Sada je: 30 ruj 2020, 10:35.
Diskusije usko vezane uz Ubuntu i srodne distribucije (Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, LinuxMint...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ljudi ali to i je android. Nisu razili nikakav drugi ni kernel ni bazu. To je idalje android.
ak je to novi os onda je i HTC sense novi os i cyanogenmod je os.
Debian se već godinama može staviti na svaki ARM uređaj. I Gentoo. I NetBSD. Čak i Arch ide na neke.
Svaki mobitel i tablet koj ima sd sa 4gb može vrtiti Debian. A o tome se ne priča i ne piše i ne stvara se nikakva histerija. I ako mogu zamoliti admine ili moderatore da se duplić teme spoje.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Ljudi ali to i je android. Nisu razili nikakav drugi ni kernel ni bazu. To je idalje android.
ak je to novi os onda je i HTC sense novi os i cyanogenmod je os.
Debian se već godinama može staviti na svaki ARM uređaj. I Gentoo. I NetBSD. Čak i Arch ide na neke.
Svaki mobitel i tablet koj ima sd sa 4gb može vrtiti Debian. A o tome se ne priča i ne piše i ne stvara se nikakva histerija. I ako mogu zamoliti admine ili moderatore da se duplić teme spoje.

kako god bilo izgleda bolje nego ista drugo sto sam vidio na tabletu nekom...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Spol: M
Spojeni duplići.

Inače, super izgleda!
Nadam se da će izgurati Windowse sa trećeg mjesta. :mrgreen:
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Je, ljepo izgleda, ušminkan je ali nije ništa novo i revolucionarno. To je ubiti android sa unity sučeljem. Nije ništa bolje revolucionarno nego htc sense ili kde plasma active. A onda kad pogledaš raspon arhitektura na kojima rade Gentoo, Debian i NetBSD. e to je već fascinantno.
Lutherus
Lutherus
Da, ali Gentoo, Debian ili NetBSD nemaju sučelje za tablete.
(Osim ako ćeš staviti KDE Plasma Active na njih)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Lutherus je napisao/la:Je, ljepo izgleda, ušminkan je ali nije ništa novo i revolucionarno. To je ubiti android sa unity sučeljem. Nije ništa bolje revolucionarno nego htc sense ili kde plasma active. A onda kad pogledaš raspon arhitektura na kojima rade Gentoo, Debian i NetBSD. e to je već fascinantno.

Ma i ne mora da bude revolucionarno, jednostavno odlicno izgleda i nacin kretanja kroz tablet je fenomenalan. To je za sad dovoljno. I zaista je osvezenje naspram klasicnih Andorid i osx tableta. Daleko mi je inovativniji Unity nego npr Plasma Active.
Brzo ce on da se nađe na poprilicnoj kolicini tableta.
gMajstor
gMajstor
zole052 je napisao/la:
Abnormal je napisao/la:Ubuntu za tablete

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 384z7Ph0gU

stvarno dobro izgleda...

Možda će ovime na tablete biti uveden pošten multitasking i općenito biti proširene mogućnosti tableta. Baš me zanima kako će u stvarnosti funkcionirati glasovno upravljanje (navodno da bi trebalo biti bitno ozbiljnije od onoga što trenutno nude Google i Apple) i taj docking. Sve u svemu zanimljive mogućnosti, a vidjet ćemo kakva će biti realizacija.
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Hahaha, na što Mark liči u ovoj reklami: počešljan g33kovski kao Gates, mačo neobrijan kao Jobs i onda raskopčana košulja s istaknutim remenom kao neki neotesani kauboj! Valjda je to selling point: ja sam sve u jednom - Ubuntu je sve u jednom :-D
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Suko je napisao/la:Da, ali Gentoo, Debian ili NetBSD nemaju sučelje za tablete.
(Osim ako ćeš staviti KDE Plasma Active na njih)

Ili gnome shell. Poanta je da nije ništa novo, revolucionarno i vrijedno masovne histerije.
Lutherus
Lutherus
Lutherus je napisao/la:Ili gnome shell. Poanta je da nije ništa novo, revolucionarno i vrijedno masovne histerije.

ta histerija je vise u tvojoj glavi nego igdje drugdje :zvizdi
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.