Sada je: 28 sij 2020, 15:03.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Instalirala sam compiz i sve sto treba makar mislim radi mi neki efekti dobro... Ali imam npr problem sa mouse show nece da se pojavi ono oko pointera , onda nzm kako da podesim da mi je displej 3D i takodje mi nema efekta da se vatra stvori kad se prozori zarvaraju... Jeli moze pomoc?
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Hellena je napisao/la:Instalirala sam compiz i sve sto treba makar mislim radi mi neki efekti dobro... Ali imam npr problem sa mouse show nece da se pojavi ono oko pointera , onda nzm kako da podesim da mi je displej 3D i takodje mi nema efekta da se vatra stvori kad se prozori zarvaraju... Jeli moze pomoc?

Ja sa compizom imam samo loša iskustva, kao na primjer, nestane mi traka sa gumbima close, minimize, maximize, i nisam našao opciju za uključiti ih a ima još toga
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
Meni ovih par efekata sto rade, rade kako treba...Samo je problem sa tim gore sto sam navela.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Hellena je napisao/la:Meni ovih par efekata sto rade, rade kako treba...Samo je problem sa tim gore sto sam navela.

e, da ni meni na LMDE-u sa mateom ne rade efekti, ni taj 3D što kažeš a ni išta drugo, uključim, stavim hotkey ali ništa
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Za mjenjati i dodavati efekte trebas instalirati compiz settings manager i tamo to odraditi iako cim ga pokrenes zbaci ti upozorenje tako da to radis na vlastitu odgovornost i nemoj nam ovdje plakati ako ista zdrmas :)
Inace za vatru trebas i instalirati neki dodatni plugin za compiz...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
PunkBastard je napisao/la:e, da ni meni na LMDE-u sa mateom ne rade efekti, ni taj 3D što kažeš a ni išta drugo, uključim, stavim hotkey ali ništa

Dobio sam lelujave prozore igrajući se s compizom i jednom namjestio vodeni ekran, ali to mi nije bitno, pa sam vratio sve u normalu... važniji mi je sadržaj, nego forma. A LMDE Mate mi je san snova, u kojem sanjam već čitavu (!) godinu. :zzz
Podijelio/la zahvalu: 62 puta
Primio/la zahvalu: 99 puta
rudar je napisao/la:
PunkBastard je napisao/la:e, da ni meni na LMDE-u sa mateom ne rade efekti, ni taj 3D što kažeš a ni išta drugo, uključim, stavim hotkey ali ništa

Dobio sam lelujave prozore igrajući se s compizom i jednom namjestio vodeni ekran, ali to mi nije bitno, pa sam vratio sve u normalu... važniji mi je sadržaj, nego forma. A LMDE Mate mi je san snova, u kojem sanjam već čitavu (!) godinu. :zzz

mislim da sam uspio čak neke te recimo to tako "jednostavne" efekte dobiti, ali onu vražju kocku nikako, a samo sam to htio, a nije mi se dalo skidati neku drugu i tražiti (ako uopće i postoji), inače LMDE sa Mate sučeljem je super, tu nemam zamjerke
Nekoć je postojao dodatak za CompizConfig Settings Manager i zvao se Simple CCSM. Danas se sve uštimava preko CCSM-a i nije neki problem, samo treba znat što sve uključit. Ako budem od volje, napravim vam tutorijal! :D
Mana kod novog compiza je što Alt + F2 prestane radit dok se efekti ne isključe. :?
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 266 puta
Primio/la zahvalu: 327 puta
Hvala, Cooleech! Usput, slična rasprava baš je počela na ovom sajtu, ako koga zanima: http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p ... 57#p687357

Zajedno smo jači... ;)
Podijelio/la zahvalu: 62 puta
Primio/la zahvalu: 99 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.