Switch to full style
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)
Odgovori

Re: Preci sa Ubuntu 12.04 na Linux Mint ili ne?

25 pro 2012, 21:32

Abzeenth je napisao/la:
simaco11 je napisao/la:Mada i ovaj novi mint mi se zamrzava na svaka 2 sata :facepalm

Ovo smrdi na hardverski problem. :pogled_dolje
Možeš li malo detaljnije opisati to "smrzavanje"; što radiš kad se to dogodi, kako to točno izgleda, ima li kakvih korisnih ispisa u logovima...
Naravno, ne moraš ako ti se ne da sad to popravljati :D

Slažem se s ovim o hardverskom problemu,... iz osobnog iskustva :udri_glavom :udri_glavom

Ubuntu mi je počeo štekati tu i tamo na PC-u iako je na laptopu radio OK,... pa sam prešao na Mint 13 kojeg sam uspio instalirati tek iz trećeg pokušaja, a nakon toga se je počeo smrzavati nekad svakih 15-20 minuta, nekad nakon par sati bez pravog razloga pa sam naivno poslao i Ubuntu i Mint u PM i pokušao prijeći na Sabayon kojeg sam jedva instalirao od valjda 25-og pokušaja da bih na kraju shvatio da mi krepava HDD :nee

25 pro 2012, 23:06

Smrzavanja računala, pogotov ako se ne može otići niti u konzolu (CTRL+ALT+F2), ako se disk "ne vrti", miše se ne miče i sl. upućuju na procesorsko smrzavanje zbog, primjerice pregrijavanja istog, ili RAM problema, pa čak i HDD-a ili napajanja.

Prijedlog, probati s live distrom zavrtiti stroj i raditi tako jedno vrijeme i pokušati isprovocirati smrzavnje. Pregrijavnaje je lako isforsirati nekom zahtjevnom aplikacijom - tipa video konverzijom...

26 pro 2012, 13:26

Meni se ubuntu 10.04 smrzavao do te mjere da se ni terminal nije dao otvorit. Tastatura i miš uopće nisu reagirali.
Bio je problem sa xorg-om:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/585765

Možda se nešto slično događa.

28 pro 2012, 00:53

Kad se zamrzne apsolutno ništa ne radi,ni miš ni tastatura. Inače da je hardver,mrzo bi se i prethodni mint? Skinuću sa drugog servera pa ću probati. Inače dešava se na random.

28 pro 2012, 10:23

simaco11 je napisao/la:Kad se zamrzne apsolutno ništa ne radi,ni miš ni tastatura. Inače da je hardver,mrzo bi se i prethodni mint? Skinuću sa drugog servera pa ću probati. Inače dešava se na random.

A vjerojatno bi se smrzavao i prethodni da je hardver.
Ovdje imaš upute što napraviti kad se smrzne Ubuntu, to bi trebalo vrijedit i za mint.
http://askubuntu.com/questions/4408/wha ... tu-freezes

28 pro 2012, 11:29

nicky je napisao/la:
simaco11 je napisao/la:Kad se zamrzne apsolutno ništa ne radi,ni miš ni tastatura. Inače da je hardver,mrzo bi se i prethodni mint? Skinuću sa drugog servera pa ću probati. Inače dešava se na random.

A vjerojatno bi se smrzavao i prethodni da je hardver.
Ovdje imaš upute što napraviti kad se smrzne Ubuntu, to bi trebalo vrijedit i za mint.
http://askubuntu.com/questions/4408/wha ... tu-freezes

Ne nužno ako je HDD u pitanju,... recimo da se oštećenje na HDD-u nalazi (sad ću reći slikovito da ne ulazim pretjerano u način kako radi HDD),... na jednom dijelu treće desetine HDD-a, prethodna instalacija OS-a je koristila za rad recimo prvu i drugu desetinu HDD-am swap je koristio tu treću s oštećenjem i ostali prostor je bio home,... reparticioniranjem i stavljanjem novog OS-a "/" se sad nalazi na 1,2 i 3 desetini (znači i onoj s oštećenim dijelom), swap na 4 desetini i ostatak je home,... e sad, kako prethodni OS nije nikad ili vrlo rijetko koristio swap nije se ni dolazio do onog oštećenja na trećoj desetini dok sad OS redovito pokušava isti iskoristiti, a nemre,...

S druge strane još se nisam sreo s HDD-om koji najavljuje krepavanje u nekom dužem i smislenom periodu da korisnik shvati što se događa,... najčešće se smrt HDD-a dogodi bez najave i iznenada,... eventualno kod nekih su postojale naznake da nešt nije ok, tako da se par dana OS ili aplikacije počnu smrzavati, iz HDD-a dolazi pojačana buka, krčanje i cviljenje (od servomotora i glava koje pojačano rade pokušavajući pročitati spremljene podatke na oštećenim dijelovima), bezrazložni restartovi OS-a,... i onda jednog dana/trenutka nastupi tišina i HDD-a više nema,...

28 pro 2012, 20:48

Da li se zna kada ce se Linux Mint u potpunosti osloboditi Ubuntua i prijeci direktno na Debian???

28 pro 2012, 20:56

dadob je napisao/la:Da li se zna kada ce se Linux Mint u potpunosti osloboditi Ubuntua i prijeci direktno na Debian???

sigurno ima koji nostradamus medju nama pa ce ti reci... a ja mislim za 10-tak godina ako i ikada to napravi :)

a realno oce kada Velika vecina korisnika bude to htjela ali cisto sumljam da ikada oce, ipak korisnike minta je manje briga na cemu je baziran, njima je bitno da radi kako treba i da ima najbolju mogucu softversku podrsku...

28 pro 2012, 21:11

koliko ja ynam LMDE postoji ali nije toliko zastupljen kao obicni Mint

28 pro 2012, 21:23

scheissman je napisao/la:koliko ja ynam LMDE postoji ali nije toliko zastupljen kao obicni Mint

pa znam da postoji... postoji jako dugo ali ga koristi 10-tak posto ljudi ali pitnje je bilo kada ce se u potpunosti osloboditi ubuntua
Odgovori