Sada je: 29 ožu 2024, 00:10.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Instalirao sam moc nakon toga ga pokrenuo u terminalu. Evo što sam dobio

Kod: Označi sve
mocp

FATAL_ERROR: TiMidity-Plugin: Error processing TiMidity-Configuration!
                              Configuration file is: <default


Kopirao sam datoteku cofig,example datoteku u ~/.moc mapu, pa sam još malo datoteku uredi tako da sam dio koji izgleda

Kod: Označi sve
# You can setup a TiMidity-Config-File here.
# Leave it unset to use library defaults (/etc/timidity.cfg mostly).
# Setting it to 'yes' also uses the library defaults.
# Set it to 'no' if you don't have any configuration file.
# Otherwise set it to the name of a specific file.
# TiMidity_Config =



promijenio u

Kod: Označi sve
# You can setup a TiMidity-Config-File here.
# Leave it unset to use library defaults (/etc/timidity.cfg mostly).
# Setting it to 'yes' also uses the library defaults.
# Set it to 'no' if you don't have any configuration file.
# Otherwise set it to the name of a specific file.
 TiMidity_Config =no



Nakon ovoga moguće je slušati samo neka postaje, a ne sve kako sam očekivao. Kako ovo srediti da mi palyer radi, jer mi se baš sviđa i ne želim ga mijenjati za neki drugi.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Banalno pitanje, jesi li skinuo sa https://software.opensuse.org/package/moc , odnosno yasta, odnosno zypper in moc - svejedno, ili pak drugacije?
Postovi: 346
Postovi: 346
Pridružen/a: 26 ruj 2012, 19:13
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
OS: OpenSuse KDE
Skinuo sam preko Yasta. Verzija koju sam instalirao je 2.5.2-4.1 iz packman repozitorija. Pokušao sam sa ovom nižom verzijom iz službenih repozitorija, ali bez uspjeha.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
Pogledao sam ovu temu isti dan kad je i postana. Na netu nisam pronašao ništa. MOC nisam nikad ni koristio. Pročitam danas komentar na naslovnoj i mogu reći da na sličnu šutnju nailazim na mnoge druge probleme, ali eto. Da ne bi "šutao" postat ću ovdje, nekom će koristiti:

Potrebno je instalirati paket timidity (možeš kroz yast ili terminal (što preferiram)) pa reinstalirati paket libtimidity i onda još pokrenuti mocp naredbom:
Kod: Označi sve
mocp -D

za provjeru.

Izbrisati prilagođenu datoteku.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Šutnja je nekada zlato,jer sve što, npr. mogu naći ja na netu ,može i onaj ko ima problem. Vjerovatno je to razlog za sutnju. Lično nisam nikada koristio moc pa mi je draže šutjeti. Nadam se da neću biti pogrešno shvaćen,zaista . U svakom slučaju hvala ti za odgovor, možda zaista nekome pomogne. :bravo

btw. timidity je midi synthesizer
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
Opušteno ljudi, namjera mi je bila da kad se nađe rješenje da se podijeli bilo to kasno ili ne, barem je provjereno - osim ako neko ima nešto bolje. ;)

MOC se nakon instalacije nije htio pokrenuti zbog problema sa libtimidity_decoder-om. Znam zašto služi taj decoder, i njegovim uklanjanjem je MOC proradio, ali sa porukom da mu nedostaje taj paket.

Pregledom fedorinog paketa vidim da traži paket timidity++, a ovamo u openSUSE tog paketa nema, ali ima timidity koji nije instaliran. Njegova instalacija je teška ~135MB ali nakon toga libtimidity radi bez problema i u MOC je sve OK.
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
o je, pretpostavljao sam ;) , zato sam i napisao

Orkh je napisao/la:Nadam se da neću biti pogrešno shvaćen,zaista


Ja sam ti zaista zahvalan za post iako sam danas, ponukan Dupinovim postom i zeljom da pomognem, instalirao moc i bez problema ga pokrenuo (sa timidity iz suse repos), ali na zalost nisam imao "dobar" m3u da testiram, a ni jedan live stream koji sam probao nije mi radio . Kao sto sam rekao, nikada nisam koristio moc tako da zaista i pored najbolje volje ne znam pomoci u ovom slucaju.
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
@ vision

Sve sam to radio, ali ne tim redoslijedom. Vidio sam da postoji timidity paket pa sam ga i i nstalirao.Međutim nisam reinstalirao libtimidity. Žao mi je što je tvoj odgovor došao prekasno, jer je Leap zamijenjen drugom distrom.

@ Orkh

Naravno da sam tražio po netu prije nego sam otvorio temu ovdje. Naravno da se nećeš javljati, ako ne znaš kako bi pomogao. NIsam imao primjedbi te vrste. Malo mi je ipak čudno da nitko na Susse ircu ne koristi MOC. Ispalo je da samo ja ne znam instalirati program, pa sam sam kriv. Ma mislim... Tek nakon što sam na naslovnici izrazio svoje nezadovoljstvo takvim odnosom, dobivam ovdje odgovor. Zar je to bilo tako teško? I sad za kraj još nešto vezano za sam MOC problem. Sve što sam uspio dobiti je to da sam mogao slušati neke radio postaje, a druge ne. To me najviše zbunjivalo. Dobro sada, bilo pa prošlo. Vision, još jednom hvala na uloženom trudu i vremenu.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse
dupin je napisao/la:Malo mi je ipak čudno da nitko na Susse ircu ne koristi MOC.


Amarok
VLC
Rhytmbox
Clementine
Banshee
itd.
People disagree with me. I just ignore them.
Avatar
Postovi: 364
Postovi: 364
Pridružen/a: 30 kol 2014, 18:34
Podijelio/la zahvalu: 17 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: suse, Arch
ali na zalost nisam imao "dobar" m3u da testiram, a ni jedan live stream koji sam probao nije mi radio


O tome sam i govorio kada sam govorio o problemima sa programom. Playere koje si nabrojao poznajem, ali nisam tražio alternativu. Da sam htio alternativu instalirao bih npr. Radiotray.
Nema veće religije od istine!
Avatar
Postovi: 2206
Postovi: 2206
Pridružen/a: 05 tra 2008, 22:38
Lokacija: Zadar
Podijelio/la zahvalu: 32 puta
Primio/la zahvalu: 95 puta
Spol: M
OS: OpenSuse

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.