Sada je: 29 ožu 2024, 07:07.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

bertone je napisao/la:Slažem se sa @iStopom da bi jedna takva tema (iz koje se može napraviti i članak za portal) bila dobra stvar jer željeli to ili ne, mnoge korisnike sa 18.04 čeka GNOME pa bi sa temom/člankom imali dovoljno vremena za razmisliti ili se samo pripremiti.


To ne bi bilo loše, možda čak bude Gnome i na 17.10 ali to nije sigurno.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
Nekad smo imali neku temu gdje smo postali ovakve stvari (ili nismo szbunjen)... uglavnom, sinoć (11.01.) sam gledao Prometej na HRT-u (gledate to, jel'? :-D) i bio je prilog o novim saznanjima o vezanju peptida u vodi što bi moglo pomoći u razvijanju novih pametnih lijekova... no ono kaj mi je zapelo za oko je Ubuntu na desnom monitoru... ako Linux valja u institutu Ruđer Bošković, zakaj ne valja drugdje?

slika
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Linux nije problem za znanstvene institucije, ali kod običnih korisnika u državnim i gradskim upravama i firmama je to veliki problem, jedva znaju Windowse koristiti :-D Dodaj tu koruptivne dealove sa licencama i poslovima za održavanje i to je razlog zašto kod nas nema više Linuxa, prosječan informatičar koji radi na održavanjima sustava kod nas nema pojma o Linuxu, eventualno je čuo za njega ali nema nikakvog iskustva sa njim, to sam nebrojeno puta osobno doživio, kod nas nema dovoljno Linux administratora, nema ni puno dobrih Windows administratora, ali to je nešto drugo. Kod nas mnoge firme, pogotovo ove koje nisu privatne, i dalje zapošljavaju po babi, stričevima i strankama, a onda se zapošljavaju kojekakvi diletanti. Ima kod nas vrhunskih stručnjaka za sve OSove, ali hrpa informatičara po firmama su dno dna.
Avatar
Postovi: 2806
Postovi: 2806
Pridružen/a: 23 ruj 2013, 21:19
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.04 LTS
JH-IM je napisao/la:Linux nije problem za znanstvene institucije

Tako je, unix i linux su u znanosti normalna pojava skoro kao i ovdje na LZS-u.
Avatar
Postovi: 1907
Postovi: 1907
Pridružen/a: 16 tra 2011, 08:34
Lokacija: i grupa Film
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 342 puta
Spol: M
OS: Mint 10 LXDE itd...
Prije tri tjedna sam bio u srbiji u jednoj ljekarni po neke kapi. Jedna gospođa me je posluživala i dok je pravila račun ja slučajno se zagledao kad ono na dva monitora linux mint cinnamon :)
Postovi: 31
Postovi: 31
Pridružen/a: 01 ožu 2014, 22:48
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Manjaro gnome
Nakon fakulteta zaposlio sam se u upravi Lonije. Radim kao informatičar tj. AOP. imamo 250 trgovina za održavanje, sve blagajne su nam na Xubuntu :-D
Avatar
Postovi: 80
Postovi: 80
Pridružen/a: 12 vel 2015, 18:31
Lokacija: Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18 Xfce
Zooka je napisao/la:.........sve blagajne su nam na Xubuntu :-D


:thmbs-up :thmbs-up :thmbs-up

Pozz
Ok i što sad?
Avatar
Postovi: 1020
Postovi: 1020
Pridružen/a: 30 ruj 2013, 12:12
Podijelio/la zahvalu: 46 puta
Primio/la zahvalu: 50 puta
Spol: M
OS: Kubuntu 23.10
Zooka je napisao/la:Nakon fakulteta zaposlio sam se u upravi Lonije. Radim kao informatičar tj. AOP. imamo 250 trgovina za održavanje, sve blagajne su nam na Xubuntu :-D


I kod mene u lonija trgovini je isto xubuntu, i jednom se zaglavio, ova napravi restart i kad se dizalo bio je instaliran nod32 ne kuzim cemu to?!
Postovi: 13
Postovi: 13
Pridružen/a: 22 pro 2012, 13:08
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: LINUX
e pa sad mi nedate mira....nisam koristio ubuntu već godinama ali ovaj novi gnome mi se nekako dopada....imam ga na usb-u a neda mi se rušit debiana...
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
I kod mene u lonija trgovini je isto xubuntu, i jednom se zaglavio, ova napravi restart i kad se dizalo bio je instaliran nod32 ne kuzim cemu to?!


To ni ja ne znam...tako je otkad sam došao...
Avatar
Postovi: 80
Postovi: 80
Pridružen/a: 12 vel 2015, 18:31
Lokacija: Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 41 puta
Primio/la zahvalu: 5 puta
Spol: M
OS: Linux Mint 18 Xfce

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.