Switch to full style
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.
Odgovori

Mandriva 2008 Spring

10 tra 2008, 08:35

Evo instalirao sam novu mandrivu na laptop, sve proslo ok...za sada 3 problema...
1. Uspijem konfigurirati wlan, ali nikako da se konektira, a hvalili su se da su taj problem sredili
2. jednom sam se uspio konektirati na 5min i onda nisam mogao update napravit jer je greska na njihovom se serverima,
a to mi se desilo kada sam instalirao mandrivu i preko virtualboxa
3. prilikom pokretanja OpenOffica kaze da ne moze pokrenut jer Java nije instalirana =)

Re: Mandriva 2008 Spring

10 tra 2008, 08:50

Iste probleme imam i ja /u VirtualBoxu) sa Mandrivom 2008. Sada skidam 2008.1 DVD, pa kad se skine vidjet ću kako će se instalirati

10 tra 2008, 09:05

Jučer instalirao na particiju baš (ne u vm) i sami problemi odmah nakon instalacije... Nisam imao živaca jučer sve podešavati, danas ću si dati truda. Prvi dojam - loše....

10 tra 2008, 09:15

Ma da, nekako mi se čini da sa Debian distrama ima manje problema....

10 tra 2008, 23:31

Ja također skinio danas spring (preko dragog mi torrenta). Učitao je drajvere rt61pci za wlan, ali nije uopće našao niti jednu mrežu - tako da sam odmah odustao od instalacije u startu. Ne paše mi nekako.
U Ubuntu 8.04B uredno radi wlan, jedino što ne očitava HDD (čitao sam - mnogima se događa, ispravljeno je i bit će dostupno u final verziji). U 7.10 očitava mreže, ali ne može se spojiti niti na jednu mrežu.

12 tra 2008, 22:50

Ja je upravo instaliro i sve proradilo ko podmazano... jednino se nisam jos pozabavio sa tv-karticom.... biti ce vjerojatno problema ko i obicno.... los odabir kartice, sljedeci put cu paziti da kupim neku koja nema problema sa linuxom

inace jos sam u periodu isprobavanja svih tih distribucija a mandriva mi je posebno draga zbog instaliranih drivera za nvidiu, codeca za divx, drivera za citanje ntfs particija i jos ponesto.... steta sto ni jedna druga distribucija nema ovako sve postavljeno odmah pri instalaciji...

12 tra 2008, 22:54

zzankola je napisao/la:Ja je upravo instaliro i sve proradilo ko podmazano... jednino se nisam jos pozabavio sa tv-karticom.... biti ce vjerojatno problema ko i obicno.... los odabir kartice, sljedeci put cu paziti da kupim neku koja nema problema sa linuxom

inace jos sam u periodu isprobavanja svih tih distribucija a mandriva mi je posebno draga zbog instaliranih drivera za nvidiu, codeca za divx, drivera za citanje ntfs particija i jos ponesto.... steta sto ni jedna druga distribucija nema ovako sve postavljeno odmah pri instalaciji...

Pa, meni ubuntu sve postavi bez problema. Što nema na disku, skine s neta i sve radi... (i nvidiu i ati i ntfs, pa i codece koji mu zatrebaju...)

12 tra 2008, 23:24

ubuntu sam a zalost imo jako malo prilike upoznati jer mi se nije mogao dignuti kako spada, pa cak ni live cd, umjesto slike bi mi samo neke kockice dosle i nisam ni u konzolu mogao uci da stavim druge drivere za graficku pa da proradi i tako izgubio par sati i odusto... cekam da izadje 8.04 pa cu mu dati jos jednu sansu....

26 ruj 2008, 18:44

Treba mi link za Mandriva 2008.1 Spring jer neke što sam našao na Internetu mi nisu jasni. Isto tako i na web stranici od Mandrive mi nije jasno. Odaberem desktop, pa onda torrent, pa se treba registrirati i sl.

26 ruj 2008, 18:47

http://www.mandriva.com/en/download ? :misli
Odgovori