Sada je: 29 ožu 2024, 07:58.
Diskusije usko vezane uz Fedora i srodne distribucije (RHEL, CentOS...)

Moderator/ica: Moderatori/ce

I koja je sad razlika između Chapeau i Korore? Jedino u izboru DE?
Avatar
Postovi: 1799
Postovi: 1799
Pridružen/a: 15 sij 2014, 09:37
Lokacija: Zaljev svetaca
Podijelio/la zahvalu: 69 puta
Primio/la zahvalu: 177 puta
Spol:
OS: Leap 15.1 / Hera 5.1
Da li je netko na Fedori s KDE-om? Kako su iskustva?
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:Da li je netko na Fedori s KDE-om? Kako su iskustva?


Dobra 8-)



(Što te zanima točno? Na ovako široko pitanje ne mogu dati neki smisleniji odgovor od ovog gore...)
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
4ndY je napisao/la:
hrvooje je napisao/la:Da li je netko na Fedori s KDE-om? Kako su iskustva?


Dobra 8-)



(Što te zanima točno? Na ovako široko pitanje ne mogu dati neki smisleniji odgovor od ovog gore...)


Ima li puno mušica? Npr. na Kubuntu 16.10 u Discover uspišem VLC i nema. Odem na apt-get install vlc i ima. Odem pod settings i na SDDM i ne mogu odati još druge teme(ok ovo su valjda za 5.8 obećali). Networkmanager plasma-nm ne pokazuje brzinu wifi veze i ne crta graf povijesti brzine. Pod Workspace Theme također se ne mogu još druge teme skinuti itd .. sitne nepravilnosti koje primjećujemo
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
slika

:zvizdi
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
Ispričavam se zbog pokušaja konstruktivne komunikacije i obećavam da neću to ponovit ;)
Postovi: 286
Postovi: 286
Pridružen/a: 05 stu 2008, 14:40
Podijelio/la zahvalu: 38 puta
Primio/la zahvalu: 32 puta
hrvooje je napisao/la:Ispričavam se zbog pokušaja konstruktivne komunikacije i obećavam da neću to ponovit ;)

szbunjen
[+ Prikaži] Klik
ThinkPad T14s Gen. 1
AMD Ryzen 7 PRO 4750U
16 GB DDR4-3200
Samsung SSD 970 EVO Plus 2TB
14" FHD IPS (Innolux N140HCG-GQ2)
WiFi Intel® Wi-Fi® 6 AX200
OS: Debian 6 Cinnamon
Slika: dio kolekcije

***

ZEN
"Charlie. What are you thinking?"
"I'm thinking about what I want and what I need."
"What do you want?"
"I want a peaceful soul."
"And what do you need?"
"I need a bigger gun."
Avatar
Site Admin
Postovi: 11318
Site Admin
Postovi: 11318
Pridružen/a: 01 kol 2012, 12:39
Podijelio/la zahvalu: 655 puta
Primio/la zahvalu: 1005 puta
Spol: M
OS: LinuxMint Cinnamon
hrvooje je napisao/la:Ima li puno mušica? Npr. na Kubuntu 16.10 u Discover uspišem VLC i nema. Odem na apt-get install vlc i ima. Odem pod settings i na SDDM i ne mogu odati još druge teme(ok ovo su valjda za 5.8 obećali). Networkmanager plasma-nm ne pokazuje brzinu wifi veze i ne crta graf povijesti brzine. Pod Workspace Theme također se ne mogu još druge teme skinuti itd .. sitne nepravilnosti koje primjećujemo


Teško je razlučiti točno što su mušice KDE-a, a što pojedine distre i njezinih paketa. Ono što mogu reći da Fedora kao distra funkcionira solidno u onome što se primarno od distre očekuje: da redovito dolaze ažuriranja i nove verzije, da ta ažuriranja ne pokidaju sustav, da je izbor softvera u repozitorijima velik i da iznimno rijetko postoji problem međuovisnosti (dependency-hell) i da nemaju običaj raditi neke veće modifikacije u odnosu na upstream.

Što se tiče KDE-a na Fedori - koristi ga masa ljudi, pa i velik broj KDE developera, pa ako su oni zadovoljni tim iskustvom, onda pretpostavljam da je to nekako normalno, ali da ću reći da je sve savršeno - nije. Plasma mi nekad skoči na 100% CPU-a i pojede bateriju (vjerojatno zbog nekog plasmoida, ali ne da mi se istraživati točno kojeg), Akonadi i KMail još nikako nisu došli u neku zadovoljavajuću fazu itd.

Od ovog što si napomenuo, u Discoveru search ne radi (to je upstream bug), NM plasmoid prikazuje brzinu, druge teme za workspace mogu skinuti.

No s druge strane, moram napomenuti da sam sam dosta nereprezentativan korisnik u smislu da od KDE desktopa zapravo koristim samo krunner, a wallpaper ni ne znam kako mi izgleda. Ono što koristim su KDE aplikacije koje mi uglavnom dobro služe.
A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Avatar
Moderator
Postovi: 4060
Moderator
Postovi: 4060
Pridružen/a: 15 svi 2008, 18:05
Lokacija: Hamburg, DE
Podijelio/la zahvalu: 111 puta
Primio/la zahvalu: 183 puta
Spol: M
OS: Fedora/KDE
Meni kad CPU skoči na 100%, to je uglavnom Facebook tab u Firefoxu. Često u kombinaciji s GoogleMaps. Kad zatvorim Facebook tab sve proradi.
Postovi: 92
Postovi: 92
Pridružen/a: 17 lis 2015, 01:40
Podijelio/la zahvalu: 1 puta
Primio/la zahvalu: 3 puta
Spol: M
OS: Fedora Gnome
Pridružujem se fan clubu, eto instalirah putem netinstallera mate verziju uz LM "Sonya" tako da mi se sviđa i relativno nepoznat mi je .rpm svijet ali kao i.deb je dobro podržan ako ne i bolje..?

Uglavnom mislim da mi je fedora dobra kao baza da naučim o rpm based distrama, tako da učenje mi je prioritet..
linux mint 21.1 (Vera) xfce
Postovi: 232
Postovi: 232
Pridružen/a: 25 kol 2017, 15:13
Lokacija: Dragalić
Podijelio/la zahvalu: 24 puta
Primio/la zahvalu: 1 puta
Spol: M
OS: LM 21.2 xfce

Na mreži
Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.