Sada je: 29 ožu 2024, 06:55.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

ovako instalirao sam mandrivu 2010....prvi puta je sve super bilo i radilo instalirao update i jedino sta me je davalo sta je trazilo da dodam medij (cini mi se da se tako zove)......instalacija updata mi je stala na 99% i tako je trajalo 20 minuta posto sam morao hitno ici ugasio sam komp......danas upalim komp i sve se ucita prodje onaj boot screen i kada treba doci na sam desktop zacrni se ekran i tako stalno stoji...

obrisao sam particiju na kojoj je mandriva i opet je svjeze instalirao i sada se opet javlja taj problem ( prije sam barem jeddnom uspio uci u mandrivu bez problema)....ne vjerujem da je u grafickoj problem jer na Xp-u radi dobro a i koliko sam cuo manndriva ima odlicne drivere...
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
Mandriva nema nista bolje drivere od ostalih linux distribucija, buduci da su svi linux driveri manje vise ionako u samom Linux kernelu. No ako imas noviju ATi ili NVidija graficku karticu, onda drivere moras rucno instalirati, sto je najjednostavnije napraviti na popularnijim distribucijama poput *buntu.

Koliko sam ja uspio zakljuciti, ti si ugasio racunalo dok je trajao update, sto znaci da se on nije u potpunosti zavrsio te su neke datoteke sustava postale pokvarene. U slucaju yum-a na fedori on bi sam ispravio takve stvari, apt na *buntuu vjerojatno isto, dok za mandrivu ne znam kakav package manager ima i ima li on tu sposobnost. Ako nema, ne preostaje ti drugo nego cista instalacija sustava :(

Ajde napisi koju graficku karticu imas te koji ostali hardware kako bismo ti mogli bolje i preciznije pomoci.

Osim toga, jesi li pocetnik u Linuxu? Ako jesi, mozda bi trebao probati s nekom distribucijom koja je prisutna kod sire mase ljudi te prilagodjenija ljudima koji nemaju iskustva s administracijom i popravljanjem Linuxa, poput *buntua.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
ovako ok jesam zeznio sam update.......ali sam ja tu particiju na kojoj je bila mandriva obrisao i nazad na nju instalirao mandrivu.....i sad i dalje nece uci


hardware je

ROCESOR: AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+
MATIČNA ASRock K8Upgrade-NF3
RAM 512 MB (PC3200 DDR SDRAM
GPU ATI Radeon 9550 / X1050 Series
L2 cache 128 Kb
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet
OK, sigurno se mora neki error ispisati prilikom bootanja. Ako ti je samo crni ekran, probaj bootati bez opcija quiet i splash (u GRUB-u, odnosno izborniku OS-eva pozicioniraj se iznad Mandrive koju bootas, stisni e, odi na drugu liniju, stisni opet e i u liniji izbrisi rijeci quiet i splash. Zatim stisni enter (ili esc, bitno da se vratis na prethodni screen) i stisni b za bootanje. Sve kernel poruke ce ti se sada ispisivati na ekran, pa ces moci vidjeti gdje stvar zapne.
:mrgreen: Smile! It makes people wonder what you're thinking about... :mrgreen:
I am NaN, I am a free man!
Započnite svoje Linux iskustvo na http://wiki.open.hr
Avatar
Postovi: 1559
Postovi: 1559
Pridružen/a: 23 sij 2008, 11:51
Lokacija: ~/Croatia/Zagorje/Radoboj
Podijelio/la zahvalu: 45 puta
Primio/la zahvalu: 18 puta
Spol: M
OS: GNOME 3
rijeseno je to s ekranom.....valjda sam trebao izaci iz vindovsa pravilno a ne sam stisnuti restart na kompu


imam drugi problem...stavio sam ga pod novu temu radi drugih da vide a i radi drugih da im bude preglednije ak imaju isti problem
オープン思考....Linuxを使う=オープンWikiの [url]wiki.open.hr[/url](すべての情報を持って)

एक खुले दिमाग .... लिनक्स Wiki- [url]wiki.open.hr[/url] सभी जानकारी (के साथ खुला का उपयोग करना.)
Avatar
Postovi: 702
Postovi: 702
Pridružen/a: 04 pro 2009, 12:16
Lokacija: Osijek
Podijelio/la zahvalu: 2 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Tražim svoj indentitet

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.