Sada je: 28 stu 2020, 21:29.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

a zasto onda sada nece pokrenut lan connection?
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 21 puta
da znam šta je, dosad bi ti sigurno riješio problem ;)
šta god bilo, siguran sam da će glas to znat riješit ;)
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Spol: M
Shicy je napisao/la:da znam šta je, dosad bi ti sigurno riješio problem ;)
šta god bilo, siguran sam da će glas to znat riješit ;)

bome se i ja nadam :D
“Small shifts in your thinking, and small changes in your energy, can lead to massive alterations of your end result.”
ne boj se, sigurno ćete to riješiti ;)
Shicy je napisao/la:ne boj se, sigurno ćete to riješiti ;)

:D
matej, ono sto smo dosad napravili je dokazali da ethernet kartica radi tako da smo izbacili NM iz upotrebe (cim editiras /etc/network/interfaces, network manager vise ne radi zato jer je ga je programirao nobelovac).

kartica uredno dobije adresu i sve je pet, osim sto ti ne radi pppoe koji dosad nisi spominjao pa nisam ni racunao na njega.

problem sa pppoe-om ne mozes rijesiti sa wicdom jer wicd ne radi pppoe.
to bi se moglo rijesiti na nacin da napravis skriptu koja ce rijesiti pppoe i onda ubacis u wicd da se pokrece nakon sto se dignu ethernet ili wi-fi interface, ali nisam 100% siguran kako to napraviti na fedori jer nemam pristup na neki rpm bazirani sutav, a raspored fileova za networking i nacin editiranja je potpuno drugaciji na deb i rpm baziranim sustavima.
mozda ti netko od fedorasa moze pomoci sa tim..

mozes i izbaciti network manager iz upotrebe i svaki put pokrenuti iz terminala pppoe-setup, nije pretjerano prakticno, ali bi radilo.

da bi bilo sto od navedenog mogao napraviti, prvo izbaci iz /etc/networking/interface dio

auto eth0
iface eth0 inet dhcp

restartaj komp i wireless plus network manager ce ti opet raditi i mozes instalirati pppoe paket (ako vec nije instaliran).

nakon toga, opet ubacis taj dio u interfaces, i svaki put kad se zbootas u os, pokrenes pppoe-setup u terminalu kao root, slijedis upute i net ce ti raditi.

a jos uvijek mozes sacekati nekoga tko mozda ima ideju kako zaobici problem sa network managerom.
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
glaskoncILLa je napisao/la:matej, ono sto smo dosad napravili je dokazali da ethernet kartica radi tako da smo izbacili NM iz upotrebe (cim editiras /etc/network/interfaces, network manager vise ne radi zato jer je ga je programirao nobelovac).

kartica uredno dobije adresu i sve je pet, osim sto ti ne radi pppoe koji dosad nisi spominjao pa nisam ni racunao na njega.

problem sa pppoe-om ne mozes rijesiti sa wicdom jer wicd ne radi pppoe.
to bi se moglo rijesiti na nacin da napravis skriptu koja ce rijesiti pppoe i onda ubacis u wicd da se pokrece nakon sto se dignu ethernet ili wi-fi interface, ali nisam 100% siguran kako to napraviti na fedori jer nemam pristup na neki rpm bazirani sutav, a raspored fileova za networking i nacin editiranja je potpuno drugaciji na deb i rpm baziranim sustavima.
mozda ti netko od fedorasa moze pomoci sa tim..

mozes i izbaciti network manager iz upotrebe i svaki put pokrenuti iz terminala pppoe-setup, nije pretjerano prakticno, ali bi radilo.

da bi bilo sto od navedenog mogao napraviti, prvo izbaci iz /etc/networking/interface dio

auto eth0
iface eth0 inet dhcp

restartaj komp i wireless plus network manager ce ti opet raditi i mozes instalirati pppoe paket (ako vec nije instaliran).

nakon toga, opet ubacis taj dio u interfaces, i svaki put kad se zbootas u os, pokrenes pppoe-setup u terminalu kao root, slijedis upute i net ce ti raditi.

a jos uvijek mozes sacekati nekoga tko mozda ima ideju kako zaobici problem sa network managerom.

rekao sam u pocetku da nisam vise na fedori, da sam se prebacio (ponovno) na ubuntu.
jbt, matej, ko će pratit više šta koristiš :D
ispuni profil i promjene u istom redovno ažuriraj ;)
čisto da ti opensusđije ne pomažu za ubuntu, debianovci za fedoru i slične stvari...da ne dolazi do nepotrebnih komplikacija ;)
evo, maknuo sam onaj dio iz /etc/network/interfaces
rebootao.
iskljucio wireless, spojio lan.
http://www.pohrani.com/f/3a/10Y/1byBLgZ ... 12-11-.png
Shicy je napisao/la:jbt, matej, ko će pratit više šta koristiš :D
ispuni profil i promjene u istom redovno ažuriraj ;)
čisto da ti opensusđije ne pomažu za ubuntu, debianovci za fedoru i slične stvari...da ne dolazi do nepotrebnih komplikacija ;)

matej je napisao/la: edit: vratio sam se na ubuntu 12.10
stavio lan i opet nezeli na net.

u prvom postu ;)

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.