Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: Boot problem 12.10

01 pro 2012, 19:03

U kojem stadiju ti se zamrzne kompjuter? Na logu proizvodaca tj odmah nakon loga?

Inace, kernel command line sa GRUB2 mozes izmjenit i jednokratno:
Kad dobis bootloader screen(ono di mozes birat koji ces operativni sistem bootat; na ubuntu vjerojatno moras lupat ESC dok ti se sistem boota da bis ga vidio, osim ako nemas dual boot) oznacis koji unos sa liste zelis izmjenit te stisnes "e", i onda kad si u edit modu na kraju linije koja pocinje sa "linux" dodas zeljeni parametar, npr. u ovom slucaju "acpi=off", te stisnes ctrl-x da bis bootao to...

01 pro 2012, 19:41

Odmah na logu. Stoji na ekranu logo fujitsu i ispod ide plavi loading bar, i u tom vremenu mogu da stisnem dugme za bios, posle više ne mogu. Znači skroz u početku.

Pokušaću sa tim acpi off sutra ujutru pa javljam rezultat!

01 pro 2012, 19:52

Hm. Sta ti se desi poslje loga? Crni ekran? Ako da - ti se desi sta ako ga pustis na tom crnom ekranu 40ak sec?

01 pro 2012, 20:05

Nije crni ekran, nego tako stoji na logu. 1x sam ga ostavio tako, rekoh možda se samo usporio, i onda je posle nekoliko minuta (možda i manje) krenuo crni ekran i jedna crtica je treperila na ekranu. kao ova _ , samo da je blinkala :D Kada sam izvadio bateriju i isklopio iz struje, onda se kompjuter normalno upalio.

01 pro 2012, 20:14

Hm. Da, cudno... Jesi probao i tu crticu pustit neko vrijeme?

01 pro 2012, 20:17

To je ona crtica koja zmiga kada pokusava da ocita boot sector sa nekog diska. Ako ti vec nije namjesteno napravi u biosu da ti prvo boota sa hdd-a i ako si sta drugo mijenjo u biosu vrati na default.

01 pro 2012, 20:19

A, nisam spomenuo da sam o tome pisao već na drugoj temi. Stavio sam na default i radilo je neko vreme, posle opet nije htelo da uradi reboot (posle jednog dana). Mada sada kad pomislim, nisam siguran da nije default traženje CD/DVD pogona. Ništa, probaću sa defaultom posle instalacije, ako nije default hdd, onda ću tako da podesim. Ako to ne bude radilo, da onda probam acpi off?

edit: da, pustio sam tako, shit was blinkin' :)

01 pro 2012, 20:22

Možda blesavo pitanje: Da ti nije uštekan neki vanjski USB disk ili stick u komp? I da ti je komp podešen da se najprije boota s USB-a?

01 pro 2012, 20:26

Nije blesavo pitanje, čak i ako nije namješten da boota s USB-a. GRUB zna mountati USB kao /dev/sda umjesto sdb ili sdc :?

01 pro 2012, 20:32

Ne. Izvadim ga odmah posle instalacije. Da li je moguće da je do žičanog interneta? Pošto mi se to događalo uvek kući kad god sam imao net ukopčan...
Odgovori