Sada je: 19 tra 2024, 04:06.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

zole052 je napisao/la:
Hugo je napisao/la:Već sam probao Suse na USB sticku, i radio mi je OK. No imao sam komplikacija s Vipovim stickom, wirelessom i još nekim sitnicama. Ali na sve sam to spreman, i računam na to.

Eto kada si krenuo tako da si racuno da ce biti problema :mrgreen: Mozda ga je ubuntek unistio jer nevoli konkurenciju rofl


Ok. Mislio sam da ću morati samo štelati hardware, kad ono sad neće ni da se pokrene.

Što se tiče VMC USB sticka, prije sam na Suse-u to riješio s VMC aplikacijom, no sada ga ne mogu instalirati uopće.

A Ubuntu izgleda voli Suse, jer ga je ubacio u Grub odmah nakon update-grub, i vidi sve Suseove particije, dok na Susetu ne mogu vidjeti Ubuntuove particije. Izgleda da Suse ne voli Ubunteka..
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Meni Suse nikad nije htio prepoznati Ubuntu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 16079
Site Admin
Postovi: 16079
Pridružen/a: 03 tra 2008, 18:09
Lokacija: Svugdi me ima. Slavonija uglavnom.
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Spol: M
OS: Mint 17 Cinnamon
Sredio sam sve napokon. Problem je bio što sam bio ubacio Ubuntu particije u fstab, pa se zbog toga Suse nije htio pokrenuti. :mrgreen: Logirao sam se u konzolu, i izbacio Ubuntu iz fstab-a.

Sredio sam konekciju preko wvdial-a, pa kada sam se konektirao na net skinuo sam VMC i ostali dependencies, te se sad spajam preko njega.

Sredio sam wifi i grafiku, i sad mi sav hardver radi.

Jedino me brine što ne mogu pisati po NTFS particijama, nego samo čitati s njih. Pa me zanima dali se to može ikako srediti? Možda editiranje fstaba ili nešto drugo?
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
Pred par mjeseci je netko to pitao. Bas za suse. Potrazi malo stare postove
Avatar
Moderator
Postovi: 4366
Moderator
Postovi: 4366
Pridružen/a: 28 sij 2009, 18:46
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
OS: openSUSE Leap KDE
stefan je napisao/la:Pred par mjeseci je netko to pitao. Bas za suse. Potrazi malo stare postove


Hvala!

viewtopic.php?f=12&t=5195
One definition of the word mean is "small." Mean people live small, think small, and feel small—the smaller, the meaner.
Avatar
Postovi: 2451
Postovi: 2451
Pridružen/a: 28 vel 2010, 18:13
Lokacija: Đubrovnik
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 7 puta
Spol: M
OS: Linux
evo ga:
nakon šta u /media dodaš direktorij zeljeno_ime1 ;)
Kod: Označi sve
/dev/sda1 /media/zeljeno_ime1 ntfs-3g umask=0,nls=utf8 0 0
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.