Sada je: 29 vel 2020, 10:41.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Vratimo se mi na problem sa preširokim slikama u prvom postu ove teme...
Čije su te slike i kako ih je ubacio??? ;)

Sent from my HTC Sensation using Tapatalk 2
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
Meni Thema nije ista kao ona suseova koja je došla sa 4.11, iritantno mi bude na nekim boxovima, boja pozadine i slova u njima.... Inače je sve dobro, evo već 10-ak dana. E, ali sam upao u drugi problem sa linux kernelom 3.13, problem sa bumblebee, ne funkcioniše, vidjet ću na googlu šta ima...
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
stefan je napisao/la:Vratimo se mi na problem sa preširokim slikama u prvom postu ove teme...

Riješeno. Nije pitanje preširokih, već nestalih slika sa opensuse-communitya (za ymp).
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
sumski je napisao/la:
stefan je napisao/la:Vratimo se mi na problem sa preširokim slikama u prvom postu ove teme...

Riješeno. Nije pitanje preširokih, već nestalih slika sa opensuse-communitya (za ymp).

Super, haval!
Još sam malo izgladio prvi post...
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Evo drugi dan u SUSE-u, postavio sam printer , međutim skener me muči. Našao sam potrebni driver međutim javlja mi problem nakon kojeg ne želi nastaviti s instalacijom tj. prekine je. U ubuntu sam koristio onaj defaultni program za skeniranje (sa pingivnom strpanim u skener) i radio je bez ikakvih problema i potrewbe za postavljanejm , međutim ovdje mi skener niti ne prepoznaje, a ne mogu ovaj driver instalirati koji bi trebao odgovarati.

Evo i slike:
slika
screenshot windows 7

Edit:
Evo rješenja:
http://www.howopensource.com/2012/08/li ... -scanners/

Skinuti sa seiko-epson sitea core package (ldl7) & data package. nakon toga radi i simple scan kao i novoinstalirani imagescan!.
The electric things have their life too. Paltry as those lives are.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
A kad klikneš continue?
Moderator
Moderator
stefan je napisao/la:A kad klikneš continue?

Kao što sam rekao prekine proces- javi installation failed, ali kao što sam napisao u edit dijelu stvar sam riješio skidanjem navedenih core i data paketa za epson sa seikove stranice uz koje ide "image print!" program. gore je sve opisano, ma dok ja skužim da mi treba rpm paket i tako, treba malo dok se snađeš u novom sustavu, u windowsima sve ide sa instalacijskih cd-a, a ovako treba malo njuškati po internetu što i kako, ali za sada sve radi bez većih problema.

Internet sam isto riješio, treba ugasiti ipv6 protokol u mozilli i sada radi k'o po špagi.
Imam par novih pitanja. Ovako zanima me da li uistinu trebam razne terminal emulatore npr. gnome terminal, xterminal i linux32 terminal? Ili mogu ukloniti 2 po vlastitom nahođenju bez posljedica? (pretpostavljam da mogu, ali hoću provjeriti prije da ne zeznem nešto). Također me zanima kako mijenjati izgled gnome prozora, pretpostavljam da se sve može iz Main Menu aplikacije - vidim recimo Sundry i Utilities su napravljeni kao folderi, dok recimo Games mi je raštrkan svuda uokolo. Htio bih recimo da mi Games bude organiziran kao druga 2 navedena, ali ne znam kako promijeniti. Pomoć?!
Daždevnjak je napisao/la:Imam par novih pitanja. Ovako zanima me da li uistinu trebam razne terminal emulatore npr. gnome terminal, xterminal i linux32 terminal? Ili mogu ukloniti 2 po vlastitom nahođenju bez posljedica? (pretpostavljam da mogu, ali hoću provjeriti prije da ne zeznem nešto).

Naravno :)
Postoji jedino mogućnost da te pita za deinstalaciju kojeg meta-paketa, al to nije niš' strašno ;)

Daždevnjak je napisao/la:Također me zanima kako mijenjati izgled gnome prozora, pretpostavljam da se sve može iz Main Menu aplikacije - vidim recimo Sundry i Utilities su napravljeni kao folderi, dok recimo Games mi je raštrkan svuda uokolo. Htio bih recimo da mi Games bude organiziran kao druga 2 navedena, ali ne znam kako promijeniti. Pomoć?!

Nisam siguran kolko imamo korisnika GNOME-a međ' openSUSE forumašima. Možda da probaš pod 'Radnim okruženjima'? Generalno, to znam, za malo detaljnije prilagodbe, na GNOME-u se goristi gnome-tweak-tool. Nebi znal dal postoji mogućnost za koju ti pitaš.
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Hvala na odgovoru, pronašao sam način da ih sakrijem sa popisa, a pošto su veličinom mali nek ostanu gore. Što se tiče drugog dijela stvar je u novoj Gnome ljusci (meni se onaj stari prikaz aplikacija iz manuala sa kategorijama bolji). Međutim može se doskočiti da stvar bude preglednija:

http://technologytales.com/2013/07/10/d ... shell-3-8/

Ja sam koristio metodu s dconf-editorom i moram reći rezultat se meni osobno jako sviđa.

slika
free image host

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.