Switch to full style
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.
Odgovori

Re: Snapper SuSe friendly snapshot tool

17 lis 2014, 22:55

tex, ili meni nije uspjelo u prvom postu objasniti funkciju snappera (sto je lako moguce) ili ti nisi pazljivo procitao . Snapper nije nikada bio zamisljen kao zamjena za , recimo rsync ili bilo koji drugi nacin pravljenja incrementalnog backupa. Snapper je jednostavno tool koji na primjer nama cjepidlakama, :thmbs-up developerima,adminima,geek's ,userima koji vole experimentirati ili neiskusnim userima koji pri problemima slijepo kopiraju komande pronadjene na google i na taj nacin uniste instalaciju,omogucuje lako i jednostavno vratiti sistem u prvobitno stanje .
Ne razumijem bas sta mislis sa "rucnim brisanjem". Za mene bi to bilo zypper rm ili brisanje u Yastu,pri cemu ce snapper uredno snimiti situaciju i omoguciti popravku. Ako si ,ne daj Boze ,kojim slucajem mislio da ce neko otvoriti Dolphin i onako "ofrlje" brisati podatke u root,onda stvarno ne znam dalje.

Re: Snapper SuSe friendly snapshot tool

18 lis 2014, 07:05

U svakom slučaju, jedan ovakav alat je vrlo tražen i očekivan od prosječnih korisnika i početnika.

Ljudske greške su uvjek moguće, pa čak i slučajno brisanje bitnih datoteka i mapa. Može se djete zaigrati.. Može korisnik zaboraviti naočale i onda klika po sjećanju ( par puta sam takvima vraćao sistem) ....

No, ako sam dobro shvatio, snapper se aktivira prije i posle pokretanja yasta i zypera, bilježi razlike i tim konkretnim snapshotom je moguće poništiti samo te promjene koje su nastale tom radnjom yasta ili zipera .

Sve promjene ucinjene bez yasta i zypera, snapper neće moći poništiti, no kako i sam kažeš, snapper nije tako niti zamišljen da periodicno radi image cjelog sistema, već za to postoje drugi alati i aplikacije.

Re: Snapper SuSe friendly snapshot tool

18 lis 2014, 07:57

ovo mi djeluje kao fantastičan alat koji bi openSUSE trebao izdignuti na još višu razinu u odnosu na ostale desktop distre. definitivno ću isprobati kad uhvatim vremena. bravo suse!

Re: Snapper SuSe friendly snapshot tool

20 lis 2014, 10:07

Cetvrti post nadopunjen sa command line. Zamolio bih mod ako je moguce isti prebaciti u prvi post kako bi sve bilo na istom mjestu .


EDIT: odradjeno :kava

Re: Snapper SuSe friendly snapshot tool

20 lis 2014, 12:34

@Orkh

Da li je to sad gotov članak ili će biti još kakvih izmjena?
Ako je gotovo, večeras/noćas bi ga onda prebacio u WP i proveo grubu lekturu i pripremu.

Re: Snapper SuSe friendly snapshot tool

20 lis 2014, 12:37

@Bertone
Što se mene tiče gotov je. Ako zadovoljava kriterije za objavu pogledaj onaj koji stoji pod drafts

Re: Snapper SuSe friendly snapshot tool

20 lis 2014, 12:47

OK! Ubi se tražeći.. daj link :-D

Našao :)
Odgovori