Sada je: 28 stu 2020, 19:55.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Nece. Moraju placati. Iv@n je otkrio neke inkriminirajuce stvari o zavjeri Red Hata i IBM-a o sprijecavanju da Linux dodje do vise od par milijuna desktop korisnika. Milijarde se tu vrte!
Mi cemo imati para do kraja zivota.
Da LZS ne placa Bugu i PCChipu oni bi davnih dana propali. Pa tko vise to cita?
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
Abzeenth je napisao/la:Ne bave se oni time, većinu njihove publike to uopće ne zanima.

Pogrešno, pola foruma im koristi Linux.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
iv@n je napisao/la:
Abzeenth je napisao/la:Ne bave se oni time, većinu njihove publike to uopće ne zanima.

Naspram komentara i znanja kao da ga nikad nisu ni vidjeli.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:
iv@n je napisao/la:

Naspram komentara i znanja kao da ga nikad nisu ni vidjeli.

Nažalost, da.
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Upravo sam na netbook bootao novi ubuntu sa LiveUSB-a. Dobro radi. Unity radi super (radio je super i na 10.04). Dosta brzo radi. Sasvim koretno. Ali sve u svemu imam osjecaj zatvorenosti cijelog sustava. Kao kad sam probao iPad2.

Gledam jer Ubuntu 10.04 sam na desktopu dosta smrdao i moram osim toga preslozit particije, a sam 10.04 je vec pomalo obsolete. Da je samo za mene, ne bih ni prismrdio Ubuntuu, ali desktop koristi vise moj djed i sad trazim nesto sto njemu nece tesko i sto ga nece zbunjivat.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Ovaj Unity je katastrofa. Nemas pojma da li je aplikacija upaljena ili ne. Menu je isto neprakticno postavljen i sve zajedno je neprakticno. Nema sanse da to stavim.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Probaj ga koristiti dva-tri tjedna. Promijeniti ces misljenje.
Ja sam ga isto mrzio na pocetku a sad mi je odlican.
Jos mi jedino Dash nije bas najbolje sjeo.
Ako ti ne pase Unity instaliraj Xubuntu i nadogradi na 4.10 xfce.
Usudio bi se reci da je bolji od Gnome 2.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Meni Unity uopće nije tako loš kao što kruže glasine (i kao što mi je prvi put bio odvratan), ali još nije ni blizu KDE-a po funkcionalnosti. Međutim, KDE sazrijeva već godinama, Unity je još zelen. Ima nekih simpatičnih stvari.
max, otvorene aplikacije su označene nekakvim trokutićem :)

A Xfce... da, odličan je, sve bolji, iako ni on nije više za neke (pra)stare strojeve.
Ubuntu koristim dvadesetak dana na laptopu i nemam nekih većih zamjerki. Imao sam ispočetka probleme s nvidia driverima, ali s novom betom problemi su nestali. Radi sasvim dobro (iako moram napomenuti da Arch radi malo bolje, čini mi se da je brži čak i s KDE-om).
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Da novi Xfce je bolji nego Gnome2. Hmm, a to znaci taj trokutic koji se jedva primjeti. A ne znam, moram stvarno razmislit, mislio sam stavi OpenSUSE, ali KDE je previse nakrcan tj. djed se ne bi snasao tako lako, a vec ima koju godinu i nije da super vidi.

Abzeenth je napisao/la:
Abnormal je napisao/la:...a s druge strane naši domaći portali (recimo Bug, PCchip, Gadgeterija) nisu uopće niti spomenuli izlazak nove verzije.

Ne bave se oni time, većinu njihove publike to uopće ne zanima.

Ni portali kao što su Arstechnica, ITPro, PCWorld, ZDnet, Lifehacker, Engadget i još mnogi drugi takvi nemaju većinsku Linux publiku, pa su ipak istog ili sljedećeg dana kada je Ubuntu objavljen išli pisati članke o novoj verziji, i to pojedini od njih dosta opširne članke, a da ne spominjemo kasnije recenzije.
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.