Sada je: 01 pro 2020, 04:30.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

zole052 je napisao/la:Pa valjda ti radi kada pritisnes 'Print Screen'.

Ma ja sam ti naučen na kombinacije tipa CONTROL+SHIFT+1, CONTROL+SHIFT+3 ili CONTROL+SHIFT+4 :D
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
HrvojeKC je napisao/la:
zole052 je napisao/la:Pa valjda ti radi kada pritisnes 'Print Screen'.

Ma ja sam ti naučen na kombinacije tipa CONTROL+SHIFT+1, CONTROL+SHIFT+3 ili CONTROL+SHIFT+4 :D

Znaci radi :mrgreen:
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
Ma radi :) uz cool efekte, začas dodam slike uz rješenje
pingu je napisao/la:Da, openSUSE ima neke svoje specifićnosti koje druge distre nemaju. :)

Tako je. Npr ako želite promijeniti postavke KDM-a tipa teme, autologina ili passwordless accounta, to se NE može rješiti preko KDE Advanced konfiguracije, nego isključivo preko YaST-a.

YaST nudi zaista vrlo mnogo opcija za administraciju sustava preko GUI-ja!
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Grof je napisao/la:
pingu je napisao/la:Da, openSUSE ima neke svoje specifićnosti koje druge distre nemaju. :)

Tako je. Npr ako želite promijeniti postavke KDM-a tipa teme, autologina ili passwordless accounta, to se NE može rješiti preko KDE Advanced konfiguracije, nego isključivo preko YaST-a.

YaST nudi zaista vrlo mnogo opcija za administraciju sustava preko GUI-ja!

To je jedan od glavnih razloga radi kojeg nisam sklon openSUSE-u jer izmišlja toplu vodu tamo gdje ne treba. Ovaj tvoj primjer zorno pokazuje tu, ajmo uvjetno reći glupost. Čemu toliko orijentiranje na GUI sistem konfiguracije i pogotovo furanje YaST-a za svaki djelić sistema, kada recimo KDE ima svoj System Settings control centar. I još k tome, sada Novell na KDE i GNOME desktopu ima mješavinu GTK i Qt alata za pojedine stvari, u zavisnosti koji je od njih bolje trenutno napravljen.
Ali zato openSUSE radi kolaboracije sa Microsoftom pruža dobru mono platformu i općenito, dobar je za developere. :mrgreen:
Da slažem se. Ovako nešto jest bedasto. Bilo bi čak prihvatljivije da su KDM modul izbacili iz KDE control centera. Ovako zaista ne služi ničemu, osim da se preko njega SAMO instaliraju teme za KDM, ali ne i naprave zadanima! Za to ti opet treba Yast.

No, meni to i nisu tako strašne stvari da ga ne bih koristio. ;)
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
PCLOS isto tako ima svoj control center, Mandriva, mislim da i DreamLinux samo on je Xfce, pa se onda preklapaju mogućnosti KDE-ovog centra sa njihovim. :)
Novell forsira GUI konfiguraciju preko YaST-a, kada pokušam nešto konfigurirati i otvorim YaST, smrznem se od pogleda na hrpu opcija koje ima. Većinu konfiguriranja sistema bi bilo lakše obaviti preko terminala, nego preko GUI-a, no to je Novellova odluka. Valjda znaju što rade. :)
Brinu se za likove poput mene kojima se neda prčkat po terminalu nego žele samo klikat po checkboxevima i dropdownima :)

Je da ima brdo mogućnosti i opcija da si svatko složi kak mu kaj paše, no često sam korisnik nema pojma kaj je dobro za njega - možda ima neku viziju no možda bi mu opcija koje nije ni svjestan bila bolje rješenje.
(Ima dosta štia na tu temu - The Paradox of Choice: Why More is Less i Malcolm Gladwell http://www.gladwell.com/2004/2004_09_06_a_ketchup.html

Te se stvari mogu primjeniti i na GUI kod OS-ova a to kod Linuxa dosta fali. Imaš šumu opcija u kojoj se snalaze samo posvećeni dok Štefica TM nema izglede ni složit da joj printer proradi :(

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.