Sada je: 29 ožu 2024, 16:14.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

Imam problem prilikom instalacije...naime kada treba da se pokrene sama fedora 18, izbaci mi sledece ispise...

slika
slika

Zaista ne znam kako da resim ovaj problem.... ?
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 29 tra 2013, 00:13
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora
Po tome što je dano čini mi se da je problem sa driverom za grafičku, samo neznam kako to rješiti bez da još goru stvar napraviš, možda blacklistati nouveau i instalirati vlasnički ako je dostupan u repozitoriju.
I don't want to be a human. I want to see gamma rays, I want to hear x-rays and I want to smell dark matter. I want to reach out with something other than this prehensile paws and feel the solar wind of a super nova flowing over me.
Avatar
Postovi: 1975
Postovi: 1975
Pridružen/a: 19 srp 2011, 22:39
Lokacija: wonderland
Podijelio/la zahvalu: 8 puta
Primio/la zahvalu: 38 puta
Spol: M
OS: Debian 7 Wheezy
PunkBastard je napisao/la:Po tome što je dano čini mi se da je problem sa driverom za grafičku, samo neznam kako to rješiti bez da još goru stvar napraviš, možda blacklistati nouveau i instalirati vlasnički ako je dostupan u repozitoriju.


Apsolutno nemam predstavu kako to mogu odraditi,jer mi do sad fedora nikad nije pravila ovakav problem(doduse ovo je novi pc)

graficka: nvidia 450 gts
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 29 tra 2013, 00:13
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora
pričekaj još malo, vjerujem da će ti 4ndy znat pomoć, on je stari Fedoraš ;)
u svakom slučaju, sretno ti sa rješavanjem problema ;)
Avatar
Postovi: 8902
Postovi: 8902
Pridružen/a: 28 lip 2009, 22:49
Podijelio/la zahvalu: 209 puta
Primio/la zahvalu: 245 puta
Spol: M
OS: Slackware
Nisam vidio ovu temu pa malo kasnim s odgovorom, ako je pitanje još uvijek relevantno... ;-)

Pretpostavljam da slobodni driveri (nouveau) ne rade ispravno s tvojom grafičkom, pa trebaš u GRUB2 dodati prilikom boota liniju nomodeset kako bi se grafičko sučelje podiglo uz pomoć "minimalnih" drivera za grafičku. Znači kad ti se pojavi izbornik GRUB-a stisne "e" na liniji gdje pokrećeš Fedoru i u liniju koja počinje s "vmlinuz" dodaj riječ nomodeset, recimo ispred "rhgb quiet" iako redosljed nije bitan. I onda bootaš s F10, F12 ili B... ne znam točno, piše na dnu.

Kad uspješno instaliraš Fedoru, onda tu postavku moraš dodati i u "/etc/default/grub" među "GRUB_CMDLINE_LINUX" ekipu. Snimiti i pokrenuti:
Kod: Označi sve
su -c'grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg'

(ako nemaš UEFI, ako imaš... onda je grub.cfg na drugoj lokaciji).

Vidi za više ovdje.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Izgubio sam volju da se cimam oko fedore...instalirao sam opensuse i odgovara mi
Hvala ti na odgovoru,nadam se da ce nekom pomoci,ukoliko bude imao problem kao ja.
Postovi: 6
Postovi: 6
Pridružen/a: 29 tra 2013, 00:13
Podijelio/la zahvalu: 0 puta
Primio/la zahvalu: 0 puta
Spol: M
OS: Fedora

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.