Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: LAN problem nakon friske instalacije

18 stu 2012, 12:18

glaskoncILLa je napisao/la:sto smo rekli da treba napraviti da lan radi?

isključit wireless?

18 stu 2012, 12:20

malo poslije toga..?

18 stu 2012, 12:23

stefan je napisao/la:pa valjda postoje neke upute za spajanje preko Carneta? meni jedino nije jasno zasto ti je radilo bez toga na prvoj instalaciji...

jedino sto radi za carnet je preko onog sudo pppoe-setup, carnet nema nikakvu ovlastenu instalaciju.

18 stu 2012, 12:24

glaskoncILLa je napisao/la:malo poslije toga..?

izbacit onaj dio iz etc/network/interfaces?

18 stu 2012, 12:58

..i osposobiti izlaz na net preko wirelessa tako da mozes instalirati wicd.

18 stu 2012, 13:09

@matej,

tvoj Iskonov router je u tzv. "modem" načinu rada, odnosno kako god se spajao na njega (wireless ili LAN) moraš ići na PPPoE kako bi dobio pristup Internetu. Dakle, kad si se spojio LAN-om na router trebao si opet u NetworkManageru kreirati PPPoE za tu žičanu konekciju da bi ti proradio Internet.

(al sam se nasmijao čitajući ovo :-D )

@glas,

NetworkManager radi sasvim solidno već barem dvije godine, no izgleda da je problem što nije dobro portan na deb distre (ili samo Ubuntu?!) jer se konfiguracijske datoteke za mrežu potpuno razlikuju (nigdje recimo u Fedori ili CentOS-u nema /etc/network/interfaces, već bi neki analogon trebao biti /etc/sysconfig/network-scripts/) i nikakvo ručno mijenjanje istih ne može "zblesavit" NM.

Ali ovo sve ionako nema veze s Fedorom iako se nalazi u Fedora podforumu :D

18 stu 2012, 14:33

4ndY je napisao/la:Ali ovo sve ionako nema veze s Fedorom iako se nalazi u Fedora podforumu :D

Pa prebaci kud treba. Ja sam ove padobrance s CentOS-om u "mojim" forumima prebacio vama :)

18 stu 2012, 15:08

drone je napisao/la:
4ndY je napisao/la:Ali ovo sve ionako nema veze s Fedorom iako se nalazi u Fedora podforumu :D

Pa prebaci kud treba. Ja sam ove padobrance s CentOS-om u "mojim" forumima prebacio vama :)

Vidiš, uvijek zaboravim da imam i te ovlasti :mrgreen:

Evo, prebačena tema na Ubuntu :-)

18 stu 2012, 15:51

evo, konacno na laptopu.
morao sam napravit dsl konekciju.

sad idem instalirat pppoe.

18 stu 2012, 18:56

4ndY je napisao/la:@glas,

NetworkManager radi sasvim solidno već barem dvije godine, no izgleda da je problem što nije dobro portan na deb distre (ili samo Ubuntu?!) jer se konfiguracijske datoteke za mrežu potpuno razlikuju (nigdje recimo u Fedori ili CentOS-u nema /etc/network/interfaces, već bi neki analogon trebao biti /etc/sysconfig/network-scripts/) i nikakvo ručno mijenjanje istih ne može "zblesavit" NM.

Ali ovo sve ionako nema veze s Fedorom iako se nalazi u Fedora podforumu :D

radi on solidno, samo radi glupo.
/etc/sysconfig/network-scripts/ nije isto kao /etc/network/interfaces, ekvivalnet bi bio /etc/sysconfig/networking (sad se sjetih :) ) ili kak se vec zove (sa svojim hrpom interface named config fileova koji se symlinkaju na hrpu drugih fileova, sto je isto zrnce mudrosti iz red hata), debilana je u tome sto NM koristi svoje config fileova umjesto da se oslanja na sistemske cime se dobio centralizirano mjesto za administraciju i siri izbor mogucnosti (kad sam ga zadnji put vidio, NM nije imao pojma sto je if-up i if-down, pre-up i truc trac, sto se vec moze sa tim), kao sto to recimo radi wicd.
Odgovori