Sada je: 28 ožu 2024, 09:42.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ako želiš stabilan sustav, drži se Leapa. Vjerujem da ni TW nije nestabilan, ali bi Leap trebao biti stabilniji.
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Osobno smatram da je dovoljno stabilan za dnevno korištenje prosječnog korisnika.
Koristio sam ga nekoliko mjeseci i nisam imao nekih problema. Dosta dobar im je sustav testiranja.
roc1nante270
roc1nante270
evo ipak nakon dužeg vremena gušter je opet u pogonu na novoj mašini....stavio sam Leap 15.3 beta jer ionako ubrzo izlazi final....uglavnom za sad radi ok...
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Nakon par godina lutanja i ja sam se ponovo vratio "gušteru". Instalirao sam openSUSE Tumbleweed KDE privremeno, čisto da vidim kako radi, da li je stabilniji od drugih rolling release distribucija kao što je npr. Manjaro. Sada nemam namjeru prelaziti na bilo šta drugo. Ovo je za sada perfekcija od sistema. Upgrade-i prolaze bez problema. Zadnje verzije software-a su mi stalno dostupne (važna stvari kod Tumbleweed-a je da su to dosta dobro testirani paketi prije puštanja). Najveći problem koji sam do sada imao u radu je pucanje /dod repository-a. Obzirom da nije toliko važan brišem ga i idem dalje.
Avatar
Postovi: 71
Postovi: 71
Pridružen/a: 04 ožu 2012, 18:58
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: openSUSE 13.2 GNOME
Evo priključujem se ovom klubu. Samo da kažem da je upgrade Leapa sa 15.4 > 15.5 prošao bez problema. Nije ovo loša distra, ali mi fali programčić da budem potpuno zadaovoljan ( to ti je život ). Naime, moc mi pravi probleme kad ga pokušam instalirati. Sve ostalo, O.K. :thmb-up
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Ima li ga možda u OBS-u?

openSUSE mi je odličan ali isto ima određene mane koje me izluđuju.... stvarno moram dovršit recenziju kad smo kod toga pface
Avatar
Postovi: 197
Postovi: 197
Pridružen/a: 26 srp 2015, 11:30
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
OS: Fedora WS
Kad već vidim pitanje ( savjet ) da se javim. Uspio sam i moc instalirati, tako da je sada sve O.K. Razmišljam o tome da probam upgrade na Tumbleweed, ali nikako d to napravim. Dobro je i ovo. :kava
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Leap je čvrst kao kamen. Ako ti to odgovara, savršenstvo.
Tumbleweed je stvarno fantastičan. Još ne mogu vjerovat da je ovo rolling release a ipak tako pouzdan. Ali više o tome drugi put :D
Avatar
Postovi: 197
Postovi: 197
Pridružen/a: 26 srp 2015, 11:30
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
OS: Fedora WS

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.