Sada je: 30 ruj 2020, 10:28.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Heisenberg je napisao/la:
dklaja je napisao/la:Riješeno - ponovo instalirao linux Mint i sada sve radi! :mrgreen:

Drago mi je da si rijesio problem, ali mislim da reinstalacija nije bila potrebna.
Neznam detaljno za problem, ali prakticnije bi bilo da si iskopao problem i popravio ga. :)

Eto dokaz ,mladi nemaju strpljenja i vremena :)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Podijelio/la zahvalu: 52 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Spol: M
Pozdrav svima!

Još uvijek koristim Mint 12 a pošto u 4 mj. istječe update, danas sam skinuo, snimio i isprobao novi Mint 14 i to Cinnamon varijantu. Još uvijek namjeravam ostati na dvanaestici dok ne otkažu podršku. Imam nekoliko pitanja da se na vrijeme pripremim za 14.

1) na live CD mi meni izgleda usko, pojedine teme imaju prijelazne oznake u boji i onda to izgleda kao da je prepolovljeno... ne znam da li si to možete predočiti, žao mi je što nemam slike - zanima me da li se, nakon što instaliram distribuciju na HDD može mijenjati širina menija?

2) Već mi je poštovani forumaš Yeti odgovorio na ovo pitanje, ali da pitam još jednom, na Mint 14 mogu po želji instaliraqti GNOME 3.6?

3) Da bih mijenjao font slova Cinnamon teme, da li moram postavke mijenjati u CSS datoteci teme ili postoji neki drugi način?

Toliko za sad, unaprijed hvala i pozdrav! :)
Još uvijek samo početnik.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
V176V88 je napisao/la:Pozdrav svima!

Još uvijek koristim Mint 12 a pošto u 4 mj. istječe update, danas sam skinuo, snimio i isprobao novi Mint 14 i to Cinnamon varijantu. Još uvijek namjeravam ostati na dvanaestici dok ne otkažu podršku. Imam nekoliko pitanja da se na vrijeme pripremim za 14.

1) na live CD mi meni izgleda usko, pojedine teme imaju prijelazne oznake u boji i onda to izgleda kao da je prepolovljeno... ne znam da li si to možete predočiti, žao mi je što nemam slike - zanima me da li se, nakon što instaliram distribuciju na HDD može mijenjati širina menija?

2) Već mi je poštovani forumaš Yeti odgovorio na ovo pitanje, ali da pitam još jednom, na Mint 14 mogu po želji instaliraqti GNOME 3.6?

3) Da bih mijenjao font slova Cinnamon teme, da li moram postavke mijenjati u CSS datoteci teme ili postoji neki drugi način?

Toliko za sad, unaprijed hvala i pozdrav! :)

1) Napravi print screen, pa mozes postaviti i sliku.
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Ok, idem sada podići bootabilni CD pa postavljam sliku, pozz!
Haj, evo slika na temu mog pitanja br 1). Vidite kako polja u izborniku izgledaju kao da su odsječena na desnoj strani. Na ovoj se temi to dobro vidi: slika

Izvorna tema izgleda u redu, i tako bi to po meni normalno trebalo izgledati, samo ne znam kako to postići? Možda se samo ispravi nakon instalacije na HDD. Ovdje je slika kako bi trebalo biti za svaku temu: slika

Još jedno pitanje, na Nadiu mogu normalno instalirati GTK teme i da li možda netko zna koju verziju GTK temi Nadia podržava? GTK 3.6 ili nešto drugo?

Hvala!

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.