Sada je: 14 stu 2019, 04:39.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav društvu na linuxzasve...
Imam par pitanja:
Dešava li Vam se da osvjetljenje displeja se smanjuje ili povećava u powesave modu i ima li ikakvog načina produženja rada na bateriji preko 2h, ne pomaže puno powertop, niti podešavanje power managera u yastu... Na Fedori se moglo dostići 3h, aktivnog korištenja interneta, gledanja videa i sl.
Hvala unaprijed,
Podijelio/la zahvalu: 35 puta
Primio/la zahvalu: 34 puta
Spol: M
Ne koristim laptop pa ti ne mogu baš pomoći.

Što točno želiš reći? Isti laptop na fedori troši manje baterije i misliš da je osvjetljenje ekrana tome krivo?
Da li si siguran da je ekran najviše troši? Možda neki podivljali KDE servis? si napravio ovo?

Probaj malo ovaj post pročitati.

Očito da postoji razlika u reguliranja osvjetljenja u različitim distrama (+win) ali i u različitim DE-ovima.
Možda i ovo pomogne:
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Ne već duže traje baterija na Fedori, za "isti moj rad" na datom laptopu.
Javlja se problem kada laptop koristi napajanje sa baterije, osvjtljenje ekrana se povećava samo od sebe (naravno podesio sam da mi je osvjetljenje bude minimalno u slučaju korštenja baterije), što mi smeta.:)
Vi koji ste instalirali bumblebee je li vam normalno sve u nvidia X server settingu? Kao npr:
rezolucija je 1024*768,display pokazuje da je CRT i ništa ne mogu promjeniti. Naravno kod mene je laptop... Ranije ili nisam obraćao pažnju ili nisam dobro podesio grafičku.
/etc/bumblebee/xorg.conf.nvidia
Kod: Označi sve
Section "ServerLayout"
    Identifier "Layout0"
    Option "AutoAddDevices" "false"
EndSection

Section "Device"
    Identifier "Device1"
    Driver "nvidia"
    VendorName "NVIDIA Corporation"
    Option "NoLogo" "true"
    Option "UseEDID" "false"
    Option "ConnectedMonitor" "DFP"
EndSection

Podijelio/la zahvalu: 84 puta
Primio/la zahvalu: 41 puta
Pošto je mnogo više "teksta" trebam li pobrisati sve kod mene i zamjeniti sa onim što si ti postavio. Kod mene je:
Kod: Označi sve
Section "ServerLayout"
    Identifier "Layout0"
    Screen "Screen0"
    Option "AutoAddDevices" "false"
EndSection

Section "Files"
    ModulePath "/usr/lib64/nvidia/xorg/modules/updates,/usr/lib64/xorg/modules/updates,/usr/lib64/xorg/modules"
EndSection

Section "Device"
    Identifier "Device0"
    Driver "nvidia"
    VendorName "NVIDIA Corporation"
    BusID "PCI:01:00:0"
    Option "NoLogo" "true"
    Option "UseEDID" "false"
    Option "ConnectedMonitor" "DFP"
EndSection

Section "Screen"
    Identifier     "Screen0"
    Device         "Device0"
EndSection

Probao promjeniti, ali onda ne radi optirun:(
Nisam htio otvarati novu temu :P, ako vam smeta, premjestite poruku, ili nešto drugo :P . Ovako, za sada sam još u "početnoj fazi razvoja" (kako ja to nazivam :D ), odnosno u fazi "uređivanja" i prilagođavanja OpenSUSE 12.2 s GNOME grafičkim sučeljem OS-a (ako ga smijem :P tako zvati, eto, dobro, "distribucije" :P ) . Za sada, što se mogu primijetiti jest da mi se ne sviđa to što je sve nekako u Google Chrome-u sve nekako malo, ne znam, i ovaj forum je "mali", tj. prikaz kao da je smanjen. Ne znam zašto i do čega/koga je to, no ne sviđa mi se to :P :P . http://img198.imageshack.us/img198/5451 ... 211242.png - ne znam koliko se tu primijeti to, ali to mi se izrazito ne sviđa-

Zatim, je li moguće kako da se ne vidi sat, naziv programa, ono "Activities" lijevo, ime i šta još već sastrane, gore, desno, kad sam u "full screen mode-u" (npr. youtube) ? Zatim, kako da promijenim izgled prozora ( http://img87.imageshack.us/img87/5451/s ... 211242.png ), da ne budu tako sivi, dosadni, bez veze :P (ili je to nemoguće, što ne vjerujem, jer bi to bilo stvarno glupo :P ) ?? Isto tako, npr. kad sam u Chrome-u, sučelje je drugačije nego na windozama, izgleda pre dosadno i sumorno. Ne znam kako da napravim skrin šot kako izgleda kad npr. stisnem desni klik kad sam u Chrome-u, no nije to samo tamo. Ima onaj program za skrinšotanje, no tamo ne mogu stisnuti desni klik, npr. u "Files" i onda to skrin šotati. Nije čak niti to bitno sad (iako živcira :P ), samo sam vam htio pokazati na što točno mislim, kada kažem da je "sve" sivo, sumorno, jednolično i dosadno :P. Nadalje, može li se kako napraviti da "sve" (dobro, ne mora biti baš 100%) otvara jednim klikom ? Ovdje na OpenSUSE 12.2 s GNOME sučeljem to "pali" samo negdje, no ako želim otvoriti dokument, dvoklik, želim li pokrenuti video, dvoklik, za mnogo toga, dvoklik. Vidjeh negdje da se većina toga otvara jednim klikom, pa bih to htio i ovdje, ako je moguće :P . Je li moguće apgrejdati GNOME u OpenSUSE-u 12.2 (čini mi se, ili mi se samo čini, ha ? da OpenSUSE 12.2 ima GNOME 3.4, Am I right ? ) Imam još dosta pitanja (trenutno nemam vremena, moram ići spajkiti :P :)), s kojima ću vas još malo ( :D ) gnjaviti :thumbs_down :D , pa ako niste voljni, javite mi PM-om ;) . Hvala.
Zadnja izmjena: Krešimir; 24 stu 2012, 22:50; ukupno mijenjano 1 put/a.
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
eh, sad još samo da nađemo nekoga tko je na openSUSE-u i da koristi Gnome....
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Šta je ovo brate, nitko živ ne odgovara, zar stvarno nitko ne koristi OpenSUSE u GNOME 3.6 (da, apgrejdo sam ga :P ) izdanju ili što ? Inače, imam još problema koje ne znam riješiti. Ne radi mi log on-log out . Kad se odjavim, dobro je, no kad se pokušam prijaviti, kao "počne", ali ništa, ponovno me vrati na imena (moje ime i nešto kao "Amanda Admin, wtf is that :D :P ?? ) i onda moram ponovno pokrenuti računalo i to s tipkicom na kućištu :P. Zatim, kako instalirati drivere općenito, zasad me muči instaliranje Nvidia-inih drivera, no trebao bih i neke druge drivere, kao npr. za zvučnu na matičnoj (zvuk na OpenSUSE-u je stvarno tih, ne znam zašto, što god pokrenem, točno se čuje, ili da bolje kažem ne čuje :P razlika). Tj., npr. kad bih pokrenuo video s you tube-a na OpenSUSE-u, moram pojačati zvučnike do kraja, da bih kako je red čuo, dok u vindozama nema potrebe, zvuk ovisi o dotičnom video uratku. To mi je veliki problem. Nadalje, kako instalirati neku od tema na OpenSUSE-u, skinuo sam neke teme, probao nešto s onim Tweak Tool-om, ali očito (pošto nema nikakve razlike) ne znam to uraditi kako treba :/ :/. Živciraju me neke "sitnice" koje "ne rade" (ili stvarno ne rade, ne znam zašto, ili i to pak treba prilagoditi :P :P ) u Google Chrome-u. Npr. sad dok sam u vindozama, kad otvorim bilo koju stranicu, gore gdje stoji poveznica u "adress bar-u" dovoljno je da kliknem jednom lijevim klikom na adresu, i ona mi je označena cijela. Mislim, koji kur** :P svaki fuckin' put u OpenSUSE-u moram tri puta klikat da bih označio adresu, stvarno iritantno :P , je li to rješivo ? Nadalje, opet ponavljam da imam problem da mi sve u Google Chrome-u na OpenSUSE-u izgleda sitnije nego što je to u vindozama. Kako to riješiti ? Onda, kad želim skinuti kodeke za onaj player u OpenSUSE-u, javi mi se neka greška ?? Zatim, kako da promijenim izgled prozora, da nisu svi onako sivi, i je li moguće "ugraditi" ono "X", onaj kvadratić i ono treće, za min i max prozora, da ne moram stalno na onaj "šarafčić" i onda close, smatram da je to bez veze :P . Još nešto, ZAŠTO mi GRUB prikazuje 2 windows-a ??? Ne kužim, samo jedan windows (home premium, pirat :P ) je instaliran, a on pri boot-anju prikazuje kao da su dva :/ ??? Imam još problema (nemrem se sad sjetiti), i već sam sigurno jedno desetak puta ponovno pokretao računalo zbog koje kakvih pizdarija na OpenSUSE-u :P . Želim što manje biti ovisan o vindozama, ali mi ovakve gluposti (što moje neznanje, što možda stvarno neke bedastoće nepotrebne :P :/ na OpenSUSE-u ) baš to i ne dopuštaju. Dobro da sam smiren i prihvatit ću bilo što drugo što je drugačije, dok je dobro, željan sam naučiti i dobro je kad imam ćelenđe :D kao što su ovi, ali brate, pomalo već popizdih :P :D od silnih problema. Evo recimo za instalaciju Nvidia drivera, gledao sam nešto ovdje : http://en.opensuse.org/SDB:NVIDIA_drivers , odem na ono zeleno ispod, i onda dobijem ovo : http://opensuse-community.org/nvidia.ymp - ??? mislim brate, koji kur** ?!?!?! :P :D :P , isto tako, sad se ne mogu sjetiti o čemu je točno riječ, tražio sam nešto, da instaliram i onda isto dobio tako nešto, samo dosta kraće, ono, što da ja sad radim s tim, osim što ću glupo gledat u to ? :D :P . Surfao sam po prostranstvima prijatelja google-a, po you tube-u, tražeći svakakva rješenja, ne samo za to, ali nisam pronašao, izgleda da nisam dovoljno tražio, ili da sam krivo tražio :P . Zato bih molio sve vas koji se kužite u OpenSUSE i GNOME 3.6 da mi pomognete ako vraga :D znate, strpljenja mi ponestaje :D :P , da sve ne steram u kur** :P :D . HVALA ! :)
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.