Sada je: 13 stu 2019, 00:32.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Koliko je Canonical uštedio ukidanjem Unity? Koliko je ljudi radilo na njemu? Ti ljudski resursi većinom su prebačeni na Gnome pretpostavljam i ne vidim nekakvu veliku uštedu :hmm Prosvijetlite me :udri

I dosta bih se složio s @eQivalentom da se ne može ni biti tako entuziastičan kao u počecima linuxa. Primjera radi: topla voda je odavno izmišljena, i ne veselimo se više bojleru AAA+++ energetskog razreda :-D kakva usporedba pface
S rogatim se bodeš samo kada je dobro pečen
Podijelio/la zahvalu: 110 puta
Primio/la zahvalu: 20 puta
Spol: M
eQuivalent je napisao/la:A šta sad koristiš?

Mislim, sad se više ne cupka čekajući jer je GNU/Linux postao tolko stabilan da više nije zanimljiv. Nova izdanja samo donose nove mogućnosti, a nekad su nova izdanja donosila bolju stabilnost, brži odziv itd pa je zato bilo i zanimljivo. Evo mene lično čak i pomalo iritira ovo šestomesečno ... one LTS verzije su mi zanimljivije i jedino njih sad koristim. Nekako priželjkujem neko kvalitetno .deb RR izdanje.

Inače slažem se sa tim da Ubuntu bez Unitya nije Ubuntu. Jednostavno su trebali da nastave da ga razvijaju. Ovo Ubuntu GNOME mi je nekako ... šta znam kao Kubuntu. Znači ok izdanje ali ...

Meni je nekako Ubuntu s Unity-em prestao biti Ubuntu. Pamtim ga po GNOME 2 okruženju i mislim kako bi bilo bolje da su nastavili s MATE ili odmah nadogradili na GNOME 3. Ovako su ulupali resurse u Unity od kojega su odustali, a do sada je i GNOME 3 mogao biti ispeglan na Ubuntu-u.
Lista gnjavatora:
Bunker (16.11.2018.-9.9.9999.)
Podijelio/la zahvalu: 42 puta
Primio/la zahvalu: 11 puta
GNOME 2 ili danas Mate je bio ok u vrijeme 4:3 monitora, danas kad monitori idu sve više u širinu Unity je korisniku davao dodatni prostor po visini jer danas GNOME 3 pojede pun qu*** piksela po visini, a večina tog pojedenog prostora nije iskorištena kvalitetno (da ne kažem da je prazna) :jako-ljut
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T440p
Intel Core i5-4300M
Intel HD Graphics 4600
16GB DDR3L
1xSanDisk X400 512 GB & 1x240GB Intel 2500 Pro
15.6" FHD IPS anti-glare
6 & 9 cell Li-Ion battery
Slika: dio kolekcije

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 573 puta
Primio/la zahvalu: 751 puta
Jeremija je napisao/la:Koliko je Canonical uštedio ukidanjem Unity? Koliko je ljudi radilo na njemu? Ti ljudski resursi većinom su prebačeni na Gnome pretpostavljam i ne vidim nekakvu veliku uštedu :hmm Prosvijetlite me :udri

zapravo hrpu jer ne treba isti broj ljudi.
zajeb s unityem je da je bio solidno nekompatibilan sa drugim GTK DE-ovima jer je koristio masu tweakanih libova sto je otprilike za druge distre znacilo da ako instaliras unity, zaboravi bilo sto drugo, tipa miran suzivot sa Gnomeom, plus dependency hell ako odustanes od Unitya

i zbog toga su ostali sami na svom razvoju, a zbog toga su presli i na systemd i slicno, jednostavno nemaju dosta man powera ako Debian ne ide istim pravcem.
ovak dobiju dobar temelj i par ljudi to jos malo zagladi oko rubova i pjesmica za malo para.

mislim, nemaju man powera, mogu ga imati ako plate, ali obzirom da sa desktopom (ili mobile os-om) nisu uspjeli napraviti nista komercijalno uspjesno, reorganizirali su se na nacin da vecina zaposlenika razvija serverski OS koji actually donosi i neke pare. a obzirom da je canonical komercijalna tvrtka..

bertone je napisao/la:GNOME 2 ili danas Mate je bio ok u vrijeme 4:3 monitora, danas kad monitori idu sve više u širinu Unity je korisniku davao dodatni prostor po visini jer danas GNOME 3 pojede pun qu*** piksela po visini, a večina tog pojedenog prostora nije iskorištena kvalitetno (da ne kažem da je prazna) :jako-ljut

zapravo mislim da vecina tih "modernih" DE-ova gadja buducnost u kojoj ce klasicni PC/monitor biti arhaizam i svi cemo prijeci na primatske pokrete kao input device. :)
...."Have you mooed today?"...
..It’s that time of the decade: I’m reinstalling Debian..
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.