Sada je: 16 tra 2024, 19:00.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

KDE Wallet se može isključiti u potpunosti (disable). To sam ja kod sebe napravila jer me živcirao s neprestanim iskakanjem. Ali ne znam koliko je to pametno/preporučljivo raditi. Vjerojatno baš i nije :D
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Trebalo je samo prvi put da staviš prazan password i klikneš ok, više te ne bi pitalo. Obriši fajl koji se nalazi na sledećoj lokaciji u tvom home folderu i onda će te ponovo pitati za podešavanje, uradi ovo što sam ti rekao.

Kod: Označi sve
.kde4/share/apps/kwallet/kdewallet.kwl


Eventualno je umesto .kde4 .kde folder, ne zna kako je to kod suse-a, na Arch.u sam.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Skinuo sam onaj full instalacijski dvd 4,3 gb. Odradio instalaciju. Nakon prvog restarta, krenulo ono dovrsavanje instalacije, tu mi je zapal na crni ekran sa gomilom teksta, a na kraju je pisalo da pokrece yast 2 , i tako je stajalo sat vremena pa sam ponovio instalaciju. Drugi put je instalacija prosla do kraja. Prvo je nudio 4 upadatea i to je brzo odradio. Zatim je nudio 296 updatea i to je trajalo dva sata a ja pritom nigdje nisam unaprijed mogao vidjeti koju količinu podataka će skidati i koliko bi to moglo potrajati. Stalno sam morao imati upiknut usb sa kojega sam instalirao, jer cim ga izvadim nece odraditi update i javlja gresku u stilu hdd usb2 sorce failed bla bla.... Spajanje firefoxa i konquerora dugo traje, no kad se spoje onda radi ok iako dosta sporije nego na mintu....

E sad, ili je sve to danak mom neznanju, ili me mint godinama razmazio i navikao da sve dela od prve,glatko,brzo,jednostavno, pregledno....

Opensuse nadje pisač i 15 minuta instalira i kao podesava drajver i uredjaj a scaner ne prepoznaje pa sam ga rucno iz neke ogromne liste, a i pisac i scaner su u istom multifunkcijskom hp uredjaju.

Krenem traziti po yastu programe za instalaciju i npr nadje mi sensors, ja obiljezim i kliknem da instalira no yast samo tada nestane sa ekrana i nista nakon toga....
Max Bunker
Max Bunker
tex.vileer je napisao/la:Stalno sam morao imati upiknut usb sa kojega sam instalirao, jer cim ga izvadim nece odraditi update i javlja gresku u stilu hdd usb2 sorce failed bla bla....

Instalacijski medij (sa kojeg si instalirao openSUSE) je postavljen kao repozitorij.
Odi u Yast -> Repositories i tamo ga disejblaj ili pobriši
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
@stefan

Kolega stefan, puno vam hvala. Ovo je jako korisna informacija , i to nisam dosad nigdje pročitao , a sigurno nisam jedini koji je natrčao na takvu nejasnoću. Šteta što nema neki jednostavni priručnik prilagođen nama totalnim početnicima na opensuse gdje bi bili potanko opisani ti prvi koraci nakon instalacije. Naravno da će se svi ti podaci moći pronaći negdje, ali će trebati pročitati dosta forumskih tema i kojekakvih uputstava, ali nigdje nema garancije da su ta uputstva točna i službena a često su i neki prijedlozi kontradiktorni.

Zna li netko ovdje zakaj yast samo nestane sa ekrana kada kliknem da nešto instalira ( točnije: dole piše: prihvati ) i ništa se ne desi niti se išta instalira jer kada posle idem gledati opet stoji za taj aket da nije instaliran, konkretno sensors . Ono sa 1-klick instal stranicama mi se čii da to nisu službene stranice pa sam malo skeptik jer vidim da se tim postupkom dodaju novi neslužbeni repozitoriji.
Max Bunker
Max Bunker
Ja sam digao live factory pre neki dan i isto pri pokušaju instaliranja programa preko yast-a sam imao isti problem sa pucanjem. Jesi li ti uzeo factory ili 13.1 izdanje?
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Nisam nikakve factory ili bilo kaj slično instalirao. Znači kod downloada sam preuzeo onaj standardni službeni stabilni opensuse 13.1 dvd ( oko 4,3 GB ) . Evo i linka odkuda sam skidao:

http://software.opensuse.org/131/en

Neznam dal su te mušice koje mi se dešavaju plod mog neznanja i nepoznavanja opensusea i kde okruženja, ili ima ipak tu i nepoliranosti proizvoda..... Dugo se ja družim sa mintom ,godinama, i nikad se nije desilo mi da nakon klika na instal upravitelj softwera samo nestane sa ekrana. Isto kad mint prepozna hp pisač, instalira drajver i onda automatikom radi sve kaj taj uređaj može ( pisač-skener-kopirka-fax ) a sad sam na opesuseu prvi put naletio da pisač prepozna i instalira a skener je išao ručno potraga pa install....
Max Bunker
Max Bunker
Onda ne znam šta je, poslednji put kada sam probao 13.1 to je radilo kako treba, mada je imao drugih bug-ova. Suse ume tako da ima nekih problemčića za rešavanje na početku, ali kasnije radi stabilno, samo ako imaš živaca da malo guglaš i tražiš rešenja za te početne probleme. Ako ti to ne odgovara, imaš još dosta distribucija koje smo ti spominjali ranije, pa vidi nešto drugo.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
U Yastu je defaultno podešeno da se zatvori odmah nakon što obavi instalaciju odabranog programa. Možda to napravi i nakon neuspjele instalacije. Tweak "protiv" automatskog zatvaranja Yasta:

- open Yast and go to:
Kod: Označi sve
/etc/sysconfig Editor > ‘System’ > Yast2 > PKGMGR_ACTION_AT_EXIT

Here the default setting would be ‘close’, change it to ‘summary’.
Click ok and you are done. Now after performing any task it won’t close on its own.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Čitao sam to o zatvaranju nakon kaj odradi, ali ovo kod mene nije ta priča.
Naime, kad uspješno krene instalacija, onda se lijepo na ekranu može pratiti što on točno radi, čak tu i tam iskoči poneko pitanje koje treba potvrditi, i čak na kraju napiše finished instalation i onda ga mogu i ručno zatvoriti.
Ali ja govorim o rušenju yasta, znači nakon klika na prihvati samo nestane sa ekrana i nikaj se ne instalira tom prilikom a nema niti obavijesti o bilo kakvim errorima ili slično.....
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.