Sada je: 19 tra 2024, 22:22.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

meema je napisao/la:zole, kako ti radiiii???

vec sam jednom bio komentirao... u nekih 4 godine koristenja linuxa nikada nisam bio tako zadovoljan nekom distrom, jednostavno ima sve sto treba i radi savrseno :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
onda jedva cekam da ga stavim pa da vidim kak ce kod mene raditi :) :)
... I'm not weird, I'm limited edition ... :hepihepi
Avatar
Postovi: 1272
Postovi: 1272
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:50
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 + win7
kaj se nemre nikako autohideat unity bar kad je prozor maximized?


moram priznati da je puno brzi od 11.04, ali dosta problema imam sa zamrzavanjem :( :( unity mi uopce ne radi kako treba (odnosno, bolje je radio na 11.04)... sada mi neki put nece neke programe otvorit (a stoje da su otvoreni, no nece otvorit prozor), pokrenut, neki ostanu upaljeni i ne mogu ih cak niti sa task managerom ubit, neke nece zatvorit... jel i vama to tako? na 11.04 mi se to nije nikada dogodilo...
... I'm not weird, I'm limited edition ... :hepihepi
Avatar
Postovi: 1272
Postovi: 1272
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:50
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 + win7
Srećom nemam takvih problema, meni ovaj nov ubuntu radi baš onako kako dobar operativni sustav i treba.

Što se tiče ovih tvojih problema da nije to možda povezano s driverima za grafičku ili da recimo probaš instalirati CCSM pa malo podešavati postavke i tim putem rješavati problem. U svakom slučaju nemoj odmah odustati, malo eksperimentiraj i probaj naći uzrok problema.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Pogledaj da li koristiš možda Unity 2D? Jesu ti aktivirani driveri za grafičku?
Ovo što ti opisuješ je skroz čudno. Uglavnom ljudima radi sve tip-top.
Jesi radila upgrade, ili čisti install?
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Evo jedna primjedba na novi Ubuntu. Dosad nisam to skužio jer sam obavljao nadogradnju preko konzole.

Maloprije mi je izbacio da imam 18 novih nadogradnji na što sam kliknuo na "Install", i on mi je instalirao te nadogradnje bez traženja ikakve lozinke. A dosad sam unio svoju lozinku samo kod logiranja. Ne bi li to trebao biti sigurnosni propust? :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Samo kod nadogradnje kernela i takvih nekih ozbiljnijih stvari trazi pass... nisam skuzio od koje verzije je tako a sad koliko je to opasno cisto me zab***, jos uvjek sigurnije nego koristiti windowse :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
koristim normalni unity :) sada se vise ne zamrzava i to sve kao radi ok... nije bio upgrade, nikad to ne radim, fresh install...

s obzirom da nisam jos instalirala sve kaj inace imam gore, jer nisam imala vremena, imam samo par pitanja za sada...

1. kada pokrenem nautilus preko terminala, otvori ga normalno, ali u terminalu jedno milijun puta pise nesto ovako:

Kod: Označi sve
(nautilus:25657): Gtk-WARNING **: Theme parsing error: gtk-widgets.css:2137:20: Not using units is deprecated. Assuming 'px'.


2. stavila sam si pozadinu, i automatski je promijenio unity boju da pase uz wallpaper, e sad, ja bih da je unity crni kakav je i bio, a sad to nemrem stavit.

3. kada gledam slike (defaultni viewer) slike su full svjetlije nego inace sto jesu... nisam probala niti jedan drugi viewer...

4. mogu li ikonice u panelu biti drugacije od sistemskih?? tamo gdje je sat, mail i to...

za sad toliko :D
... I'm not weird, I'm limited edition ... :hepihepi
Avatar
Postovi: 1272
Postovi: 1272
Pridružen/a: 04 vel 2009, 19:50
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: Ž
OS: Ubuntu 12.04 + win7
Ovo za Nautilus zanemari.
Avatar
Site Admin
Postovi: 4639
Site Admin
Postovi: 4639
Pridružen/a: 07 ožu 2009, 17:00
Podijelio/la zahvalu: 101 puta
Primio/la zahvalu: 209 puta
Spol: M
OS: fedora 34
necu pono komentirati... prebacio se na gnome classic, izdrzao par sati, pa na cimet (ponovo), izdrzao manje od ure... i onda olaksanje... vratio se na unity :)

sada da li je to to navika zbog koje neki ljudi ne vole unity, ja sam par mjeseci na njemu, naviko se, i eto sada mi ne pase mi nista drugo...
slika
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.