Sada je: 28 ožu 2024, 13:43.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

shrike je napisao/la:
exithus lethalis je napisao/la:Na nekim stranicama piše obavezno staviti zajedno na isti usb a neki odaberu hard sad više ne znam gdje sam zapeo



Kako to misliš na isti usb? Meni zapravo fakat nije jasno kako ti ovo ne radi. Znači, grub se instalira na /dev/sdX ili što god je X od USB-a na koji intaliraš. Znači, ne /dev/sdX1 ili sdx3 itd, baš sdX. kada e boota komp, kažeš mu da boota sa sticka i to je to.


Pa to i napravim i dalje ista stvar znaci na onaj usb gdje instaliram distru stavim i boot
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce
OK, i onda rebootaš komp, kažeš mu eksplicitno u boot odabiru da boota sa tog sticka (znači ne u biosu poredano, nego ruči odabir) i on svejedno ne boota sa sticka? Jesi provjerio sa nekim drugim stickom da ti komp uopće dozvoljava boot sa usb-a?
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
shrike je napisao/la:OK, i onda rebootaš komp, kažeš mu eksplicitno u boot odabiru da boota sa tog sticka (znači ne u biosu poredano, nego ruči odabir) i on svejedno ne boota sa sticka? Jesi provjerio sa nekim drugim stickom da ti komp uopće dozvoljava boot sa usb-a?


Podesavam i podrzava sve od usb do network boota sada radim istonali namjerno stavljam boot na hard mada sam primjetio efi particiju od win boot managera

Edit:

Moja krivica morao sam ručno odabrati grub uz uefi i naravno kao first bootable..hvala
Zadnja izmjena: exithus lethalis; 28 kol 2017, 17:13; ukupno mijenjano 1 put/a.
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce
Pa ako stavljaš da boota sa harda onda ti očito neće bootati sa usb sticka.
Es gibt keinen Gott, kein Universum, keine menschliche Rasse, kein irdisches Leben, keinen Himmel, keine Hölle. Es ist alles ein Traum - ein grotesker und dummer Traum. Nichts existiert außer dir. Und du bist nur ein Gedanke - ein vagabundierender Gedanke, ein nutzloser Gedanke, ein heimatloser Gedanke, der verloren in der leeren Ewigkeit wandelt!
Avatar
Moderator
Postovi: 10321
Moderator
Postovi: 10321
Pridružen/a: 07 pro 2007, 18:07
Podijelio/la zahvalu: 181 puta
Primio/la zahvalu: 313 puta
Spol: Y
OS: utuntu 19.10
Stavljeno na popis riješenih tema.
Moj pogled na sve to.
Glavna snaga GNU/Linuxa nije besplatnost, nego SLOBODA.
http://wiki.open.hr/wiki/Linux_CLI_naredbe
Avatar
Moderator
Postovi: 6141
Moderator
Postovi: 6141
Pridružen/a: 28 lis 2011, 23:31
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 224 puta
Primio/la zahvalu: 329 puta
Spol: M
OS: Arch KDE Plazma
shrike je napisao/la:Pa ako stavljaš da boota sa harda onda ti očito neće bootati sa usb sticka.


Ali imam pitanje s obzirom da moram ići u biosu na sigurnost/uefi/efi i tamo nađem grubx64 i moram mu dodijeliti oznaku da ga stavim na popis u boot poretku i svejedno sam stavio da bude boot učitavač na emmc i daje mi da idem u instalirani pepperos a nije na usb-u boot učitavać..?
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.