Sada je: 04 svi 2024, 20:26.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

U stanju u kojem se trenutno nalaze , problema nisam imao.Brzina je relativna stvar pa tako i na Linuxu. Moja iskustva su da je prilicno podjednako, iako ima ljudi koji tvrde da im je btrfs sporiji.Eh sad, kad covjek vidi i skonta koliko xfs ili btrfs urade u istom vremenskom razdoblju u odnosu na ext4 onda je jasno sta je u stvari "brze"
ext4 je od pocetka bio zamisljen kao nesto sto bi trebalo "premostiti" vrijeme dok btrfs ne bude zreo za u potrebu, a meni licno je btrfs sa snapshots na archu jednostavno nezamjenjiv,pogotovo kad vidim neke potencijalne problem updates. Imam snapshot i ne sekiram se, ako krene naopacke u no time sam gdje sam bio prije. Da ne pravim opet wall of text kao sto znam pogledaj btrfs i XFS jako jednostavno je opisano. Prednosti oba systema su jednostavno prevelike za zanemariti. Ja sam jednom prilikom rekao da nisam ljubitelj xfs-a jer mislim da je radjen uglavnom za data servere itd i bio sam nepravedan. I pri obicnoj , kako je ja zovem, kucnoj upotrebi ima prednosti u odnosu na ext4, pitanje je samo koliko prosjecni enduser to primjeti u toku koristenja. btrfs mi je licno apsolutni favorit kao default root.
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Ako nekad budeš pri volji , zamolio bih te da mi u par rečenica onako jednostavno objasniš kako se taj snaper koristi.
Moje znanje o opensuseu , a i općenito o nekim dubinama linuxa, je vrlo skromno, i potpuno sam se pogubio kada sam sa tim snaperom probao si vratiti stanje u factoryu na poziciju kada je zvuk još radio..... Nisam lijen, gledao sam i tutorijale, no više bi mi pomoglo onako jednostavno kratko objašnjenje kaj točno napraviti.
:-D
Max Bunker
Max Bunker
Oke,pokušati ću u narednih par dana nešto skockati čim uhvatim malo vremena

sent from tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
ima li packman za 13.2.......
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
kao što vidiš ovdje nema
Još je Release Candidate .Nezgodno bi bilo trasirati neke bugove kada bi sada bio dostupan
sent from tapatalk
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
do tada





http://www.youtube.com/v/9H7e6BcI5Fo?start=209


stari video,mnogi su ga vec vidjeli ali je zaista demonstracija za power of snapper .(3,57 -9,00)

pregledati pazljivo
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Orkh je napisao/la:kao što vidiš ovdje nema
Još je Release Candidate .Nezgodno bi bilo trasirati neke bugove kada bi sada bio dostupan
sent from tapatalk


ma za internet i net-banking će bit dobar do se ne pojave svi repoi....a onda ide u full upotrebu pošto mi jeovo glavni komp....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
Dobro, dobro, nagovorili ste me biti će brtfs kad izađe 13.2. Znači, fino će se moći sve brljati i popravljati kroz yast. Trebati će i to detaljno naučiti da ne gnjavimo dobre ljude na susue podforumu...
Avatar
Postovi: 317
Postovi: 317
Pridružen/a: 02 svi 2011, 23:24
Lokacija: Ri
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: Debian LXQt
@juzer

čekaj još nismo ni počeli.....kad počmemo koristit snapper bit će forum zatrpan ko neka stvar sa buhama.....
Avatar
Postovi: 708
Postovi: 708
Pridružen/a: 15 stu 2011, 20:41
Lokacija: Bjelovar i okolica
Podijelio/la zahvalu: 48 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Debian 12
bikerbj je napisao/la:@juzer

čekaj još nismo ni počeli.....kad počmemo koristit snapper bit će forum zatrpan ko neka stvar sa buhama.....

Postoji opcija za zaključavanje tema... pa možda postoji i za zaključavanje cijelog podforuma... :drool
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.