Sada je: 04 pro 2020, 21:23.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Jedna opaska.

Izgleda da ako se isključi Nepomuk, onda Dolphin ne želi baš prompto automatski ažurirati prikaz novo nastalih datoteka u otvorenom prozoru. ;) Bar je kod mene tako, ali je stvar još na ispitivanju.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
To sam i ja bio isto primetio. Mada nepomuk samo s početka koči. Kasnije radi skroz neprimetno. Ja sam ga ostavio uključen. S početka sam ga iskljucio, ali sam ga kasnije ostavio ipak ukljucen jer sam pogledao kakvo je podesavanje na desktopu. Eto, par dana ce malkice da koci (kao da idexira), posle radi skroz neprimetno.
gMajstor
gMajstor
@Grofe, evo rasprave:
http://forum.kde.org/viewtopic.php?f=224&t=98940

br:
https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=211472
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Spol: M
gMajstor je napisao/la:To sam i ja bio isto primetio. Mada nepomuk samo s početka koči. Kasnije radi skroz neprimetno. Ja sam ga ostavio uključen. S početka sam ga iskljucio, ali sam ga kasnije ostavio ipak ukljucen jer sam pogledao kakvo je podesavanje na desktopu. Eto, par dana ce malkice da koci (kao da idexira), posle radi skroz neprimetno.

Upravo tako!
Nwpomuk je spor na početku jer treba poindexirati sve fajlove na koje naiđe, a u početku ih nema u bazi.
Kasnije samo doindexirava novonastale datoteke što radi gotovo trenutno.
Tako sam ga i ja ponovo uključio i neka tako bude. Čak štoviše, budem li trebao tražiti neke datoteke biti će to brzinski :)
Site Admin
Site Admin

Upravo su me baš ti napisi i nagnali da ponovo uključim Nepomuk. Stoga u našem tvikanju ne bi trebalo biti baš mudro isključivati Nepomuk ;)
Site Admin
Site Admin
Meni je smrdilo na gamin (SuSE builda kdelibs sa gaminom, a većina upisa na kde forumu je od strane SuSE korisnika), druge distre ne, pa onda kod njih kdirwatch koristi kernelov inotify.
Velim smrdilo, jer sam sad probal reproducirati http://forum.kde.org/viewtopic.php?f=22 ... 30#p225566 sa uključenim i isključenim Nepomukom, a bez gamina, i svaki put uspiješno reproduciral.
Imam fs.inotify.max_user_watches = 524288 u sysctl.conf

EDIT: probal isto u Krusaderu, i u njemu se odma vide promjene, tj. nemrem u njemu reproducirati
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
A gle, bez obzira na Nepomuk, Dolphin bi trebao raditi auto ažuriranje. Stoga, po meni ovo jest svojevrsni bug
Site Admin
Site Admin
Svakak. Si voljan testirati patch (ak imaš metodu kojom reproduciraš) ?

Kod: Označi sve
--- a/dolphin/src/kitemviews/kfileitemmodelrolesupdater.cpp  2012-10-08 19:49:09.717714208 +0200
+++ b/dolphin/src/kitemviews/kfileitemmodelrolesupdater.cpp       2012-10-08 19:45:23.570541438 +0200
@@ -126,7 +126,7 @@ KFileItemModelRolesUpdater::KFileItemMod

// When folders are expandable or the item-count is shown for folders, it is necessary
     // to watch the number of items of the sub-folder to be able to react on changes.
-    m_dirWatcher = new KDirWatch(this);
+    m_dirWatcher = new KDirWatch();
     connect(m_dirWatcher, SIGNAL(dirty(QString)), this, SLOT(slotDirWatchDirty(QString)));
 }

Moderator
Moderator
joj, nisam :)

Ne da mi se više prtljati po sustavu i isprobavati. Jednostavno - nisam više za takve akcije ;)
Site Admin
Site Admin
Postal u bug report, možda ko testira :)
S tim nemrem više onaj slučaj reproducirat
Moderator
Moderator

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.