Sada je: 28 sij 2020, 15:02.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Vl@do je napisao/la:
Kod: Označi sve
sudo apt-get remove ttf-mscorefonts-installer

sudo rm /var/lib/dpkg/lock

sudo dpkg -r ttf-mscorefonts-installer

sudo dpkg --configure -a

Evo tim redoslijedom je išlo.
Gimp instaliran preko USC-a
Jedino što primjećujem da chromium i firefox ne otvaraju pohrani.com i facebook.

pa to sam ti ja napisao da napravis... kakve tu ima veze glaskonciLLa szbunjen
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Spol: M
Ne znam svašta sam radio i sve sam skršio opet. USC je opet zablokirao na instalaciji fontova.
I sad sam opet na početku.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 250 puta
Vl@do je napisao/la:Ne znam svašta sam radio i sve sam skršio opet. USC je opet zablokirao na instalaciji fontova.
I sad sam opet na početku.

rofl :oops
a nista napravi opet isto i nemoj neko vrijeme koristiti USC nego iz konzole... ili barem synapric pa da vidis koja je greska pa nam ovdje pastas a ne da samo kazes zablokirao je, tako ti nece nitko moci pomoci...

ups... ono prije ti nisam ja napisao da napravis :oops
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
taj ttf installer ima situaciju, pokusava downlodati fontove sa sourceforga, aiz nekg razloga ne uspijeva i t se sve zaglavi.
samo problemi sa tim microsoftom.. :)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Kojim redom, možeš li molim te napisati code po code što sam ja u stvari sad napravio. Jer sad više to ne znam ponoviti a opet sam u blokadi.
Synaptic nisam instalirao probat ću sad kad ovo riješim iz terminala a USC, i Update manager neću više ni otvarati.
Moderator
Moderator
Vl@do je napisao/la:Kojim redom, možeš li molim te napisati code po code što sam ja u stvari sad napravio. Jer sad više to ne znam ponoviti a opet sam u blokadi.
Synaptic nisam instalirao probat ću sad kad ovo riješim iz terminala a USC, i Update manager neću više ni otvarati.

Jesi probao one komande što sam ti ja poslao?@zole sorry ;)
zole052 je napisao/la
i google vjerojatno zna i koliko im je piso dugacak a smeta ih ubuntu spyware :lulz
Podijelio/la zahvalu: 52 puta
Primio/la zahvalu: 56 puta
Vl@do je napisao/la:Kojim redom, možeš li molim te napisati code po code što sam ja u stvari sad napravio. Jer sad više to ne znam ponoviti a opet sam u blokadi.

pa zastone bi updateo... i tako ti update ne bi trebo instalirati te microsoftove fontove a ako i pokusa samo ih deselektiras :)

mozda je samo neki problem sa serverom di se nalaze ti fontovi... opusti se i probaj sutra...
@domi, jesam probao sam
    sudo dpkg --force-all -P synaptic
i
apt-get -f install

Instalirao synaptic preko terminala. I sad se bojim preko njega pokrenuti instalaciju fontova.
Moderator
Moderator
Vl@do je napisao/la:@domi, jesam probao sam
    sudo dpkg --force-all -P synaptic
i
apt-get -f install

Instalirao synaptic preko terminala. I sad se bojim preko njega pokrenuti instalaciju fontova.

pa ocito je problem sa serverom od kuda ih povlaci... pusti to danas pa priobaj sutra... i tako sta ce ti ti glupi microsoftovi fontovi :)
Ipak je bio problem u B-Netu iako su oni jučer tvrdili da je kod njih sve u redu.
Danas me zvao tehničar i rekao da provjerim ali da oni ništa nisu radili po pitanju moje mreže. Gle čuda, danas sve radi, instalirao sam mscorefonts normalno. Zato valjda ni Debian nisam mogao instalirati.
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.