Sada je: 18 tra 2024, 16:43.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Stefane iskren da budem nemam pojma.
Sta ti je to apper? Synaptic sam sam instalirao (kao druga ruka) ako KPackageKit prsne. Nemam neku potrebu zadnjih godinu dana da cackam ispod haube. Doduse cak nisam imao ni potrebu da instaliran najnoviji 11.10 :D kolko sam zadovoljan sa 11.04. Mada kad izađe kde4.8 moraću da pređem na 12.04 plus sto je i LTS.
I da dodam, da kad god izadje novi OpenSuse ne znam zasto, ali u meni se probudi zelja da ga instaliram. Ali se uvek pod obavezno razocaram. valjda zato jer je to bio prvi Linux koji je odusevio u potpunosti, ali i Linux koji me svakim izdanjem sve vise razočara, pa sam rešio ovo izdanje preskočim sa testiranjem. Doduše možda i zato što i nemam potrebu da tražim nešto bolje, jer očigledno nekih veeelikih bitnih razlika trenutno nema, a i ne očekujem ih sve do izlaska kde4.8 .
gMajstor
gMajstor
Apper je u biti prerađeni KPackageKit

http://dantti.wordpress.com/2011/08/01/apper-kpackagekit-reworked-part-i/
http://dantti.wordpress.com/2011/08/26/apper-kpackagekit-reworked-part-ii-the-session-interface-for-applications/

Edit: Izgleda da ga Kubuntu 10.10 ima? Ispravite me ako griješim.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
koristio zadnji kubuntu 2 tjedna, u pocetku sve super, sve radi i onda samo na jednom problemi, srusio se ko kula od karata : /
i nije imao apper..
csx
csx
csx je napisao/la:koristio zadnji kubuntu 2 tjedna, u pocetku sve super, sve radi i onda samo na jednom problemi, srusio se ko kula od karata : /
i nije imao apper..

@csx koliko si na 12.1? od nekog rc-a ili tek od danas? dojmovi?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
od danas.. bio na kubuntu i pardusu(koji je btw super ^^) zadnjih mjesec dana..

nisam ga bas isprobao kak spada ali recimo da je mozda malo brzi od 11.4 (yast), google chrome radi od prve ( na 11.4 bilo je potrebno libpng instalirati ako se ne varam) i tak.. uglavnom osim pocetnih problema sa mrezom i apperom, novi suse djeluje stabilno ^^

jedina zamjerka ide na užasan font.. no to je vec normalno za opensuse haha :)
csx
csx
csx je napisao/la:koristio zadnji kubuntu 2 tjedna, u pocetku sve super, sve radi i onda samo na jednom problemi, srusio se ko kula od karata : /

meni se pclos srusio ko kula od karata i to samo live cd koristio, povezo se na net i iso pogledati kako izgleda i paf, srusi se skroz kde i dobim crni ekran i gotovooo :)... a svi se kunu u njega, ocito standardna prica, sve ovisi o hardwareu kao i obicno
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
stefan je napisao/la:Apper je u biti prerađeni KPackageKit

http://dantti.wordpress.com/2011/08/01/apper-kpackagekit-reworked-part-i/
http://dantti.wordpress.com/2011/08/26/apper-kpackagekit-reworked-part-ii-the-session-interface-for-applications/

Edit: Izgleda da ga Kubuntu 10.10 ima? Ispravite me ako griješim.


neznam za 10.10 , ali 11.10 ima muon - jedini KDE GUI paketni manager koji nekaj vrijedi (minus je kaj radi samo na Debianu i djeci):
http://jontheechidna.wordpress.com/
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Avatar
Moderator
Postovi: 1779
Moderator
Postovi: 1779
Pridružen/a: 10 ruj 2010, 11:20
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
OS: openSUSE Factory KDE
Eto probao i ja instalirati openSUSE KDE. Apper me ubijao u pojam, nije ni do koljena muonu kojeg ima kubuntu. Nepomuk indeksiranje mi svako malo izbacuje poruke bez obzira što je isključeno. Instalirao sam fglrx drivere i dobio artefakte po cijelom desktopu, a na trenutke desktop potpuno nestane (open source driveri također imaju probleme s tim artefaktima po desktopu, samo nije toliko izraženo).
Gnome shell s tim fglrx driverima ne šljaka uopće. Zanimljivo unity s njima radi bez ikakvih problema.
Avatar
Postovi: 445
Postovi: 445
Pridružen/a: 18 svi 2010, 22:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 4 puta
Primio/la zahvalu: 10 puta
Spol: M
OS: Ubuntu 14.04
Nekad bio zagriženi openSusetovac, ali sam sad na Archu pronašel svoj mir. Recite mi jel se isplati skidati i instalirati. (makar u virtualku). Tnx. :)
per aspera ad astra iliti kroz gužvu do šanka...
In a world without walls and fences who needs Windows and Gates?
Postovi: 253
Postovi: 253
Pridružen/a: 13 srp 2008, 20:08
Lokacija: Kž - Zg
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 9 puta
Spol: M
OS: A
Marijek je napisao/la:Nekad bio zagriženi openSusetovac, ali sam sad na Archu pronašel svoj mir. Recite mi jel se isplati skidati i instalirati. (makar u virtualku). Tnx. :)

Još uvijek je 11.4 bolji...
ali mislim da se isplati... svakodnevno stižu updejti i stvar se polira.... bit će ok :)
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.