Sada je: 14 stu 2019, 05:12.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Not solved :)

Možda ovo da ode u drugu temu.

Bumblebee je OK radio nakon što sam se dodao u grupu bumblebee....do jutros kada sam updatao updatao bumblebee i primus.
U repo su stigle nove verzije.

Rezultat je da se grupa bumblebee obrisala ... nema je.

Kreirao sam ju i dodao se. Napravio reboot i nažalost ne radi.

Kod: Označi sve
optirun firefox
[  104.312099] [ERROR]The Bumblebee daemon has not been started yet or the socket path /var/run/bumblebee.socket was incorrect.
[  104.312177] [ERROR]Could not connect to bumblebee daemon - is it running?
primusrun firefox
primus: fatal: failed to connect to Bumblebee daemon: No such file or directory

Dodatak
Deinstalirao sam bumblebee i primus, ponovno ih instalirao i dodao se u grupe i sada radi. ne razumijem di bio problem, nekaj se smrdalo u upgradeu valjda.
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
mene je toliko izmucio taj bumblebee pod susetom da sam odustao na kraju jer ga i tako za sada ne koristim a i dolaze nam nvidia driveri sa sluzbenom podrskom hvala bogu jako brzo

ali stvarno neznam sto toliko komplikacija tu u ubuntuoidima radi bez po muke pa i instalacija je masu jednostavnija, zar to nisu mogli sloziti :/
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
zole052 je napisao/la:mene je toliko izmucio taj bumblebee pod susetom da sam odustao na kraju jer ga i tako za sada ne koristim a i dolaze nam nvidia driveri sa sluzbenom podrskom hvala bogu jako brzo

ali stvarno neznam sto toliko komplikacija tu u ubuntuoidima radi bez po muke pa i instalacija je masu jednostavnija, zar to nisu mogli sloziti :/

tako je to s partizanskim distrama rofl
Podijelio/la zahvalu: 16 puta
Primio/la zahvalu: 12 puta
pa nije openSUSE partizanska distra...
Podijelio/la zahvalu: 194 puta
Primio/la zahvalu: 236 puta
Shicy je napisao/la:pa nije openSUSE partizanska distra...

normalno da nije nego je jako ozbiljna distra zatome i cudi...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
pa da...to je prilično čudno...
mene odbija onaj paketni manager...ne mogu se naviknit nikako...i ono svakomalno mijenjanje vendora...šta ja znam, odbija me iz nekog razloga :\
Shicy je napisao/la:pa da...to je prilično čudno...
mene odbija onaj paketni manager...ne mogu se naviknit nikako...i ono svakomalno mijenjanje vendora...šta ja znam, odbija me iz nekog razloga :\

je, kao da su neke stvari mogli napraviti masu jednostavnije a nisu... neznam.... ni ja nikako da ga zavolim

jos kada nesto instaliras sa njihove stranice sto nema u repoima uvijek ponudi dva ti dodatna repozitorija pa biraj... a sta ja znam koja je razlika, sto jos ima u tim repoima, sto ce dodatno upgradeati ako dodam jedan ili drugi i onda se nakoti masu repoa koji svi imaju neka slicna imena i neznas vise sta je gdje :facepalm

neznam mozda je to do mene pa to cudno vidim ali ne mogu se naviknuti :P
ma navika si, ka i ja, na Synaptic i na njegovu jednostavnost...ono, nijedan mi paket ne mijenja vendora :D
ne znam, ne paše mi :\
Shicy je napisao/la:ma navika si, ka i ja, na Synaptic i na njegovu jednostavnost...ono, nijedan mi paket ne mijenja vendora :D
ne znam, ne paše mi :\

istina ali ako synaptic moze biti jednostavan i funkcionira super zasto nemoze i suseov

i zasto ne moze imati za dodatni program samo jedan polu sluzbeni community repo e ne po vise njih pa biraj pa neznas koji odabrati :P
a šta ja znam, nisam ja suse developer xD
ali zbunjuje me u tim nekim stvarima...čak mi je Slackware logičniji i jednostavniji za upotrebu...čudno, ali šta je tu je

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.