Sada je: 29 ožu 2024, 08:40.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

codegun je napisao/la:
... radi se o 2 UHD monitora i GTX 960. Ovih dana sam kupio drugi UHD monitor i ovu karticu. Prije ovih zahvata imao sam OpenSuse 13.2 o kojem mogu reći samo sve najbolje. Kad sam složio ovaj hadrware, potrudio sam složiti da mi to radi prvo na 13.2. Dodao sam nvidia repo i pustio update. To je prošlo kako treba, instaliran je zadnji i ispravan driver i kartica je upogonila oba monitora na 4K rezoluciji. Tada sam stari SSD izvadio, stavio novi veći SSD i instalirao leap. Instalacija je prošla prema očekivanjima. Nakon prve prijave na isti način sam opet instalirao drivere, napravim restart, pojavi se KDM i čeka login, oba monitora na ispravnoj razlučivosti, ali nema strelice miša, ne mogu kliknuti u polje za upis lozinke, ne mogu preko tipkovnice ... i reko odi k vragu - ionako sam htio isprobati kubuntu.
.


Eh sada suosjecam sa tobom, obzirom da test radim na 4k MSI laptopu sa GTX 970M chipom i zaista si u pravu , do sada mi je svaki puta pri instalaciji nvidia i bumblebee drivera plasma crashala totalno. Bogu hvala , pa postoji snapper. Pretpostavljam da JA negdje pravim gresku, samo jos nisam skontao gdje , ali polako :zvizdi


to be continued ....
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Samo da znate, izmislio sam neke nove psovke :ljut2 ... a ništa, do kraja mjeseca mu dajem šansu :-D
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Orkh je napisao/la:
Eh sada suosjecam sa tobom, obzirom da test radim na 4k MSI laptopu sa GTX 970M chipom i zaista si u pravu , do sada mi je svaki puta pri instalaciji nvidia i bumblebee drivera plasma crashala totalno. Bogu hvala , pa postoji snapper. Pretpostavljam da JA negdje pravim gresku, samo jos nisam skontao gdje , ali polako :zvizdi


to be continued ....


kažeš 4K laptop - pa jesu ti dali elektronski mikroskop uz to?
Postovi: 86
Postovi: 86
Pridružen/a: 19 tra 2012, 18:06
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 5 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSuse 13.1
A zašto bi ? pface Pa Bog nam dao hdmi i ostale djidje

EDIT: poenta/poanta(stvarno ne znam sta je ispravno), nije u rezoluciji, jednostavno prisutni hardware ...
@bertone gdje sad zapelo pobogu :bleh
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Jesam li ja to slep ili nema Live CD-ova za ovo izdanje?
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon
I ja sam podlegao atmosferi, pa sam instalirao Leap. Moram reći da sam se odlučio na to, jer je puno toga podsjećalo na Ubuntu. Kakav Ubuntu reći će okorjeli OpenSUSE korisnici. Pokušati ću to malo približiti.

Odavno nisam vidio takvu reklamu, ne za distru nego ta verziju distre. I to distra koja ima lipe godine i svoje korisnike pa se čini da im to ne treba. Slično je i Ubuntu radio prije izlaska svake verzije. Prije instalacije malo sam pročačkao po službenoj dokumentaciji i vidio da još postoji mogućnost offline upgradea. Iznenadilo me to pozitvno. To je druga sličnost sa Ubuntuom, jer sam ga dugo nadograđivao upravo na taj način.Sve ovo bilo je dovoljno ( uz ogromnu dozu spike po forumu i drugdje) da isprobam Leap.
O downloadu i prženju se nema što reći. Potom instalacija. Sve prolazi glatko,samo sam malo bolje čitao kod particioniranja. :) Odabrao btrfs da bi Snapper radio (možda ako se Leap zadrži na mom HD-u). Tek sam instalirao, ali već vidim da mi je zvuk bolji nego na nekim drugim distrama.Trebati će još neko vrijeme da se dobije prava slika, ali za početak mogu reći da je sve O.K. Što se tiče Snappera, neka me isprave iskusniji i bolje upoznati, ali mislim da je nešto slično postojalo u Foresight linuxu i zalo se rollback. Drugim riječima, ako nakon updatea nešto nije valjalo uvijek se moglo vratiti na stanje prije updatea.

Zamalo sam zaboravio. Treća stvar koje me je asociralana Ubuntu je ta da iskusni korisnici čekaju do 4 tjedna od izlaska pa tek onda instaliraju. Neka luzeri jave greške, pa kada se ispolira eto ekipe. ;)

Toliko za prvo javljanje sa Leapa. Nadam se da mi nećete zamjeriti na konfuznom tekstu. Kasna je ura.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
I ja sam tražio.
Nula bodova.

Netko?
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Nema te opcije. Sad sam bootmuo DVD samo da se još jednom uvjerim. Opcije su: boot from HD, installation, upgrade, check installation media, rescue, memtest. Ni govor o live modu. Veliki minus za veliku distru. :(
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Obično su bila dva zasebna iso-a. Live i instalacioni.
Live je ili dobro sakriven ili kasni.
Where there is a gui there's a way.
Avatar
Postovi: 2322
Postovi: 2322
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 20:26
Lokacija: JustPine
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Spol: M
OS: CimetMint 18.1
Ništa, clonezilla na stik, bekap LMDE-a sa druge particije pa ga moram tamo baciti na testiranje. A kao da sam u nekom release notes-u pročitao obaveštenje da ako koristite live KDE CD da morate doinstalirati nešto nakon instalacije na hard, zato sam i tražio po sajtu i po njihovim serverima.
Avatar
Postovi: 551
Postovi: 551
Pridružen/a: 15 stu 2011, 01:03
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: Arch KDE / LMDE Cinnamon

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.