Sada je: 28 sij 2020, 15:06.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Eto neki utisci, neka moja prva zapažanja. Jako stabilna distribucija, vrlo laka, i na neki način zrela distribucija, po meni primer kako bi trebala da izgleda KDE distribucija. Mislim da je ovo pomalo domaći zadatak za ostale distrbucije. Jako je prijateljski nastrojena prema korisniku, nema tu nešto previše pametovanja, jednostavno radi.
E sad pošto sam imao problema na samom startu, pa sam morao tri puta da je instaliram, dakle ovako, nikako ne raditi upgrade, ili instalirati preko postojeće, a da ostane sačuvan Home folder (particija). Zašto, jer vuče odatlče podešavajna i postaje previše troma, deluje kao da je u poluraspadnutom stanju. Dakle u obzir dolazi samo čista instalacija i onda zaista leti. Malkice je sporija (ili se barem stiče takav utisak) od 11.04, ne znam da objasnim, brže pokreće programe, ali ima neku tromost, sve u svemu ništa bitno, možda je čak i namerno tako podešeno, da bi se dobilo na mekoci i eleganciji. Prilikom instalacije ako se čekiraju dodatni programi, skine i flash i mp3 i sve potrebne codeke, dakle sve u svemu dobija se jedna potpuno funkcionalna sredina, za svakog prosečnog korisnika.. Jako sam zadovoljan i verujem, da će ova distribucija dočekati kod mene sledeće LTS izdanje.
Ukratko, preporuka i po meni najbolja KDE distribucija do sada. A da bi bila savršena, mislim da bi trebalo da promene ime (pošto su već i tako i tako promenili sponzora) u neko ozbiljnije i zvučnije. U neko koje će ulivati poverenje i koje neće ljude asocirati na očajna stara izdanja tamo negde pre 10.04 .
gMajstor
gMajstor
Drago mi je da si uspio rijesiti problem.
gMajstor je napisao/la: dakle ovako, nikako ne raditi upgrade, ili instalirati preko postojeće, a da ostane sačuvan Home folder (particija). Zašto, jer vuče odatlče podešavajna i postaje previše troma, deluje kao da je u poluraspadnutom stanju. Dakle u obzir dolazi samo čista instalacija i onda zaista leti.

A zato je openSUSE kod brace bio gotovo neupotrebljiv, povukao je postavke od PCLOS-a
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Spol: M
Novi utisci, doduše nisu moji, ali moram da podelim s vama. Skoro pa apsolutnom početniku u Linuxu, zagriženom XPeovcu, sam instalirao Kubuntu 12.04 na njegov laptop, znajući da čovek ne igra igrice i šta se desilo??? Čovek je prosto oduševljen, jednostavnošću, fleksibilnošću, programima (načinom instalacije i količinom) ... I šta mi je rekao? Narednih par godina mislim da neće biti potrebe nešto da menjam, isključi mi update, da se nešto ne zezne i nadam se da je to TO.
Inače instalirao sam mu sem osnovnih programa još i Wine (što je bio pun pogodak).
Imao je zamerku za jedan program što ne radi, ali nije mu radio ni na W7 (mada videćemo dal će da proradi pod virtualboxom i XPeom).
gMajstor
gMajstor
Imam neki osjecaj da nama vec iskusnijim koristicima koji smo navikli na neke stvari i koji vec znamo sto nam treba, svaka nova verzija neke distre koja donosi izmjene ovakve ili onakve, zapravo je opterecenje i zivcira nas.
Lutherus je napisao/la:Ne postoje linuksi, postoji samo Linux i on je jedan i on je kernel.

Is Linux About Choice? || Pulsir - awesome blogging site :D
iv@n je napisao/la:Divide et impera i kako se kaže na latinskom da je ljudska glupost neuništiva.
Podijelio/la zahvalu: 145 puta
Primio/la zahvalu: 58 puta
Moram probati taj Kubuntu, kad ga toliko hvalite, samo nikako da ulovim vremena...
Koristi još uvijek vanilla KDE?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
max360se je napisao/la:Imam neki osjecaj da nama vec iskusnijim koristicima koji smo navikli na neke stvari i koji vec znamo sto nam treba, svaka nova verzija neke distre koja donosi izmjene ovakve ili onakve, zapravo je opterecenje i zivcira nas.

+1

Najviše me smeta kad ukinu podršku za neku verziju, a novije ne rade na staroj kanti :place
Kod mene su svuda isključeni update-ovi (da mi ne zeznu sustav)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
nicky je napisao/la:
max360se je napisao/la:Imam neki osjecaj da nama vec iskusnijim koristicima koji smo navikli na neke stvari i koji vec znamo sto nam treba, svaka nova verzija neke distre koja donosi izmjene ovakve ili onakve, zapravo je opterecenje i zivcira nas.

+1

Najviše me smeta kad ukinu podršku za neku verziju, a novije ne rade na staroj kanti :place
Kod mene su svuda isključeni update-ovi (da mi ne zeznu sustav)

ma samo koristis mint, on po defaultu isljucuje sve updateove malo ozbiljnije koji mogu zeznuti sustav, glupo je ne updateati neki program koji mozda ima neki bug ili preko nekog ppa staviti novu verziju programa ako ima nesto sto ti treba...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
zole052 je napisao/la:ma samo koristis mint, on po defaultu isljucuje sve updateove malo ozbiljnije koji mogu zeznuti sustav, glupo je ne updateati neki program koji mozda ima neki bug ili preko nekog ppa staviti novu verziju programa ako ima nesto sto ti treba...

to radim ručno ako mi dotični bug smeta ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 174 puta
Primio/la zahvalu: 278 puta
Spol: Ž
stefan je napisao/la:Moram probati taj Kubuntu, kad ga toliko hvalite, samo nikako da ulovim vremena...

Nije on za tebe, veruj mi na reč. :lol:
Mislim da još uvek koriste vanilla KDE (ali nisam siguran), a i ako ne koriste, zar je bitno, kad radi odlično?!
gMajstor
gMajstor
gMajstor je napisao/la:
stefan je napisao/la:Moram probati taj Kubuntu, kad ga toliko hvalite, samo nikako da ulovim vremena...

Nije on za tebe, veruj mi na reč. :lol:
Mislim da još uvek koriste vanilla KDE (ali nisam siguran), a i ako ne koriste, zar je bitno, kad radi odlično?!

Pa ako radi odlično, onda mi ništa ne smeta...
Ali Kubuntu me je u više navrata jako razočarao. Doduše, prošle su najmanje dvije godine od kada sam ga probao...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.