Sada je: 16 lis 2019, 05:35.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Ako je netko imao sličan problem molim za pomoć!Naime ja si rasporedim ikone programa po Desktopu onako kako mi odgovara:najviše s lijeve strane okomito,Trash dolje desno Google Earth gore desno i tak...I onda recinmo pokrenem neku igricu u fullscreen modu napr. Foobillard.Kada izađem iz igre sve ikone su mi u gornjem lijevom kutu poredane po abecedi.Pokušao sam i označiti Align to Grid, i Lock in Place ali ne pomaže.e,sad mislim da je to nešto do drivera grafičke kartice koji se automatski instalira s OS-om.Probao sam instalirati onaj vlasnički driver(riječ je i ATI kartici),ali on mi praktički zblokira sustav.Mislim da se ne podnosi s Window managerom KWin-om.Ako netko zna način da instaliram taj driver molim da mi to pokuša objasniti.Inače Mandriva je prekrasna i stabilna jedino me muči taj problem.Ili ako netko zna pouzdan način da sačuvam ikone na mjestu,tada nema potrebe za reinstalacijom drivera grafičke!Hvala onima koji će pomoći!
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti.....
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
Sto se tice drivera samo instaliras onu 'one' verziju i ona u sebi ima vlasnicke drivere ali ako se dobro sjecam ti imas onu free verziju na dvd-u bez drivera i kodeka....po meni onda samo bi trebo pomocu paketnog managera iz repozitorija povuci drivere od atija.

Nemoj nikako ici na sluzbenu stranicu i pokusavati instalirati drivere koje tamo skines.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
zole052 je napisao/la:Sto se tice drivera samo instaliras onu 'one' verziju i ona u sebi ima vlasnicke drivere ali ako se dobro sjecam ti imas onu free verziju na dvd-u bez drivera i kodeka....po meni onda samo bi trebo pomocu paketnog managera iz repozitorija povuci drivere od atija.

Nemoj nikako ici na sluzbenu stranicu i pokusavati instalirati drivere koje tamo skines.

Hvala ti lijepa što pokušavaš pomoći,ali probao sam skoro sve:instalirao "One" pa dodao repozitorije sa Free DVD-a.Problem s ikonama!Zatim sam deinstalirao driver koji dolazi s "One" verzijom i instaliraio vlasnički driver.Grafika je zablokirala!Zatim sam instalirao Free verziju i pokušao instalirati driver.Opet ništa!Pa opet Free Verzija i driver iz repozitorija.Ali uvijek isti problem s ikonama!Velim :inače je Mandriva 2010 sjajna samo me muči to s ikonama.Ali dobro još ću se možda nečeg sjetiti,osim ako je možda netko imao i riješio isti ili sličan problem.Hvala ti još jednom!
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti.....
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
stefo1 je napisao/la:Zatim sam deinstalirao driver koji dolazi s "One" verzijom i instaliraio vlasnički driver.Grafika je zablokirala!

Driver koji dobijes sa mandriva one trebo bi biti vlasnicki. Nemoj instalirati one sa sluzbene stranice. Koju graficku imas tocno? Mozda nije problem do drivera za graficku, tko zna... budem malo proguglo sutra.
Nije teško biti toliko nesrećan da bi čovek počeo da pije. Ljude treba odvikavati od nesreće, a ne od alkohola. Nesreća je veći porok.
Podijelio/la zahvalu: 7 puta
Primio/la zahvalu: 71 puta
ATI korporacija je prestala da saradjuje sa LINUxom kako treba . Tako da , recimo za moju ATI 9200 pro , nema prodrske drajvera na bilo kom LInuxu . PRobao sam vecinu , sem Mandrive i onog Turskog OS sistema , koji se upravo skida . . . :D Zove se Pardus OS . Ako budem imao koje srece sa drajverima za ATI , javicu ti .
Podijelio/la zahvalu: 0 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.