Sada je: 16 tra 2024, 07:31.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

samo za najhrabrije gušterovce
http://news.opensuse.org/2011/06/06/get-your-fresh-kernels-from-opensuse-and-test-linux-3-0/
To add a specific kernel to openSUSE, click on the branch you are looking for and then on packages under the Tools menu. You will then see the zypper command which will help you add this kernel to your openSUSE installation.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Ja sam ga danas skinuo, i nisam primjetio nikakvu razliku u odnosu na 2.6.37. Ponadao sam se da će biti riješen moj problem s grafičkom karticom, ali ništa od toga.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
To kaj je oznacen 3.0 ne znaci da bu imal nekaj ultra novog. To je jednostavno zato jer se Linusu ne svidja oznaka 2.6.40 jer 40 smatra prevelikim brojem. Jedno vrijeme je razmisljal da bude ga nazval 2.8, no na kraju ga je nazval 3.0. Uglavnom, osim oznake, nis se nije promijenilo... :(
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
DoDo je napisao/la:To kaj je oznacen 3.0 ne znaci da bu imal nekaj ultra novog. To je jednostavno zato jer se Linusu ne svidja oznaka 2.6.40 jer 40 smatra prevelikim brojem. Jedno vrijeme je razmisljal da bude ga nazval 2.8, no na kraju ga je nazval 3.0. Uglavnom, osim oznake, nis se nije promijenilo... :(


Ma znam, no svejedno sam mislio da su ubacili neke nove sitnice.. :)
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
jesu , napokon maknuli bug/feature koji mi je kazal 15 stupnjeva veću temperaturu. nikaj strašno, ali iritantno
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE
Kratko i jasno
http://en.opensuse.org/openSUSE:GNOME_3.0
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
http://www.marques.so/2011/06/opensuse-11-4-with-gnome2-for-the-cool-kids-a-brief-howto/
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
Iako Gnome 3 je napredak u odnosu na Gnome 2 po većini stvari,nije me previše impresionirao kao ni Gnome općenito.Na Gnomeu 3 će još morati puno raditi da bude potpuno funkcionalan.KDE mi je čistiji i funkcionalniji nego Gnome 2/3/Unity,Gnome mi je cijeli nekako nespretan i estetski je ružan što su ispravili tek djelomično u novoj verziji Gnomea.A KDE softver je u pravilu moćniji i bolji od Gnome konkurencije,K3b vs Brasero,Amarok vs Rhythmbox itd.Gnome sam koristio u davna vremena kada je još bio dobra konkurencija KDEu,od KDEa 3.5 pa na dalje za mene osobno je ta borba završila.Možda me Gnome 3 sa vremenom iznenadi ali do tada će već izaći KDE 5 kojega će opet Gnome morati sustizati.
Avatar
Postovi: 15
Postovi: 15
Pridružen/a: 09 srp 2011, 16:47
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 13.04
kako su ljudi subjektivni, to je prekrasno. KDE4 s kojim je oh tako lako pogazit GNOME3 i reć da je beskorisno smeće je prvih nekoliko mjeseci nakon što se pojavio isto tako bio poluraspadnuta i nestabilna hrpa smeća.

GNOME3 ima puno oštrih rubova i nije baš za dat djeci da se igraju, ali treba vremena, isto kao što je trebalo i KDEu.
I won't pull out, I just came
I want all of the blame
Avatar
Postovi: 1388
Postovi: 1388
Pridružen/a: 01 lip 2008, 12:48
Lokacija: Belišće / Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 18.10
svakoj novoj tehnologiji treba dati vremena da se "ispolira" ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.