Sada je: 14 stu 2019, 05:41.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

sax je bio do verzije 11.2 cini mi se...
Ali pricalo se je nesto o sax2
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Spol: M
Koliko sam ja upoznat mislim da postoji Sax2 verzija u 12.1 repozitorijima, ali ne dolazi predinstalirano sa SuSeom.
Ken Thompson je napisao/la:One of my most productive days was throwing away 1000 lines of code.

Pikacode - Arch configs
Pikacode - dwm config
Podijelio/la zahvalu: 11 puta
Primio/la zahvalu: 94 puta
stefan je napisao/la:
Fugu je napisao/la:Nadam se da nadolazeći 12.2 neće pokvariti iskustvo. :pogled_dolje

Svi se tome nadamo :D
Prema iskustvu iz prijašnjih releaseova, treba sačekati 2-3 tjedna nakon release-a, jer prvi dojam mi uvijek bude "pa stara verzija je bolja od ovoga" :?

Eto vidiš, to je ono što ja pričam isto za Kubuntu. Ali džaba, nikad to ljudi neće shvatiti. Kad izađe distribucija, obavezno treba sačekati par nedelja, da se pokrpi šta se još pokrpiti treba, pa tek onda komentarisati i vređati distribucije. A zašto ne koristim openSUSE pa vec sam naveo razloge. Pored Kubuntua, on je druga distribucija koju bih koristio i koja me iskren da budem oduševljava. Ali je prva distribucija koju sam imao instaliranu mislim da je reč o 10.3, ako se ne varam (u to vreme je bio aktuelan Ubuntu 6.10 )
gMajstor
gMajstor
Istina, ali ako nema onih koji su brzi na instalu nakon izlaska nove verzije, nemaju dovoljno povratnih informacija za sanaciju bugova.
Where there is a gui there's a way.
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta
Fugu je napisao/la:Istina, ali ako nema onih koji su brzi na instalu nakon izlaska nove verzije, nemaju dovoljno povratnih informacija za sanaciju bugova.

Pa ja ću ga vjerojatno odmah instalirati, ali ću prvih par tjedana biti oprezan :D
Nije da će se skršiti sam od sebe, ali ne treba forsirati sa prevelikom customizacijom, repozirotijima, instalacijom svega i svačega... To ide kad ustanoviš da je sustav dovoljno stabilan.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Uf, ja već imam pravi bućkuriš od repozitorija na 12.2, nema nikih problema - jedino sam moral priskočiti sa
Kod: Označi sve
chmod -x /usr/bin/kactivitymanagerd

:)
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Super, znači čeka nas odlično izdanje openSUSE-a?
Moderator
Moderator
Je, čini mi se i bolji od 12.1. U ovoj fazi je na 12.1 bilo više mušica, bar mi se čini.
Evo, nakon ~ godine dana, minus ~mjesec i pol na Kubuntuu, moram reći da mi je SuSE zbilja fenomenalna distribucija. Stabilan, brz, odličan KDE (plus brdo paketa u OBS-u, koje bi na većini drugih distri moral ručno slagati, nije problem, al ono, ovo ti daje komfor na koji se lako naviknuti :) , imam kojih 20-ak repoa :D ), neznam kak gnome radi, al cijeli sustav radi ko podmazan!
Ovo je malo subjektivno, nemam nekakav benchmark, al od svih dosadašnjih distri koje probal, mislim da ima najbolji kernel, uz možda Debian. Pod najboljim, mislim na responzivnost i stabilnost.
Ja oduševljen ;)
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Drago mi je da tako misliš... I uz sve te pohvale (nisi jedini) popularnost openSUSE-a opada... szbunjen
Kako? Zašto? :udri
Moderator
Moderator
Otkud ti to?
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.