Sada je: 29 vel 2020, 09:56.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Podešavanje Nvidia-Bumblebe:
http://linuxandblues.com/linux/opensuse ... cember-14/
ja sam nakon restarta, koji nije pokazao željenu sreću, morao dadati ovo (sve kao root):
Kod: Označi sve
usermod -G video,bumblebee vasusername

systemctl enable bumblebeed

systemctl enable dkms

Pogledajte /etc/modprobe.d/50-blacklist.conf je li prisutna linja koda "blacklist nouveau" (ako planirate koristiti nouveau driver). Ako ne:
mkinitrd

Napomena: sada se Skype treba pokretati u terminalu sa
optirun skype

ili Application Launcher desni klik Edit Application ->Application->Skype u polje Command upisati optirun skype %U, nakon čega će se normalno pokretati.

Napomena: također, i google earth treba pokretati u terminalu sa
optirun google-earth

ili podesiti kao za skype preko Launchera

EDIT: Hvala nekada jako aktivnom članu na ovom forumu, koji je napravio dobro uputstvo za podešavanje ovih hibridnih varijanti grafičkih kartica.
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
Pozdrav opensuse ekipi.... :-D

Na opensuse 13.2 imam pojavu da kad kliknem na safetly remove usb, dobijem poruku da tada slobodno mogu odkonektirati ext hdd spojen na usb. No u biti disk nije dokraja ugašen jer se vrtnja ploča još uvjek čuje, i kada tada ipak i ištekam disk, čujem onaj klik parkiranja glave, što znači da opensuse nije dokraja odradio sve za sigurno odspajanje. Na ubuntu i mintu nema te pojave nego se disk dokraja zaustavi i nestane iz file managera i čak se nemože niti mountati bez ponovne konekcije...

Malo sam čitao po netu o tome, i najčešće se ta pojava spominje u kontekstu kde bug-a..pa ako netko od vas možda zna kako doskočiti tome problemu...

....................................
Max Bunker
Max Bunker
Bo...
dali si probao umount iz terminla?
http://linux.die.net/man/8/umount
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
Nisam probao , ali budem ... No čak ako tako i radi sigurno uklanjanje hardvera svejedno nebih time bio dokraja zadovoljan jer bih teško kojem korisniku mogao logično objasniti da gui način neradi i da svejedno mora nakon toga to odrađivati terminalski...

Kako rekoh, na ubuntu ga postupak sigurnog uklananja u potpunosti ugasi ( vanjski disk ) te ga čak nije moguće niti ponovno mountati bez čupanja van iz usb-a i ponovne konekcije...

Neznam jel to neka raširenija greška ili sam ja negdje nešto propustio kliknuti u nekim yast postavkama....

:zamisljen
Max Bunker
Max Bunker

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.