Sada je: 19 tra 2024, 06:11.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Evo instalirao sam novu mandrivu na laptop, sve proslo ok...za sada 3 problema...
1. Uspijem konfigurirati wlan, ali nikako da se konektira, a hvalili su se da su taj problem sredili
2. jednom sam se uspio konektirati na 5min i onda nisam mogao update napravit jer je greska na njihovom se serverima,
a to mi se desilo kada sam instalirao mandrivu i preko virtualboxa
3. prilikom pokretanja OpenOffica kaze da ne moze pokrenut jer Java nije instalirana =)
Be the change you want to see in the world! Dalai Lama.
Avatar
Postovi: 934
Postovi: 934
Pridružen/a: 04 pro 2007, 21:59
Lokacija: jastrebarsko
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: OpenSUSE 11.2, KDE 4.4.3
Iste probleme imam i ja /u VirtualBoxu) sa Mandrivom 2008. Sada skidam 2008.1 DVD, pa kad se skine vidjet ću kako će se instalirati
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Jučer instalirao na particiju baš (ne u vm) i sami problemi odmah nakon instalacije... Nisam imao živaca jučer sve podešavati, danas ću si dati truda. Prvi dojam - loše....
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW
Ma da, nekako mi se čini da sa Debian distrama ima manje problema....
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
Ja također skinio danas spring (preko dragog mi torrenta). Učitao je drajvere rt61pci za wlan, ali nije uopće našao niti jednu mrežu - tako da sam odmah odustao od instalacije u startu. Ne paše mi nekako.
U Ubuntu 8.04B uredno radi wlan, jedino što ne očitava HDD (čitao sam - mnogima se događa, ispravljeno je i bit će dostupno u final verziji). U 7.10 očitava mreže, ali ne može se spojiti niti na jednu mrežu.
Avatar
Site Admin
Postovi: 1119
Site Admin
Postovi: 1119
Pridružen/a: 11 pro 2007, 23:33
Lokacija: San Francisco
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Archlinux
Ja je upravo instaliro i sve proradilo ko podmazano... jednino se nisam jos pozabavio sa tv-karticom.... biti ce vjerojatno problema ko i obicno.... los odabir kartice, sljedeci put cu paziti da kupim neku koja nema problema sa linuxom

inace jos sam u periodu isprobavanja svih tih distribucija a mandriva mi je posebno draga zbog instaliranih drivera za nvidiu, codeca za divx, drivera za citanje ntfs particija i jos ponesto.... steta sto ni jedna druga distribucija nema ovako sve postavljeno odmah pri instalaciji...
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
zzankola je napisao/la:Ja je upravo instaliro i sve proradilo ko podmazano... jednino se nisam jos pozabavio sa tv-karticom.... biti ce vjerojatno problema ko i obicno.... los odabir kartice, sljedeci put cu paziti da kupim neku koja nema problema sa linuxom

inace jos sam u periodu isprobavanja svih tih distribucija a mandriva mi je posebno draga zbog instaliranih drivera za nvidiu, codeca za divx, drivera za citanje ntfs particija i jos ponesto.... steta sto ni jedna druga distribucija nema ovako sve postavljeno odmah pri instalaciji...



Pa, meni ubuntu sve postavi bez problema. Što nema na disku, skine s neta i sve radi... (i nvidiu i ati i ntfs, pa i codece koji mu zatrebaju...)
Avatar
Site Admin
Postovi: 9954
Site Admin
Postovi: 9954
Pridružen/a: 04 pro 2007, 08:00
Lokacija: Zagreb
Podijelio/la zahvalu: 155 puta
Primio/la zahvalu: 256 puta
ubuntu sam a zalost imo jako malo prilike upoznati jer mi se nije mogao dignuti kako spada, pa cak ni live cd, umjesto slike bi mi samo neke kockice dosle i nisam ni u konzolu mogao uci da stavim druge drivere za graficku pa da proradi i tako izgubio par sati i odusto... cekam da izadje 8.04 pa cu mu dati jos jednu sansu....
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Avatar
Postovi: 9952
Postovi: 9952
Pridružen/a: 12 tra 2008, 22:45
Lokacija: Rijeka
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 72 puta
Spol: M
OS: Manjaro/Endevour
Treba mi link za Mandriva 2008.1 Spring jer neke što sam našao na Internetu mi nisu jasni. Isto tako i na web stranici od Mandrive mi nije jasno. Odaberem desktop, pa onda torrent, pa se treba registrirati i sl.
Avatar
Postovi: 291
Postovi: 291
Pridružen/a: 20 pro 2007, 13:48
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
http://www.mandriva.com/en/download ? :misli
To avoid criticism ~ do nothing, say nothing, be nothing.
Avatar
Site Admin
Postovi: 7631
Site Admin
Postovi: 7631
Pridružen/a: 01 pro 2007, 18:12
Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
Podijelio/la zahvalu: 273 puta
Primio/la zahvalu: 167 puta
Spol: M
OS: openSUSE TW

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.