Switch to full style
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.
Odgovori

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

22 lis 2008, 19:29

potaknut vasim komentarima instaliro ja tu betu, krenem promjeniti rezoluciju... krepa ...krenem instalirati drivere za graficku, neznam kako se tocno radi, ali nakon nesto prckanja nesto nadjem kliknem da testira to sto sam napravio .... krepa... dam mu ctrl alt backspace kada ono puf monitor u stand by i ne daje vise znakova zivota... resetiram komp, lijepo se dize linux i kada treba pokrenuti graficko okruzenje, paf, monitor u stand by i ne trza dalje... meni ni jedna beta nije radila tako lose, odusto ja... :|

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

23 lis 2008, 15:41

kaiwan je napisao/la:Evo vrtim PCLOS 2009 b1, radi za sada super. I radi Accsess windows shares and drives, što nije radilo u mandrivi 2009. I odlično je što ima synaptic. Mrak.

Još nisam probao Compiz u ovoj fazi pa ne znam kako radi, ali jedino mi se Firefov ruši kod nekih stranica npr. http://www.vecernji.hr. U stvari nema nekih velikih pomaka od 2007, samo update kernela koji sada pordžava wi-fi puno bolje i nove verzije firefoxa i dr. Poznavajući njihovu politiku da stabilnost ide ispred inovacije biti će zanimljivo vidjeti KDE4 koja bi trebala biti dostupna iz synaptica.
Za sada za RC1 nije loše.

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

23 lis 2008, 17:13

goodmika je napisao/la:
kaiwan je napisao/la:Evo vrtim PCLOS 2009 b1, radi za sada super. I radi Accsess windows shares and drives, što nije radilo u mandrivi 2009. I odlično je što ima synaptic. Mrak.

Još nisam probao Compiz u ovoj fazi pa ne znam kako radi, ali jedino mi se Firefov ruši kod nekih stranica npr. http://www.vecernji.hr. U stvari nema nekih velikih pomaka od 2007, samo update kernela koji sada pordžava wi-fi puno bolje i nove verzije firefoxa i dr. Poznavajući njihovu politiku da stabilnost ide ispred inovacije biti će zanimljivo vidjeti KDE4 koja bi trebala biti dostupna iz synaptica.
Za sada za RC1 nije loše.


kako nema pomaka, a wallpaper ?! :)

Mora biti jos updatenih paketa osim kernela i firefoxa. Ali recimo mogli bi staviti OOo 3

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

08 stu 2008, 21:08

To je već dugo u beti.Kad če finalna verzija?

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

11 stu 2008, 23:49

Složio sam homemade distru na PCLinuxOS-u 2009 ß ....

Nisam imao puno posla...evo popisa nekih od dopuna:

- novi OpenOffice
- novi Skype
- novi VirtualBox
- dodan KoolDock (ako ima nešto bolje, javite mi da ga zamijenim)
- RPM pakete pokerće na klik miša
- SH skripte pokreće na klik miša
- AUTOSTART dodan u PANEL (tu se umeću programi koje treba automatski otvoriti nakon pokretanja KDE-a).....

Ako netko ima ideju što bi bilo praktično za dodati/dopuniti bit ću mu zahvalan.

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

12 stu 2008, 01:43

Postao/la zzankola dana 22 lis 2008, 20:29
potaknut vasim komentarima instaliro ja tu betu, krenem promjeniti rezoluciju... krepa ...krenem instalirati drivere za graficku, neznam kako se tocno radi, ali nakon nesto prckanja nesto nadjem kliknem da testira to sto sam napravio .... krepa... dam mu ctrl alt backspace kada ono puf monitor u stand by i ne daje vise znakova zivota... resetiram komp, lijepo se dize linux i kada treba pokrenuti graficko okruzenje, paf, monitor u stand by i ne trza dalje... meni ni jedna beta nije radila tako lose, odusto ja..


Prilikom instalacije najjednostavnije je odabrati VESA grafički driver (mislim da je odozgora treći po redu u GRUB-u)

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

23 sij 2009, 01:15

Kad ce vec jednom finalna verzija 2009,otegli su ko debianovci hehe rofl

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

07 vel 2009, 10:02

Evo i treća beta....

The third public beta release of PCLinuxOS 2009 is out and ready for testing: "The Ripper Gang is pleased to announce the third public beta ISO release of what will ultimately become PCLinuxOS 2009. This beta features kernel 2.6.26.8, KDE 3.5.10, OpenOffice.org 3.0, Firefox 3.0.5, Thunderbird 2.0.0.14, KTorrent, Amarok, Flash, Java JRE, Compiz Fusion 3D and much more. We request that only our more experienced PCLinuxOS users test this beta release and report any issues with it in the forum provided specially for it. Testers are advised to install this beta into a separate partition for temporary use only. This and any subsequent betas are considered static installs and will not be upgradeable to the 2009 Final, so please don't install this with the idea of using it long-term as a work station." Here is the full release announcement. Download: PCLinuxOS-N1PTT-TR6.iso (691MB, MD5).


Izvor: http://distrowatch.com/5315

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

07 vel 2009, 11:44

Opet beta rofl

Re: PCLinuxOS 2009 Beta 1

07 vel 2009, 11:57

zzankola je napisao/la:Opet beta rofl



Da ne povjerujes kava

pazi ovo haha rofl

"Some users may be asked to test file edits, etc; to attempt bug fixes, but updated packages will not necessarily be supplied. When enough bugfixes accumulate we will release the next beta iso."


Mislim da bi jos jedna beta stvarno nasmijala ljude,a sa druge strane pretpostavljam da teze prema stabilnosti i da se polako pretvaraju u debianovce haha rofl
Odgovori