Sada je: 15 pro 2019, 17:26.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ne, nisam updateovao, uvek sačekam određen period. Par dana, pa tek onda. Iz prakse mi se to pokazalo kao najbolje rešenje, pa ga primenjujem i na ovo :)
kick-off menu po meni je odlično rešenje. MOžda stvar navike. Lancelot, mi uopšte ne odgovara, mislim jeste on ok i lepo izgleda, ali džaba kad ne mogu da se naviknem na njega. Probao sam i par drugih rešenja, ali mislim da je ovaj kick-off menu nekako najbolje izbalansiran.
Velike ikone u Dolphinu, opet stvar navike. Eto nekako mi to leži tako, a zašto nemam pojma :)
Hardver je napisan u opisu: Intel E6500 2,93GHz - 3gb ram - radeon 5570.

Inače kod mene je uključena većina efekata. Mogu da preporučim Cool Effect , odlično radi i daje mu neku dinamičnost.

I da nije podizanje aplikacija u pitanju, već pokretanje, za podizanje aplikacija koristim čarobnu lampu :)
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
Pogledao sam video za "Cool effect" ali ne kužim što on radi...

Apropo kickoff menija, upravo postam video o Homerun kickeru u temi KDE Plasma widgeti...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
"Cool effect" ti daje na primer u svim izbornicima, padajucim menijima, opisima ... (koji imaju veze sa KDE okruženjem, nevezano dal je desktop ili program u pitanju) efekat "Fade in" . Slično doleću izbornici kao npr na OSX ili kod elementaryOSa. Mogu ti reći da izgleda lepo i posve nije kičeraj, već sasvim pristojno. I daje jedan pomalo elegantniji i kompletniji izgled kompletnom utisku. Nista te ne kosta da isprobas. Pa ako ti se dopadne - dopadne, ako ne, uvek možeš da isključiš tu opciju. Meni za sad fino radi. Zaista preporučujem.
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.