Sada je: 19 tra 2024, 19:59.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Stvarno ne znam. Slično je izgledao moj prvi susret sa Susetom prije nekoliko godina. Katastrofa.
Sad smo sretni skupa. 8-)
Padaju mi na pamet trivijalne stvari kao loše skinuti ISO, greška kod instalacije, greška na disku, suse ne voli tvoj hardware...kajjaznam, sve u svemu long shot, iako ne i nemoguće.

Skidao si direktno ili torrentom? Provjerio integritet ISO-a?
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Pa sad, sve je moguće, ali mislim da bi uz moje 30-godišnje iskustvo u IT svijetu i struci prepoznao takve vidove problema.
Hardwer je ok, jer svi chekeri i toolsi kažu daje tako, iso je skinut direktno a ne torentom.
Možda svemirci :-D

šalim se malo, a navedene problemčiće bih ipak pripisao mom nepoznavanju opensusea i kde-a u kombinaciji sa možda pokojim bugom u softweru koji se eto baš odlučio ispoljiti u ovoj mojoj situaciji hardwer+softwer.
Max Bunker
Max Bunker
:-D

Jbga, nisam znao jel si pučkoškolac il IT iskusnjara. :zvizdi
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Evo drug je našao zašto YAST puca pri instaliranju softvera. Do duše, ovo je za factory, ali možeš probati da vidiš da li će i na 13.1 rešiti problem.

Kod: Označi sve
If trying factory with KDE and trying to  use yast to install software you need to remove libproxy1-config-kde4 to stop yast from closing when trying to add software or repositories.


Što znači u konzoli odradi sudo zypper remove libproxy1-config-kde4
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
Ajd jedno općenito pitanje: ako je taj bug poznati, zašto nije ispravljen kroz redovne nadogradnje sistema ? :-)
Max Bunker
Max Bunker
Malo skrecem, ali jesi sigurno provjerio ispravnost preuzete iso slike? md5sum?
Ja bi najvise na to sumnjao jer si i kod prve instalacije s tog medija imao problema, a to bi moglo objasniti cudne greske koje imas.
Inace, torrenti imaju manju sansu da se pogresno skinu, pa probaj torrent ako ti ovaj medij koji si skinuo ne valja.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Pita li te YAST za root password kad ga pokreneš? Možda je problem u tome da ne dobiješ dozvolu za instalirati pakete.
Avatar
Site Admin
Postovi: 6502
Site Admin
Postovi: 6502
Pridružen/a: 06 lip 2009, 23:16
Lokacija: Online
Podijelio/la zahvalu: 621 puta
Primio/la zahvalu: 631 puta
OS: Kubuntu & Fedora
Neki dan je bila iso slika live kde a sad je druga iso slika sa onim cjelim instalacijskim dvd-om od 4,3 gb. Iso je provjeren i ok je. Yast pita za root, a kazem vam da nešto i instalira a nekad samo nestane sa ekrana. Od kad je opće taj 13.1 u službenoj upotrebi ?
Max Bunker
Max Bunker
aj pokreni yast iz terminala, kao root pa ovdje kopipejstaj šta ti izbaci.
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Aj mi onda napisi tocnu komandu kojom to na opensuse napraviti. S tim da sad nisam doma niti uz taj komp pa to nemogu noćas napraviti. Sjecam se da mi nudi tri konzole: običnu, root i neku crvenu sa oznakom 32, a inače je instaliran 64 bitni os.
Jesam ja to dobro pročitao: službeno podrška samo 18 mjeseci ? ;-)
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.