Sada je: 14 stu 2019, 04:44.
Diskusije usko vezane uz SUSE i openSUSE distribucije.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Pozdrav :D ,
Mozeli mi neko reci da li mogu promjeniti izgled desktopa na SUSE linuxu koji mi izgleda ovako https://www.suse.com/documentation/sled ... esktop.png, u nesto sto bi izgledalo ovako http://www.linuxzasve.com/prvi-pogled-n ... use-12-1... Ako moze da se to uradi onda bi dobro doslo i objasnjenje kako to uraditi??? Ili to tako dolazi sa instalacijom linuxa i ne moze se mijenjati??? Pocetnik sam pa mi je sve ovo strano... Pozzz i hvala na odgovoru :D
Zadnja izmjena: Shadow; 28 pro 2012, 21:37; ukupno mijenjano 1 put/a.
"There are only 10 types of people in the world: those who understand binary, and those who don't."
Podijelio/la zahvalu: 12 puta
Primio/la zahvalu: 2 puta
Spol: M
Shadow je napisao/la:Pozdrav :D ,
Mozeli mi neko reci da li mogu promjeniti izgled desktopa na SUSE linuxu koji mi izgleda ovako https://www.suse.com/documentation/sled ... esktop.png, u nesto sto bi izgledalo ovako http://www.linuxzasve.com/prvi-pogled-n ... use-12-1... Ako moze da se to uradi onda bi dobro doslo i objasnjenje kako to uraditi??? Pocetnik sam pa mi je sve ovo strano... Pozzz :D

Ti imaš instaliran SUSE Linux Enterprise a želiš da izgleda kao openSUSE.

Prema Distrowatchu, SLED (SUSE Linux Enterprise Desktop) nema Gnome Shell (screenshot koji si ti postao kao željeni izgled).
Čak je i KDE prastara verzija...
Vjerojatno se može uključiti neki repozitorij (openSUSE-ov?), ali ne isplati se ta gnjavaža...

Postoji li razlog zašto koristiš SLED umjesto openSUSE-a? Pretpostavljam da je došao predinstaliran na računalu?
Moj savijet ti je da si instaliraš openSUSE, koji je daleko moderniji i noviji a opet super stabilan.
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
Skoro sam uzeo laptop i taj mi OS dosao instaliran...Ima li komplikacija prilikom instaliranja openSUSE-a da se ne zalijecem glavom bez obzira...Pozz :)
"There are only 10 types of people in the world: those who understand binary, and those who don't."
Ne. Instalacija ti je veoma jednostavna. Sprzis instalacijsku sliku na dvd ili usb, ustekas, restartas komp i u principu, ajmo rec, "next next next".

Nakon istalcije imas super upute za tweakanje ovdje viewtopic.php?f=12&t=9205
stefan je napisao/la:tu mač gemišta

To understand recursion, you must first understand recursion.
Podijelio/la zahvalu: 20 puta
Primio/la zahvalu: 26 puta
Medojedni jazavac je napisao/la:Ne. Instalacija ti je veoma jednostavna. Sprzis instalacijsku sliku na dvd ili usb, ustekas, restartas komp i u principu, ajmo rec, "next next next".

Nakon istalcije imas super upute za tweakanje ovdje viewtopic.php?f=12&t=9205

hm... ajde po meni instalacija suseta je malo zbinjujuca ako si novi u tome svemu... ima puno opcija, nije bas idiotproof kao kod ubuntoida

ali baci se oko na upute i ide sve bez problema :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
uopce nije komplicirano. a posto SLED radi - to ti je garancija da openSUSE nece imati problema sa hardwerom.

imas detaljne upute na wiki.open.hr
na mobitelu sam, pa mi je neprakticno potraziti tocan link.
instalacija je vrlo jednostavna!
Like some other animals, the gecko can perform a neat trick when threatened by a predator: it can amputate its own tail. The dropped tail serves to distract the predator, and by losing it, the lizard can run faster.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 86 puta
Primio/la zahvalu: 148 puta
zole052 je napisao/la:nisam rekao da je komplicirana samo malo zbunjijuca...

Meni se čini prilično jednostavnom, jedino malko "zbunjuć" dio može biti onaj kod particioniranja. Ali ako je to jedini OS, onda se nemre fulat.
Listen, I gotta fight the lion. That's what that guy Scott's all about. I know. I've studied him already.
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 9 puta
Primio/la zahvalu: 92 puta
Jos jedo pitanje :) ... Koje radno okruzenje izabrati KDE ili GNOME,koje je prakticnije i jednostavnije??? pozzz i hvala na odgovorima ...
openSUSE je KDE distribucija. Tako da definitivno KDE! ;)
Kad instaliraš odradi ove upute:
http://www.linuxzasve.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=9205
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Shadow je napisao/la:Jos jedo pitanje :) ... Koje radno okruzenje izabrati KDE ili GNOME,koje je prakticnije i jednostavnije??? pozzz i hvala na odgovorima ...

nemoj nikada da ti drugi govore sto je nejbolje za tebe... isprobaj pa vidi sto tebi najvise odgovara ;)
a imas jos i xfce, lxde... ne postoje samo kde i gnome :bleh

u svakom slucaju vidi, isprobaj, prouci, odaberi... ja bi xfce :)
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.