Sada je: 28 stu 2020, 21:25.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

max360se je napisao/la:Ovaj Unity je katastrofa. Nemas pojma da li je aplikacija upaljena ili ne.

Pokrenuta aplikacija označena je tim spomenutim trokutićem (jednim ili više njih), drugačijom bojom, pulsiranjem, skakanjem, svijetlećim okvirom i sličnim efektima koji se mogu podešavati recimo kroz CCSM, Ubuntu tweak, My Unity...
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
max360se je napisao/la:Da novi Xfce je bolji nego Gnome2. Hmm, a to znaci taj trokutic koji se jedva primjeti. A ne znam, moram stvarno razmislit, mislio sam stavi OpenSUSE, ali KDE je previse nakrcan tj. djed se ne bi snasao tako lako, a vec ima koju godinu i nije da super vidi.

Ma kako nakrcan, s čime? KDE može biti kakav god poželiš. Staviš na vidljivo mjesto ono što mu treba i što te briga za ispod haube.

Stavi onda djedu Ubuntu ili Xubuntu. Kako može fulat ikonu firefoxa u Unityju? Na što je uopće navikao? Ako je radio prije i s widowsima, onda KDE ili Xfce mu neće biti previše strani s tim da u Xfce-u makneš gornji panel (premjestiš ga dolje i dodaš stvari kojih možda nema) da izgleda kao u win. Za to ti treba cca 30 sekundi. Ali ako je već imao Ubuntu s Gnomom 2, onda Xfce ostaviš kakav je. A možeš mu i pokazati na netu pokoji screenshot ili screencast. Mint je također super za takve korisnike, imaš još manje štelanja (cca 0 sekundi) samo treba izaći novi LTS, pa si miran 5 godina :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Abnormal je napisao/la:
Abzeenth je napisao/la:
Abnormal je napisao/la:...a s druge strane naši domaći portali (recimo Bug, PCchip, Gadgeterija) nisu uopće niti spomenuli izlazak nove verzije.

Ne bave se oni time, većinu njihove publike to uopće ne zanima.

Ni portali kao što su Arstechnica, ITPro, PCWorld, ZDnet, Lifehacker, Engadget i još mnogi drugi takvi nemaju većinsku Linux publiku, pa su ipak istog ili sljedećeg dana kada je Ubuntu objavljen išli pisati članke o novoj verziji, i to pojedini od njih dosta opširne članke, a da ne spominjemo kasnije recenzije.

Ma u Bugu dobivaju lovu od MS-a i drugih firmi. Cijeli casopis je jedna velika reklama.

@drone
Ma za KDE mislim, puno razlicitih boja i tako to sto bi ga moglo bunit. Ma nikad nije radio na Windowsima :D , samo no Ubuntu 10.04. Mislim da cu ipak stavit Ubuntu s Unityem, samo da nadjem vremena, vjerojatno za vikend.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Čitam prošlotjedni review na Distrowatch, pa me zanima tko je probao novi Software Center? Očito je došlo do nekih promjena...

For example, if we install a web browser we might also be offered the Flash plugin. Software can be installed or removed with a single click. When we choose to download or remove a package that action is added to a queue and our actions are processed in the background while we continue to use the Software Centre. At any time we can view the queue of waiting actions and cancel them. Though I didn't use this next feature during my trial, the Software Centre will allow us to sync installed packages across multiple machines, which makes maintaining a small group of computers easier.

... te Landscape

What is Landscape? Basically it's a service which allows us to register multiple computers (desktops and servers) under one Canonical account. We can then login to the Landscape website and manage these computers from one location. From the web portal we can monitor processes running on our machines, apply updates, install packages and add, edit or remove user accounts. There are more features, but those are the ones I had time to look at this week. The service is free to try and is offered as part of Canonical's support offerings after the free trial month. Landscape strikes me as being similar to Red Hat's Enterprise Linux management panel, but I personally find Landscape easier to navigate.

http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20120507
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
Ubuntu + Cinnamon

Zanimljiva kombinacija:

http://www.dedoimedo.com/computers/ubuntu-cinnamon.html
Where there is a gui there's a way.
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Fugu je napisao/la:Ubuntu + Cinnamon

Zanimljiva kombinacija:

http://www.dedoimedo.com/computers/ubuntu-cinnamon.html

Vidi stvarno! Hell yeah!
:thumbs
Abzeenth je napisao/la:Dobro onda. Baš me briga. Krepajte od offtopica.

jurastublic je napisao/la:Ovaj thread me podsjeća na krepanu mačku. Treba to pokupit lopatom i zakopat. Onda dezinficirati lopatu. :-D
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 251 puta
imam pitanje, trenutno imam na lapu 11.04, imam problema sa budenje laptopa iz sleepa, neki put se uopce ne probudi pa moram na silu gasit :( posto mi je doista dosta toga, htjela sam napraviti novi install pa sam mislila staviti 12.04, da li se to isplati stavljati? jesu li speglani svi bugovi? ima li netko saznanja da li je mozda rijesen problem s asusovim laptopovima i tim budenjem?
... I'm not weird, I'm limited edition ... :hepihepi
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: Ž
meema je napisao/la:imam pitanje, trenutno imam na lapu 11.04, imam problema sa budenje laptopa iz sleepa, neki put se uopce ne probudi pa moram na silu gasit :( posto mi je doista dosta toga, htjela sam napraviti novi install pa sam mislila staviti 12.04, da li se to isplati stavljati? jesu li speglani svi bugovi? ima li netko saznanja da li je mozda rijesen problem s asusovim laptopovima i tim budenjem?

nitko ti nece moci reci jesu li rjeseni svi bugovi, ima ih sigurno jos ali vjerujem da vecini radi solidno... meni sleep na asusu radi odlicno...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
12.04 je dosta bolji od 11.04 tako da ti se definitivno isplati.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
stavila sam ga skidati pa cemo vidjeti kako ce biti :D :D :D

zole, kako ti radiiii??? ja znam da mi je netko linkao na nekakav programcic ili nesto kaj je bas za moju seriju laptopa jer prije toga mi se uopce nije budio iz sleepa :( imam taj programcic na kompu ali sad malo radi malo ne :(
a i vec dugo imam 11.04 instaliran pa ima svakakvih s*anja instalirano gore vec :D
... I'm not weird, I'm limited edition ... :hepihepi
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: Ž

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.