Sada je: 28 ožu 2024, 23:46.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ovako je to u KDE Partition Manageru.
Nemam Yast pa nzm kako je tamo, ovamo to ide sa opcijom New partition table za selektovani uređaj.

Najbolje ti je instalirati Gparted ako nisi siguran i biti miran, jer može poći sve u ništa.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Hvala za trud i pomoć.
Kod mene izgleda to drugačije. Taj tvoj si naknadno instalirao tj to nije onaj defaultni opensuse particioner kaj dođe sa instalacijom opensusea ?
Max Bunker
Max Bunker
:hmm iskreno nzm,
Alt + F2, ukucaj kde partition manager i to otvoriš
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Ne znam koji update je odradio svoje, ali nema više u Yastu dupli Services Manager. Uz to Patterns u Software Management, ima neke nove dodatke...
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
Halo opensuse ekipa, nema spavanja.. :-)

Pustio sam opensuse na 10 strojeva u probni rad, pet kde i pet gnome. Čak mi se osobno čini da gnome opensuse radi uglađenije i bez onih mušica kojima kde zna zasuti nekad.

Mala molba, ako netko zna za dobar gui program za opensuse gnome koji bi koristio onaj predinstalirani libsensor4 za nadzor hardvera i temperatura ? Ja sam našao samo neki sensor view koji je za gnome2 za xfce pa bih rađe neki provjeren za gnome 3.... Google i opensuse forum mi nedaju rezultate baš puno za opensuse gnome de.
Max Bunker
Max Bunker
Ako sam dobro razumio https://extensions.gnome.org/extension/ ... indicator/ ?
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
Taj zahtijeva lm-sensors a ja defaultno imam nekakvi libsensor4 instaliran a nemrem naći gui za njega...
Max Bunker
Max Bunker
Max Bunker je napisao/la:Taj zahtijeva lm-sensors a ja defaultno imam nekakvi libsensor4 instaliran a nemrem naći gui za njega...

Ček, a system monitor na Gnomeu, možeš li u njemu dodati tab sa senzorima?
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
E viš, tog se nisam sjetio. Budem probao, ako se to može tako. Opensuse ekipa mi sugerira da kroz firefox dodam extenziju no nekako sam skeptičan za te instalacije sa web stranica jer se tako može svašta uvaliti....

A servis mi je instaliran ( libsensor4) samo kaj trebam gui da to vidim na desktopu.
Max Bunker
Max Bunker
Zadnji update pulseaudio od juce pravi nekima problem, zvuk ne radi kako treba...
Dodati privremeni repo dok ne dodje novi update koji ce porpaviti bug:
Kod: Označi sve
zypper ar http://download.opensuse.org/repositories/home:/tiwai:/branches:/openSUSE:/13.2:/Update/openSUSE_13.2_Update/ tiwaisound

Kod: Označi sve
zypper ref

Kod: Označi sve
zypper dup
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.