Sada je: 21 lis 2020, 16:54.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

to i kazem, lmde nije zastupljen
a sto se tice oslobodenja , mislim da se nece dogodit jako brzo
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Pitam iz razloga sto su neki na nekom drugom forumu tvrdili da se to trebalo desiti od verzije 14! Medjutim nije im jasno zasto do toga nije doslo. Mislio sam da je neko na ovom forumu dodatno informisan..
scheissman je napisao/la:to i kazem, lmde nije zastupljen
a sto se tice oslobodenja , mislim da se nece dogodit jako brzo

ima cak i ljudi koji strahuju da se tako nesto desi tako da u cijelom tom kupusu bude ostalo sve kako i je :)

a neznam zasto bi to netko i htio, pa ima LMDE ako oce... a mintovci su uvjek radili ono sto zajednica zeli tako da sumljam da ce ikada ukinuti mint baziran na ubuntuu, eventualno jednog lijepog dana ako LMDE prestigne ovaj ubuntu baziran mozda on dobije naziv MAIN EDITION a sadasnji main postane LMUE :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
dadob je napisao/la:Pitam iz razloga sto su neki na nekom drugom forumu tvrdili da se to trebalo desiti od verzije 14! Medjutim nije im jasno zasto do toga nije doslo. Mislio sam da je neko na ovom forumu dodatno informisan..

ma pusti te "nostradamuse", nije bilo nigdje spomen o tome inace bi se culo ne brini...

ako mintovci prestanu raditi ono sto zajednica zeli nestati ce, to je njihova najveca snaga! a 90% naspram 10% govori dovoljno o tome sto ljudi zele... barem za sada
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
bas tako uzeo mi rjec iz tipkovnice , slazem se s tobom 100%
zsto mjenjat konja koji pobjeduje :)
nepismena seljačina
nema razlike u slovima , je ije, cesto ekavica i ostali shitovi
kvocijent inteligencije je obrnuto proporcionalan sreci (thank you god iq 78 )
Pa ne bih rekao da se radi o "nosterdamusima" jer sam i na nekoliko domacih i stranih web stranica citao o izrazenoj zelji mint ekipe da se odvoji u tom smislu..proguglajte

A ne bih se slozio da bi to bio kraj minta, jer sta bi to toliko bilo lose po korisnike ako bi se to desilo!? Mislim da bi mint jos jace ucvrstio svoju poziciju a vjerovatno bi privukao mnoge druge korisnike koji ispoljavaju averziju prema Ubuntuu i svim njegovim derivatima..
bez Ubuntua nema Minta, barem za sad...Lmde je jako dobar potez i treba ga forsirat, pogotovo ako se Canonical nastavi degenčit svojim potezima...
Podijelio/la zahvalu: 199 puta
Primio/la zahvalu: 238 puta
Rabim GNU/Linux 13 mjeseci, otkako sam kupio novi desktop. Imao je samo Free-DOS, pa sam instalirao Linux Mint 11 i koristio ga 4-5 mjeseci. Tada sam prešao na LMDE i zadržao ga trajno. Doista znam malo o radu u terminalu, koristio sam svega nekoliko naredbi, ali nikakvih teškoća nisam imao. Dapače, po meni je LMDE više prijateljski raspoložen prema korisniku i daje više mogućnosti nego obični Mint. Prošao sam nadogradnje broj 5 i 6, sve mi radi savršeno i ne razumijem zašto se misli da je LMDE zahtjevniji nego popularnija verzija temeljena na Ubuntu repozitorijima. Živio Debian!
Podijelio/la zahvalu: 62 puta
Primio/la zahvalu: 102 puta
Da li se zna kada ce se Linux Mint u potpunosti osloboditi Ubuntua i prijeci direktno na Debian???

Ovo http://solusos.com/ ???

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.