Sada je: 28 stu 2020, 15:54.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Kada sem instalirao 11.10 instaler mi je formatirao /home iako sa mu izričito rekao da to ne čini.Danas mi je formatirao cijeli HD.Ni blizu da bih mu tako nešto rekao ( ma ni pomislio).Što me čeka u slijedećoj verziji?ispariti će mi HD ili ću izgubiti cijelo računalo?No,kad je napokon instaliran ( instaler nikada nije ponudio opciju upgrade iako sam baš to htio) vrti se dobro.Malo sam :ljut .Mislim da bi bio u stanju sada potražiti onoga tko je odgovoran za instaler pa da popričamo. sbatine
Nema veće religije od istine!
Podijelio/la zahvalu: 29 puta
Primio/la zahvalu: 75 puta
Spol: M
dupin je napisao/la:Kada sem instalirao 11.10 instaler mi je formatirao /home iako sa mu izričito rekao da to ne čini.Danas mi je formatirao cijeli HD.Ni blizu da bih mu tako nešto rekao ( ma ni pomislio).Što me čeka u slijedećoj verziji?ispariti će mi HD ili ću izgubiti cijelo računalo?No,kad je napokon instaliran ( instaler nikada nije ponudio opciju upgrade iako sam baš to htio) vrti se dobro.Malo sam :ljut .Mislim da bi bio u stanju sada potražiti onoga tko je odgovoran za instaler pa da popričamo. sbatine

:omg: :wtf :psuje2 :Sorry

100% si siguran da nije tvoja greška, da nisi nešto po automatizmu odradio a oni recimo izmijenili detalje neke? Nevjerojatno da se ovako nešto događa, netko tko nema backup bi slom živaca dobio na ovo.

:udri_glavom :place sopak :excited
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
100% si siguran da nije tvoja greška, da nisi nešto po automatizmu odradio a oni recimo izmijenili detalje neke?

Jesam,jer sam htio upgrade ali mi nije bilo ponuđeno kao opcija.Vratio sam se korak unazad i htio stisnuti quit kad sam vidio da formatira.NIšta važno nisam izgubio (sve što sam imao opet mogu lako naći na netu).Mislim da ću prilikom slijedećeg upgradea koristiti alternate CD iako je on iz meni posve nepoznatog razloga unatrag par verzija znatno sporijiNekada je instalacija bila besprijekorna,a sada postaje upitna.Još kada sam vidio da su se stvarno odrekli synaptica na Cd-u (mislio sam da je to neka neslana šala u prošloj verziji). szbunjen Ne može ubuntu software center u potpunosti zamjeniti synaptic.Ako misliš biti user-friendly onda omogući što lakši rad sa distrom.Na tome su i postigli uspjeh,a sada se neke stvari odbacuju. :facepalm

P.S. Jasno mi je da je ovo šaljivo onima koji čitaju,ali da mi je upoznati lika iz Canonical-a.Uf! stucise :udri :ninja :mrtav
Jel neko dual boota novi Ubuntu sa Windowsima? Zanima me čisto jel stavljate Grub bootloader ili ostavljate od Windowsa? Ja imam Windowse XP i izgleda da onaj programčić EasyBCD ne radi sa njima, mora bit Vista/7. Valjda neće bit problema ako stavim Grub preko MBR-a...
Test prvoklasne inteligencije sastoji se u sposobnosti istovremenog držanja dviju suprotnih ideja u glavi, a da se pritom zadrži sposobnost funkcioniranja.
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
iv@n je napisao/la:
dupin je napisao/la:Kada sem instalirao 11.10 instaler mi je formatirao /home iako sa mu izričito rekao da to ne čini.Danas mi je formatirao cijeli HD.Ni blizu da bih mu tako nešto rekao ( ma ni pomislio).Što me čeka u slijedećoj verziji?ispariti će mi HD ili ću izgubiti cijelo računalo?No,kad je napokon instaliran ( instaler nikada nije ponudio opciju upgrade iako sam baš to htio) vrti se dobro.Malo sam :ljut .Mislim da bi bio u stanju sada potražiti onoga tko je odgovoran za instaler pa da popričamo. sbatine

:omg: :wtf :psuje2 :Sorry

100% si siguran da nije tvoja greška, da nisi nešto po automatizmu odradio a oni recimo izmijenili detalje neke? Nevjerojatno da se ovako nešto događa, netko tko nema backup bi slom živaca dobio na ovo.

:udri_glavom :place sopak :excited

meni je zao ali ja mislim da ti radis neku gresku kod instalacije... da ti se skoro ista strav desi na dvije zadnje verzije unbuntua a da nisam nikada procitao da se to nekome desilo... hm, ja bi reko da je tvoja greska :oops:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
meni je zao ali ja mislim da ti radis neku gresku kod instalacije... da ti se skoro ista strav desi na dvije zadnje verzije unbuntua a da nisam nikada procitao da se to nekome desilo... hm, ja bi reko da je tvoja greska

I mene čudi što se to događa sa posljednje dvije verzije.Vjeruj mi,toliko sam instalcija napravio (ne samo ubuntu) da nisam toliko lud da bih klikao ne čitajući što se od mene traži.Ovakve ludosti nisam doživio ni na jednoj drugoj distri.Ubuduće će upgrade ići sa alternate CD-om (btw kako se tumači to da live Cd installer nije uopće ponudio opciju upgrade) iako je spor do boli.Ne želim da mi se ovako nešto ponovi.Napravio sam jednu grešku,ali nakon što se ovo dogodilo.Trebao sam dići live CD i startati testdisk sa mi vrati particije.Da ne bih upotrebljavao grublje riječi,recimo da sam bio u staju sužene svijesti. :shock: Sada nek ide kako ide.Ne vrijedi više o tome razmišljati.
Meni je ponudio update, a imao sam instaliran xbmcbuntu 11.10 :?
Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Došao sam s posla, istuširao se, pregledao malo ovaj forum i sad slijedi instalacija novog Ubuntua na laptop. Za isprobavanje i igranje imam vremena do srijede (ponedjeljak spojen) :D
Jučer sam isprobao live sa stika i djeluje mi dosta bolje od prošlogodišnjih. Odoh se igrati s Ubuntuom :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Upravo sam i ja napravio čistu instalaciju jer prelazim sa 32 bita na 64.. /home folder je ostao nedirnut, iako sam napravio backup vidjevši neke postove. Jedino (neugodno) iznenađenje koje sam doživio bilo je ne prikazivanje nekih ikona zbog prilagođene teme na 11.10, ali i to je nestalo promjenom teme.. Zasada sve super!!!
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Došao s posla, istuširao se i pokrenuo nadogradnju. Pa kaj bu nek bu.
Sad bi stavio smajlića koji drži fige.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 210 puta
Primio/la zahvalu: 271 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.