Sada je: 26 lis 2020, 17:34.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

U kojem stadiju ti se zamrzne kompjuter? Na logu proizvodaca tj odmah nakon loga?

Inace, kernel command line sa GRUB2 mozes izmjenit i jednokratno:
Kad dobis bootloader screen(ono di mozes birat koji ces operativni sistem bootat; na ubuntu vjerojatno moras lupat ESC dok ti se sistem boota da bis ga vidio, osim ako nemas dual boot) oznacis koji unos sa liste zelis izmjenit te stisnes "e", i onda kad si u edit modu na kraju linije koja pocinje sa "linux" dodas zeljeni parametar, npr. u ovom slucaju "acpi=off", te stisnes ctrl-x da bis bootao to...
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Odmah na logu. Stoji na ekranu logo fujitsu i ispod ide plavi loading bar, i u tom vremenu mogu da stisnem dugme za bios, posle više ne mogu. Znači skroz u početku.

Pokušaću sa tim acpi off sutra ujutru pa javljam rezultat!
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Podijelio/la zahvalu: 108 puta
Primio/la zahvalu: 45 puta
Spol: M
Hm. Sta ti se desi poslje loga? Crni ekran? Ako da - ti se desi sta ako ga pustis na tom crnom ekranu 40ak sec?
Nije crni ekran, nego tako stoji na logu. 1x sam ga ostavio tako, rekoh možda se samo usporio, i onda je posle nekoliko minuta (možda i manje) krenuo crni ekran i jedna crtica je treperila na ekranu. kao ova _ , samo da je blinkala :D Kada sam izvadio bateriju i isklopio iz struje, onda se kompjuter normalno upalio.
"Onaj koji je video kako vaskrsava mrtvac, s tim se privid neće poigrati" Danilo Kiš
Hm. Da, cudno... Jesi probao i tu crticu pustit neko vrijeme?
To je ona crtica koja zmiga kada pokusava da ocita boot sector sa nekog diska. Ako ti vec nije namjesteno napravi u biosu da ti prvo boota sa hdd-a i ako si sta drugo mijenjo u biosu vrati na default.
"Simplicity is prerequisite for reliability." Edsger W. Dijkstra
Primio/la zahvalu: 2 puta
A, nisam spomenuo da sam o tome pisao već na drugoj temi. Stavio sam na default i radilo je neko vreme, posle opet nije htelo da uradi reboot (posle jednog dana). Mada sada kad pomislim, nisam siguran da nije default traženje CD/DVD pogona. Ništa, probaću sa defaultom posle instalacije, ako nije default hdd, onda ću tako da podesim. Ako to ne bude radilo, da onda probam acpi off?

edit: da, pustio sam tako, shit was blinkin' :)
Možda blesavo pitanje: Da ti nije uštekan neki vanjski USB disk ili stick u komp? I da ti je komp podešen da se najprije boota s USB-a?
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Nije blesavo pitanje, čak i ako nije namješten da boota s USB-a. GRUB zna mountati USB kao /dev/sda umjesto sdb ili sdc :?
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 98 puta
Primio/la zahvalu: 189 puta
Ne. Izvadim ga odmah posle instalacije. Da li je moguće da je do žičanog interneta? Pošto mi se to događalo uvek kući kad god sam imao net ukopčan...

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.