Sada je: 14 stu 2019, 04:59.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

suse cesto ne "legne". Ili ne legne korisniku ili ne legne hardveru.

Ali ako legne... ludilo :D
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
SuSe :ljubav Sretan rodjendan odličnoj distribuciji, samo već dugo izčekujemo 12.2 :zvizdi

@drone možda ti "legne" 12.2, svakako probaj i KDE i GNOME 3 inačicu.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
Svakako ću probati 12.2 KDE inačicu kad bude spremna :)
Zbog KDE-a sam i pokušavao sa Suseom, ali moram priznati da kod takvih popularnih i razvikanih distri imam i strože kriterije, pa ne opraštam neke stvari koje bih kod drugih manjih distri pokušao srediti. Sad više nemam potrebe za takvom potragom jer Arch + KDE je jako dobra kombinacija, ali isprobat ću Suse 12.2 iz znatiželje.
1986-1990: Commodore64 / 1990-1994: Amiga 500 / 1995-1996: Amiga 1200 / 1997-2001: N/A@home /
2002-2004: Windows98, XP /
2004-2005: Knoppix, Mandrake / 2005: Mandriva, Ubuntu / 2005-2009: LFS / 2009-2010: Mint /
2010-... Arch
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 122 puta
Primio/la zahvalu: 156 puta
Danas mi je mjesec dana korištenja Suse - pokušaj drugi. Prvi je bio prošle jeseni izlaskom 12.1 i sveo se na tri mjeseca muke.
Onda malo distrohopinga, te pun pogodak povratkom na OpenSuse. Drago mi je što mogu popratiti 20. Suseov ročkas u zadovoljstvu zbog stabilnog, bezprijekornog i ugodnog rada kombinacije Suse+KDE. :thumbs

Nadam se da nadolazeći 12.2 neće pokvariti iskustvo. :pogled_dolje
Where there is a gui there's a way.
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Fugu je napisao/la:Nadam se da nadolazeći 12.2 neće pokvariti iskustvo. :pogled_dolje

Svi se tome nadamo :D
Prema iskustvu iz prijašnjih releaseova, treba sačekati 2-3 tjedna nakon release-a, jer prvi dojam mi uvijek bude "pa stara verzija je bolja od ovoga" :?
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
stefan je napisao/la:
Fugu je napisao/la:Nadam se da nadolazeći 12.2 neće pokvariti iskustvo. :pogled_dolje

Svi se tome nadamo :D
Prema iskustvu iz prijašnjih releaseova, treba sačekati 2-3 tjedna nakon release-a, jer prvi dojam mi uvijek bude "pa stara verzija je bolja od ovoga" :?

Da, računam na kakvih mjesec dana počeka. Znaš da sam se osobno opekao. Sad ću malo puhat i na hladno. :zvizdi
Meni kod openSuseta nikako ne leži to dupliranje podešavanja. Za tolko godina već su mogli da odluče oće li Yast ili SistemSetings (npr ako pricemo o KDE). to je nesto sto me uzasno nervira i nesto zbog čega nikad neću koristiti openSuse (barem dok ne porade na tome).
gMajstor
gMajstor
gMajstor je napisao/la:Meni kod openSuseta nikako ne leži to dupliranje podešavanja. Za tolko godina već su mogli da odluče oće li Yast ili SistemSetings (npr ako pricemo o KDE). to je nesto sto me uzasno nervira i nesto zbog čega nikad neću koristiti openSuse (barem dok ne porade na tome).

Ali nije dupliranje. System settings je KDE-ov i tu se podešavaju KDE opcije. Bazične postavke su u Yast-u.
Ne znam kako bi ih mogli ujediniti. Ili jedno odbaciti? Yast imaš i ako instaliraš gnome ili xfce. Imaš ga i u command line-u (posebno korisno kad skršiš X-e :D ). I u principu... ne moraš koristiti yast. možeš ručno editirat razne config fajlove... pravi old school :D
Moderator
Moderator
gMajstor je napisao/la:Meni kod openSuseta nikako ne leži to dupliranje podešavanja. Za tolko godina već su mogli da odluče oće li Yast ili SistemSetings (npr ako pricemo o KDE). to je nesto sto me uzasno nervira i nesto zbog čega nikad neću koristiti openSuse (barem dok ne porade na tome).

Imali smo temu o tome nakon jednog mislim Dedoimedo osvrta. Meni to ne predstavlja neki osobit problem, ako sve što podesim i radi kako je podešeno. Ionako se opsežnija podešavanja najčešće obavljaju ubrzo nakon instalacije.
Yast je osobitost OpenSusea i meni je funkcionalno OK, (estetski ne, ali nevažno). Postavke sustava (sistem settings) su pak iste ili skoro iste u svim KDE distrama.

Edit: nisam vidio Stefanov post, dok sam pisao svoj, al nek ostane...
stefan je napisao/la:

Ali nije dupliranje. System settings je KDE-ov i tu se podešavaju KDE opcije. Bazične postavke su u Yast-u.
Ne znam kako bi ih mogli ujediniti. Ili jedno odbaciti? Yast imaš i ako instaliraš gnome ili xfce. Imaš ga i u command line-u (posebno korisno kad skršiš X-e :D ). I u principu... ne moraš koristiti yast. možeš ručno editirat razne config fajlove... pravi old school :D

Ja sam u opensuse 10.2 štimao rezoluciju preko sax-a :D

Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
Slamd64
Slamd64

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.