Sada je: 16 tra 2024, 18:56.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Shicy je napisao/la:a šta ja znam, nisam ja suse developer xD
ali zbunjuje me u tim nekim stvarima...čak mi je Slackware logičniji i jednostavniji za upotrebu...čudno, ali šta je tu je

i sada to tako mi vidimo sto godinama koristimo razne distre i svasta smo probali... zamisli kako je pocetniku
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
to je dobro pitanje...ali možda su oni bez predrasuda i onda lakše prihvaćaju sistem rada susea....
ono, nemaju pojma da postoji Synaptic i apt-get i aptitude i koliko je to jednostavno pa im je ovo isto vrh ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Shicy je napisao/la:to je dobro pitanje...ali možda su oni bez predrasuda i onda lakše prihvaćaju sistem rada susea....
ono, nemaju pojma da postoji Synaptic i apt-get i aptitude i koliko je to jednostavno pa im je ovo isto vrh ;)

je mozda se pocetnici ne zamaraju "glupostima" :)

kazes dobro im je jer ne znaju da moze puno jednostavnije :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
:D
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Shicy je napisao/la:pa nije openSUSE partizanska distra...

pa salim se malo nego interesantno da opensuse ima vecinu stvari odradjeno extra a pada na sitnicama
Postovi: 228
Postovi: 228
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 16:12
Lokacija: BIH
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
Spol: M
OS: Debian - Win7
croatianchemist je napisao/la:Not solved :)

Možda ovo da ode u drugu temu.

Bumblebee je OK radio nakon što sam se dodao u grupu bumblebee....do jutros kada sam updatao updatao bumblebee i primus.
U repo su stigle nove verzije.

Rezultat je da se grupa bumblebee obrisala ... nema je.

Kreirao sam ju i dodao se. Napravio reboot i nažalost ne radi.



Ovo nisu sitnice, padaju i druge distre, da se razumijemo, nije do distre problem... I apt-get bi ovo rijesio? Onda ne bi bilo toliko pitanja bas na tim distrama za slicne probleme kao ovaj, inače i pomogli su mi da rijesim moj:) - sve razlicito a sve isto:)

Trebao si samo odraditi ovo:
# systemctl enable dkms
# systemctl enable bumblebeed

Update briše stare postavke, moraš sve ponovo podesit....Meni je bio problem i sa nvidia-compute, jer je izvršio update a konflikt je ostao sa starijom verzijom nvidia kernela koji nema taj update na Overman79's repozitoriju, jer sam imao i bumblebee nvidia repo, koji sam na kraju izbrisao. Pa mislim da je ovo riješeno:)
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
pokretao bumblebee servis ali nista. ponovno sve instalirao i sad radi.
jedna mi stvar nije jasna, a to je dkms.
nakon nadogradnje kernela na 3.8.7 opet sam morao rucno reinstalirat drivere i bumblebee. zar ne bi to dkms trebao automatski odradit? ili sam krivo shvatio njegovu ulogu?
Postovi: 137
Postovi: 137
Pridružen/a: 09 kol 2010, 08:08
Lokacija: Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.10
Trebao bi, ali i driver treba podržavati DKMS. Nije dovoljno samo dkms instalirati.
BTW, ako driver ne podržava DKMS, može se to i ručno složiti.

DKMS služi da automatski prekompajlira 3rd party driver kada se pojavi nova verzija kernela u repoima.
Meni je to bilo korisno na virtualbox driverima i nekim driverima koji nisu više bili u kernel tree-u.
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.