Sada je: 25 tra 2024, 20:21.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pržio sam i ja s njim par puta u zadnje vrijeme, te je dobro odradio.
Avatar
Postovi: 624
Postovi: 624
Pridružen/a: 25 stu 2011, 17:12
Lokacija: vanjski otok
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 8 puta
Spol: M
OS: Manjaro Mate,Mint 17.3
Nemojte se ustručavati instalirati aplikacije iz drugog tabora ako su kvalitetnije. Dakle, K3B za prženje :)
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Avatar
Moderator
Postovi: 3293
Moderator
Postovi: 3293
Pridružen/a: 01 pro 2010, 23:50
Lokacija: Nova Gradiška
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 157 puta
OS: Arch/KDE, Debian/Armbian
Meni se Xfburn pokazao jako dobrim.
Arch Linux Install Script (BIG update, BETA verzija)
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my time, but you man... you're special!
Avatar
Moderator
Postovi: 6761
Moderator
Postovi: 6761
Pridružen/a: 13 stu 2010, 21:12
Lokacija: /hrvatska/solin/.../4
Podijelio/la zahvalu: 353 puta
Primio/la zahvalu: 416 puta
Spol: M
OS: Arch Linux KDE
k3b i xfburn. Mada xfburn mi se u zadnje vrijeme nekoliko puta sam od sebe ugasil.
Lutherus
Lutherus
emak52 je napisao/la:to ste u pravu sto nisam argumentirao, ali jednostavno sam bio u žurbi pošto sam slagao 2 laptopa i jedno računalo u isto vrijeme, iživciran potrošenim vremenom nad dragim nam Ubuntuom popljuvao sam ga. Odmah mi se zgadio nakon instalacije jer je užasno sporo radio, to sam riješio nakon dobro potrošenog vremena nad driverima, zatim sam išao brisati DVD-RW kojeg mi je obrisao do pola i napisao "Finished" (ili tako nesto)... Okom sam primjetio da je DVD do pola obrisan i nakon tog sam ga mogao baciti u smeće, trazio sam na internetu riješenje problema ali 0 bodova. Novi ubuntu mi se nesviđa jer imam osjecaj kao da sam kupio neki jeftini touch mobitel sa malo mogucnosti korisničkih izmjena izgleda te načina rada OS-a. I kad ti se tako poklopi par negativnih bodova za redom, jednostavno ti taj OS vise nevalja :)
Eto nadam se da sam sada malo bolje objasnio zasto je ubuntu 12.10 tzv. smece :D

Pa svaka distra zna imati probleme sa nekim harverom, ja recimo suse nisam nikada upogonio da radi sve kako treba a sto se tice dvd medija tu je kriv brasero tako da su ti tvrdnje kako je zbog toga ubuntu smece neosnovane
Ubuntu (canonical) ima previse mana, nemoj mu jos kaciti nesto za sta nemas osnove :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
drone je napisao/la:Nemojte se ustručavati instalirati aplikacije iz drugog tabora ako su kvalitetnije. Dakle, K3B za prženje :)


Još da ne potegne pol KDE-a sa sobom...

Tu je i GnomeBaker.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Abnormal je napisao/la:
drone je napisao/la:Nemojte se ustručavati instalirati aplikacije iz drugog tabora ako su kvalitetnije. Dakle, K3B za prženje :)


Još da ne potegne pol KDE-a sa sobom...



:D
Nije sloboda radit ono sto hoces, nego da ne radit ono sto neces.
Avatar
Postovi: 324
Postovi: 324
Pridružen/a: 30 kol 2011, 04:14
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 6 puta
HP All in one sa ubuntuom i 2 godine garancije. NIje reklama, nego samo da se prikaze da postoji interesovanje u zadnje vreme i za linux na pc racunarima. Maa ja iskreno mislim da Ubuntu na ovom računaru odlično leži. Šteta samo sto nema Touchscreen.
http://h20386.www2.hp.com/UKStore/Merch ... t&sel=PCDT

E da i da dodam, pogledajte svi vi koji pljujete Ubuntu sta piše. Piše da je OS Ubuntu LInux.
gMajstor
gMajstor
Abnormal je napisao/la:
drone je napisao/la:Nemojte se ustručavati instalirati aplikacije iz drugog tabora ako su kvalitetnije. Dakle, K3B za prženje :)


Još da ne potegne pol KDE-a sa sobom...

Tu je i GnomeBaker.


Koristi --no-install-recommends pa neće povuć pola KDE-a nego manje. :D
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2209
Postovi: 2209
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 96 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
dupin je napisao/la:
Abnormal je napisao/la:
drone je napisao/la:Nemojte se ustručavati instalirati aplikacije iz drugog tabora ako su kvalitetnije. Dakle, K3B za prženje :)


Još da ne potegne pol KDE-a sa sobom...

Tu je i GnomeBaker.


Koristi --no-install-recommends pa neće povuć pola KDE-a nego manje. :D

zamisli grozote... sa danasnjim disovima da je nekome bed sto ce povuci 50-100mb kdea sa sobom... a i tako onda nakon toga mozes instalirati masu kde aplikacija koje su zakon, razbis led sa k3bom :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.