Sada je: 20 ruj 2019, 08:23.
Diskusije usko vezane uz PCLinuxOS i Mandriva distribuciju.

Moderator/ica: Moderatori/ce

Suko je napisao/la:Za XMBC se moraš odlogirati.
I kod ponovnog logiranja umjesto KDE-a trebaš odabrati XMBC. (TAmo negdje pod Session se to bira)
Ne možeš ga direktno pokrenuti iz KDE-a.

E zbog ovakvih situacija još nisam prešao na Linux, ali budem, samo trebam ulovit vremena i bacit se na učenje!
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Limac je napisao/la:
Suko je napisao/la:Za XMBC se moraš odlogirati.
I kod ponovnog logiranja umjesto KDE-a trebaš odabrati XMBC. (TAmo negdje pod Session se to bira)
Ne možeš ga direktno pokrenuti iz KDE-a.

E zbog ovakvih situacija još nisam prešao na Linux, ali budem, samo trebam ulovit vremena i bacit se na učenje!

Logout? Au, strašan problem. :zbunj
Arch Linux Install Script
Hash Checker
Vl@do je napisao/la:Arch imaš upravo zato da uštediš na vremenu. Nemaš nikakvih problema s instalacijama, kompajliranjem i ostalim. Imaš jednostavno funkcionalan i stabilan, uvijek najsvježiji OS, a osim toga je sexy i cool do neba.

I've seen some idiots back in my days but you man... you're special!
Moderator
Moderator
Podijelio/la zahvalu: 266 puta
Primio/la zahvalu: 323 puta
Spol: M
Ma nije ti to nikakav problem.
Samo se odlogiraš.
I kad se pojavi onaj prozorčić za ponovno logiranje (Tamo gdje se unosi korisničko ime i lozinka) potražiš ili onu ikonu zupčanika ili Settings (Ne sjećam se više kako je to u KDE-u išlo). I kad klikneš na to ćeš imati opcije:KDE, XMBC, nešto, nešto.
I odabereš ili KDE ili XMBC (ovisno o želji) i logiraš se.
Ne treba ništa posebno tu znati.
KDE je jedna vrsta sučelja. SLično Windowsima sa prozorima i desktopom i ostalim.
XMBC je drugačija vrsta sučelja. Zato se moraš odlogirati, odabrati koje sučelje želiš i ulogirati ponovno.
Linux ima jako puno sučelja. GNOME, KDE, XFCE, LMDE i još tonu drugih. Windowsi imaju samo jedno. Zato te to buni.
Inače, nemoj se nikad logirati kao administrator! To je jako gruba greška i imati ćeš probleme ako tako nastaviš. Određene radnje se rade kao administrator ali sve ostalo se radi iz korisničkog računa.
Site Admin
Site Admin
Podijelio/la zahvalu: 503 puta
Primio/la zahvalu: 531 puta
Hm, nemam XMBC i mislim da znam šta je to, našao sam session manager ili kako već (KDE, Custom , default...) a znam za KDE, GNOME itd.
Inače sam hajmo reći magare, dok se ne opećem niš, ovo u vezi administratora :-)))
Što se tiće XMBC ili kako već, znam da je jedno od sučelja koje ja nemam instalirano, ali ja pričam o XBMC media center a između ostalog služi i za streamanje multimedije, instalirao sam ga ali kad kliknem na ikonicu u start menu niš se ne dešava osim što ikonca od XBMC-a blinka u taskbaru 5 sec i nestane, ne pokrene se program.
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Dok sam koristio ubuntu, a g30plazma bila nova, probao sam streaming koji je na moje iznenađenje proradio od prve. Instalirao sam 3 različita programa, a isprobao 1, ne mogu se sjetiti koji. Uglavnom, iako to funkcionira bezprijekorno (barem žično), život je lakši ako comp i plazmu povežeš HDMI kabelom.

Od svega su mi ostala samo dva linka, možda pomognu.

http://www.ps3mediaserver.org/forum/viewforum.php?f=3

http://www.serviio.org/download
Where there is a gui there's a way.
Podijelio/la zahvalu: 56 puta
Primio/la zahvalu: 64 puta

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.