Sada je: 11 pro 2019, 07:41.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

eQuivalent je napisao/la:Stvar koja se pojavljuje samo na laptop računaru je, ne baš tolko velika greška kolko iritira, a to je, prilikom kucanja dugog teksta, jednostavno ako strelica ostane na polju de se ukucava tekst, u jednom trenutku, prebaci kucanje teksta u sredinu, ispod strelice, dakle ubaci tekst u sred teksta. Jako, jako iritantno.

Nisam pri svom KDE-u, ali koliko se sećam, u podešavanjima Touchpad-a u System settings ima neka opcija da se touchpad automatski privremeno isključi dok se kuca baš da se ne bi to dešavalo. Tako da procunjaj tamo u Input Devices.
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
Isti problem sam imao na Xubuntu 12.04 ali na starom kompjutoru. Ram memorija se doslovno napuni i tako ostane mada ništa ne radim.Problemi su bili identični tvojima.
Za "čišćenje" ram memorije sam koristio program "Bleachbit". On ima eksperimentalnu stavku za čišćenje memorije (sustav/memorija).Upozori da je eksperimentalna stavka i da bi moglo da dođe do problema u sustavu ali ja nisam imao nikakvih problema.Ako su i bili ja ih nisam uočio Meni je u svakom slučaju bilo bolje i ovo nego da restartam komp.
Na novom kompu nemam takvih problema.

Pozz.
Sinko moj, vidiš što ti je život ....
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Ajde da dodam komentar.
Juče sam updateovao kernel na 3.11 ali izgleda da ipak nije bilo do njega, mada za sad sve radi ok. Nije se desilo da zakuca. Ali isto tako morao sam nakon updatea da isključim Akonadi. Jer zapravo izgleda on je problematičan. U prvim pokušajima pokretanja, nakon updatea, Akonadi je za 20 sekunci punio Ram do 2,9 GB. Nakon isključenja, sve sad radi normalno.
Mada ja i dalje ne kontam, čemu služi taj Akonadi? Mislim, čitao sam milion objašnjenja, ali nikako da skontam. Jesam li na gubitku ukoliko je Akonadi iskljucen, šta gubim s tim što sam ga isključio? I može li se kompletno isključiti (deinstalirati) a da ne bude nekih problema sa Kubuntuom? Znam da zvučim početnički, ali meni taj Akonadi uopšte nije jasan. Eto.
Podijelio/la zahvalu: 3 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
akonadi ne možeš kompletno deinstalirati jer su drugi programi zavisni od njega. možeš ga isključiti
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
Mislim da je ovdje dovoljno dobro objašnjeno :)
http://userbase.kde.org/Akonadi
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
eQuivalent je napisao/la:Ajde da dodam komentar.
Juče sam updateovao kernel na 3.11 ali izgleda da ipak nije bilo do njega, mada za sad sve radi ok. Nije se desilo da zakuca. Ali isto tako morao sam nakon updatea da isključim Akonadi. Jer zapravo izgleda on je problematičan. U prvim pokušajima pokretanja, nakon updatea, Akonadi je za 20 sekunci punio Ram do 2,9 GB. Nakon isključenja, sve sad radi normalno.
Mada ja i dalje ne kontam, čemu služi taj Akonadi? Mislim, čitao sam milion objašnjenja, ali nikako da skontam. Jesam li na gubitku ukoliko je Akonadi iskljucen, šta gubim s tim što sam ga isključio? I može li se kompletno isključiti (deinstalirati) a da ne bude nekih problema sa Kubuntuom? Znam da zvučim početnički, ali meni taj Akonadi uopšte nije jasan. Eto.

Nepomuk i Akonadi su KDEov bloatware :drool Dok sam koristio KDE to sam nakon instalacije odmah isključivao.
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Ma meni pre nisu pravili probleme. Ali eto na 12.04 izgleda da je generalno Akonadi jako problematičan. Jer jedino na ovom računaru je bio uključen i pravio probleme. Sad sam gledao ostale računare i na svim ostalim je isključen.
eto malo video kako izgleda kod mene Kubuntu 12.04
Vidim da imaš "Scale In" efekt uključen. Podizanje aplikacija izgleda puno bolje! :thmb-up
Kako to da kick-off menu nisi promjenio? Lancelot ili Homerun kicker su mi znatno bolji.

A čemu tako velike ikone u dolphinu?

Ne sviđa mi se window decoration, ali to je stvar osobnog ukusa...
A i font u terminalu nije baš mom oku ugodan :)

Izgleda dovoljno brzo i fluidno. Na kojem hardveru je?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Sad sam primjetio, nisi još updejtao na 4.12.3?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.